Biztonsági jel - ellenjegyzés


Egyjogász # 2014.04.27. 12:45

Miért? Nekem van olyan ügyvéd ismerősöm, aki úgy néz ki, hogyha a saját képét tenne fel a matricára, nem nagyon lehetne megkülönböztetni Donald kacsától..:)))

ObudaFan # 2014.04.27. 09:58

Ha jót tesz az iroda imidzsének, akkor miért ne.

Egyjogász # 2014.04.27. 06:52

Donald kacsásat is lehet???:)))

lajcsó # 2014.04.27. 06:38

"Akkor milyen matricával? Sima fehér bármilyennel? :)"
Erre vonatkozóan nincs konkrét jogszabályi előírás.(Én nem találtam.) Ezért szerintem, az ügyvéd belátására van bízva az, hogy milyen matricát alkalmaz a szerződés szerkesztése során.

ObudaFan # 2014.04.26. 13:57

A matrica meg a biztonsági jel ugyanazt jelenti.

A biztonsági jel is egy matrica, de a matrica nem jelent feltétlenül biztonsági jelet. Ahogy mondtam, a több lapból álló, biztonsági papírra írt szerződés lapjait már most is össze kell fűzni és matricával leragasztani, holott még biztonsági matricát nem is kapsz a kamarától. És továbbra is kérdés szerintem, hogy november 1. után a biztonsági jellel kell a zsinórt ragasztgatni, vagy a biztonsági jelnek a lapon való elhelyezésétől függetlenül a zsinórt matricával le kell ragasztani. Nekem az utóbbi tűnik a normális megoldásnak.

ObudaFan # 2014.04.26. 13:54

Abetekintés akkor ingyenes, ha az ingatlan fekvése szerinti földhivatalba megyek el, ami nem mindig kivitelezhető. Másrészt mivel a vevő nyilván megkérdezi az eljáró ügyvédet, hogy fizessen-e, az eljáró ügyvéd ezért felelősséget fog vállalni, azt pedig nem igazán célszerű friss tulajdoni lap mellett.

lajcsó # 2014.04.26. 08:46

"Ebből viszont az következik, hogy kifizetés előtt ki kell vennem még egy tulajdoni lapot." Ahány ügyvéd annyiféle gyakorlat. A tulajdoni lap másolatot a szerződés megkötéséhez kell kiváltani. A szerződés benyújtásához nem kell feltétlenül tulajdoni lap másolat. Amennyiben a szerződés benyújtása előtt mindenképpen meg akarsz győződni az ingatlan-nyilvántartási adatokról, ahhoz elegendő a betekintés, ami ingyenes.
Egyéként életszerű a probléma felvetésed, mert a kifizetés előtt bármilyen változás bekövetkezhet az adásvétel tárgyát képező ingatlant érintően (pl. vh. jog bejegyzése,területváltozás átvezetése hivatalból stb.). Szerintem célszerű erre az esetre kikötni az elállás jogát.

Sherlock # 2014.04.26. 06:58

Irizált matricára fog a toll?

lajcsó # 2014.04.26. 06:23

A matrica meg a biztonsági jel ugyanazt jelenti. November 1-et követően ugyanúgy kell eljárni mint most csak az egyéb kellékeken túl, még biztonsági jelet is el kell helyezni a szerződésen.

ObudaFan # 2014.04.26. 06:20

Egyébként nekem van még egy problémám. Amikor megírom a szerződést, hogy kifüggessze a jegyző, akkor nem adhatom be a földhivatalba függőben tartással, mert hiánypótlás nélkül elutasítanak. Ebből viszont az következik, hogy semmilyen garancia nincs arra, hogy amikor 60 nap után a teljes vételár kifizetésre kerül, még mindig ugyanolyan állapotok vannak a tulajdoni lapon, mint amikor a szerződést írjuk. Ebből viszont az következik, hogy kifizetés előtt ki kell vennem még egy tulajdoni lapot. Ez dupla költség egy jellemzően néhány százezres értékű ingatlanra.

ObudaFan # 2014.04.26. 06:15

Ráadásul nem hiszem, hogy majd a biztonsági jellel a zsinórt kell ragasztgatni.

ObudaFan # 2014.04.26. 06:14

November 1-től. De a matricával leragasztást meg már most előírja a rendelet.

lajcsó # 2014.04.24. 23:59

"OK. Akkor milyen matricával? Sima fehér bármilyennel? :)"
Rossz helyen kutakodtál. A biztonsági jel alkalmazását az ügyvédi törvény írja elő (november 1-től)!

Sherlock # 2014.04.24. 21:06

Nagyon más nem jöhet szóba. :)

ObudaFan # 2014.04.24. 20:46

(5) Ha jogszabály a több különálló lapból álló okirat oldalszámozására és összefűzésének módjára vonatkozóan eltérő rendelkezéseket nem állapít meg, a biztonsági okmányon elkészített okirat minden oldalát folyamatos sorszámozással kell ellátni és a lapokat olyan módon kell összefűzni, hogy az okirat sérelme nélkül ne legyen megbontható.

(6) Az (5) bekezdésben foglaltaknak a jogi képviselő eleget tesz azzal, ha a lapokat zsinórral összefűzi és a zsinórt matricával leragasztja, továbbá az okiratot, a matricát és a papírt érintő módon aláírja.

OK. Akkor milyen matricával? Sima fehér bármilyennel? :)

lajcsó # 2014.04.23. 11:06

Az eredeti határidőt (május 1), a 2014. évi XV törvény 87. § (2) bekezdése módosította (november 1-re). Magyar Közlöny 26. szám, 2577 oldal.

remarque # 2014.04.23. 10:55

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.23. 09:53

Majd novembertől. Ha egyáltalán. Egyelőre a speciális papír és összefűzés. Termőföldre vonatkozó ügyletnél.

remarque # 2014.04.23. 09:47

Tisztelt Fórumozók,

valaki esetleg tud-e valamit arról, hogy a május 2 napjától az ügyvédi ellenjegyzéshez alkalmazni rendelt "biztonság jel"-ről született-e már MÜK szabályzat? Mert a weboldalon még semmi sincs róla.

Mi lesz a pontos eljárási rendje a beszerzésének?

Köszönöm a segítséget.