vételi ajánlat


matthiasi # 2015.04.26. 08:30

a Vevő és Eladó között két tanú aláírásával, minta alapján megírva, az érvényes-e?
kérdezte juju.

Persze hogy érvényes, csak ha ingatlanról van szó a bejegyzéshez kell némi ügyvédi ellenjegyzés. na de nem csak ingatlan szerződések léteznek. Van más is.

juju # 2015.04.25. 06:09

Még csak annyit, hogy nem, nem foglalkozom ingatlannal, csak lakást ingatlant szeretnék venni az eladott lakásom helyébe.
Köszönöm a segítséget.Üdv.

Dr.Attika # 2015.04.24. 14:35

"Szakvizsgán a cukrászdai papírszalvétát szokták kérdezni."
A kocsmai számoló cédula is a tárgya.

juju # 2015.04.24. 12:49

Köszönöm.
Ez már érthető és korrekt válasz.
Ez a kérdésem már egy másik ügyre vonatkozik.
A megvásárolni kívánt ingatlannak jelenleg az átminősítése van folyamatban, (üdülőből lakóingatlanná).
Sok esély van az átminősítésre az eladó szerint, de mégsem biztos, ezért merült fel bennem az előszerződés gondolata, amelyben vételi feltételként lehetne megszabni az ingatlan átminősítését lakóingatlanná.
Így nem érne újabb anyagi veszteség, amennyiben az átminősítés mégsem sikerül. Már a tanuló pénzt megfizettem az előző ügyemnél, bár van esély, hogy a békéltető testületnél tett panaszom kedvező elbírálásra talál.
Üdvözlettel: Judit

juju # 2015.04.24. 12:14

Tisztelt "Értői" a jognak!
Szerintem azért lehetne korrekt módon válaszolni a kérdésemre. Én nagyon képzett vagyok a saját területemen és tudnék önnek olyant mondani, amit sokan nem tudnak.
Tehát azt gondolom, ha bármilyen hülyeséget kérdeznek itt, akkor az a korrekt, hogy ha valaki a tudás birtokában válaszol, akkor az a válasz ne degradálja a kérdezőt. Egyébként a kérdésem abból táplálkozott, hogy az ingatlanközvetítők ugyan nem ügyvédek, de mégis érvényes a vételi ajánlat, amit lobogtatnak, ezért merészeltem megkérdezni azt, amit kérdeztem.
Még mindig nem értem azt, hogy ha "sajtpapír és cukrászda", akkor az ingatlanosok vételi ajánlata miért érvényes?
köszönöm a választ

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.24. 08:13

Szakvizsgán a cukrászdai papírszalvétát szokták kérdezni.

Dr.Attika # 2015.04.24. 06:17

Sajtpapírra írva is érvényes.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.23. 20:42

Azon nem múlik.

juju # 2015.04.23. 20:06

Előszerződés, ugyanígy érvényes-e, ha nem ügyvéd előtt köttetett?

juju # 2015.04.23. 19:42

Vajon az a vételi ajánlati szerződés, amelyik nem ügyvéd által, ügyvéd előtt köttetett, hanem a Vevő és Eladó között két tanú aláírásával, minta alapján megírva, az érvényes-e?
köszönöm a választ