Korhatár szórakozóhelyen, 18 ev felett


S1635J # 2017.03.26. 20:57

Nem akartam nevesíteni. Egy budapesti klubról van szó, ennél többre szerintem nincs szükségünk a téma tárgyalásához. Szórakozóhely, olyan, mint bármelyik másik. Nem azzal van a problémám, hogy van ez a korhatár, hanem az érdekel, hogy hogyan lehet ez mégis jogilag helyes. (nagy klubról van szó, tehát gondolom vannak ott olyanok, akik értenek a jogi oldalhoz). Nem megtámadni akarom őket, hanem választ kapni arra, hogy mégis hogyan lehet ezt megcsinálni.

batka75 # 2017.03.22. 21:44

Mondjuk a kérdés nagyon általános... A korhatár képzése lehet mondjuk egészségügyi indok is egy szolgáltatásnál.de lehet egy külföldi (internetes) szolgáltatás is mely külföldi joghatósággal bír. Úgy vélem egy házirendben is lehetne korhatárt meghatározni. De.. Nem tudjuk a kérdésből..miről van szó..

S1635J # 2017.03.22. 14:30

Köszönöm a választ.
Mi számíthat ésszerű indoknak például?

ObudaFan # 2017.03.20. 05:45

Az életkor alapján történő hátrányos megkülönböztetés is hátrányos megkülönböztetés, amit nem tehet meg egy olyan piaci szereplő, amelyik a nyilvánosság számára értékesít egy szolgáltatást. Kivéve ha észszerű okát adja és ezt igazolni tudja. Tehát első körben őket kellene megkérdezni.

S1635J # 2017.03.17. 15:53

Kedves Fórumozók!
A kérdésem az lenne, hogy jogilag hogyan lehet mégis 21 eves korhatart szabni egy szórakozóhelyen? 18 eves kor felett nagykorunak szamit mindenki, ha nem rendelkezett mashogy a birosag, tehat teljesen cselekvokepes. Akkor miert kulonboztethetnek mrg kor alapjan? Mi az elmeleti különbség akozott, hogy korhatart szabok, vagy mondjuk nem, vallas, vagy borszin alapjan kulonboztetem meg az embereket? Mi rnnek a jogi hattere? Köszönöm szépen