papirokatmeddig örzik a rendőrségen?


Főlökött # 2007.04.11. 17:14

Tisztelettel

Aláíratlan dokumentum milyen bizonyitékként értelmezhető ? Vélelmezem értéke a 0 - val azonos.
Azt is vélelmezem, hogy a közeg által használt "robotzsaru" nem törvénytelenül működik és az érvényben lévő selejtezési szabályoknak megfelelően, a keletkezett jegyzőkönyveket meg is semmisítik, párhuzamosan a papír alapúakkal. Ajánlatom, hogy így legyen, mert a T. adatvédelmi biztos, fonja a haját és a szemöldökét, s dörgedelmet kreál........a közegnek, a plénumnak.
Tekintettel a jegyzőkönyveken szereplő személyes adatokra, stb...

----------------------
  • Löki
főnyomozó # 2007.04.11. 09:53

A robotzsaruból ki lehet másoloni az iratokat, illetve sokan dolgoznak úgy, hogy nem a robotzsaruban írják meg a jegyzőkönyvet, csak később emelik be (ha egyáltalán...) tehát adott esetben a gépen marad a jegyzőkönyv (persze az nincs aláírva... de ott maradhat... igen, tudom, onnan is ki kellene törölni :P)

Traffic # 2007.04.10. 16:18

persze a vallomásod esetleg a kihallgató számítógépén a nyugdíjazásáig is ott maradhat...

Csak selejtezés után már nem hozzáférhető a Robotzsaruban.

ObudaFan # 2007.04.10. 14:37

A rendőrség selejtezi a másodpéldányt, de a bírósági irattárban attól még megmarad az eredeti, később meg levéltári irat lehet belőle, arra is tekintettel, hogy pl. a perújításnak határidő nélkül helye van a terhelt javára.

Ha jelen esetben nem volt vádemelés, akkor valóban nem lesz nyoma elévülés után.

főnyomozó # 2007.04.10. 13:40

ha büntetőeljárásban voltál tanú, az iratokat a bűncselekmény elévülését követő évben selejtezik le.(persze a vallomásod esetleg a kihallgató számítógépén a nyugdíjazásáig is ott maradhat...) Ha nem évül el az a bűncselekmény, aminek kapcsán téged tanúként kihallgattak, akkor soha nem selejtezik a vallomásodat.

teremor # 2007.04.09. 18:52

nem történt semmi féle vádemelés illetve tovább adás sem, a rendőrség eltörölte az egész nyomozást. Gyanusitott nem volt az ügybne csak tanu (igy hivták be).

Traffic # 2007.04.09. 16:39

T. ObudaFan!

A rendőrség visszakapja a másodpéldányt a jogerős ítélet után és azt bizony selejtezik.

ObudaFan # 2007.04.09. 16:23

A főrendőr szerintem nem erre mondta, ha mondott valamit.

balek_a_legnagyobb # 2007.04.08. 11:07

??? a forendorpacak nem ezt mondotta

ObudaFan # 2007.04.08. 10:40

HA vádemelésre sor kerül, és csatolják a nyomozati iratokhoz, akkor azt nem fogják selejtezni, hanem előbb-utóbb levéltári anyag lesz.

balek_a_legnagyobb # 2007.04.07. 21:44

ugytudom minimum 5 evig, utana torlik az adatbazisbol (valami hirmusorban lattam), emlitettek, hogy emiatt nincs rendes ujjlenyomat adatbazis magyarfoldon, nem ugy mint amerikaban.

Traffic # 2007.04.07. 19:42

T. teremor!

Ha jól tudom, a bűncselekmény elévülési idejéig, de minimum 3 évig.

teremor # 2007.04.07. 18:43

Tavaly voltam beidézve mint tanu a rendőrségen. Többször hivtak be kérdezgetni.
Kérdésem az lenne,m hoyg a nyilatkozatom amit megtettem és aláirtam az meddig tárolja a rendőri szerv?

Van erre valami ide vonatkozó rendelet?