enyhítések ???


boszorka@ # 2007.07.08. 16:05

szia ,segítségre lenne szükségem!!
Egy ismerősöm 6hónapot kapott közokirat hamisításért .Most vannak valami enyhítések,
lehet valami benne ami Õrá is vonatkozik?
visszaesőként kapta
előre is köszi !


boszi

babbi # 2007.07.26. 16:27

Szep napot, nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy a bortonbuntetesben nem lesz valami enyhites? Olvastam vmit az iazagugyi kozlonyben, a Bv-rol; 47§ (3) A 3 evet meg nem halado szabadsagvesztes kiszabasa eseten... hogy az elitelt a buntetesenek fele reszenek letoltese utan felteteles szabadsagra bocsajthato.
Nagyon kerem, valaki mondja el, ez most azt jelenti, hogy felezik a buntetest?
Nagyon koszonom!

Alterego # 2007.07.31. 14:38

Idézet a hatályos Btk.-ból:

Feltételes szabadságra bocsátás

47. § (1) A bíróság a határozott ideig tartó szabadságvesztésre ítéltet feltételes szabadságra bocsátja, ha - különösen a büntetés végrehajtása alatt tanúsított kifogástalan magatartására és arra a készségére tekintettel, hogy törvénytisztelő életmódot fog folytatni - alaposan feltehető, hogy a büntetés célja további szabadságelvonás nélkül is elérhető.

(2) Feltételes szabadságra bocsátásnak csak akkor van helye, ha az elítélt

  • fegyházban végrehajtandó büntetésének legalább négyötöd részét,
  • börtönben végrehajtandó büntetésének legalább háromnegyed részét,
  • fogházban végrehajtandó büntetésének legalább kétharmad részét

kitöltötte.

(3)797 578 407 Három évet meg nem haladó szabadságvesztés kiszabása esetén - különös méltánylást érdemlő esetben - a bíróság ítéletében akként rendelkezhet, hogy az elítélt a büntetése fele részének letöltése után feltételes szabadságra bocsátható. Ez a rendelkezés nem alkalmazható, ha az elítélt többszörös visszaeső.

A (3) bekezdés utáni 3×3 számjegy ne zavarjon, csak a bekezdés változásait jelöli.

babbi # 2007.08.04. 10:05

Kedves Alterego, A szemely, kirol szo van, ket ev letoltendot kapott. ebbol 10 honapot letoltott mar. Beadott egy kervenyt, errre a torv.-re hivatkozva (a fennmarado idot had toltse szabadlabon), de elutasitottak. Az indokot nem lehet tudni. A baj az, hogy ez adhato, de nem jar; nagyon szubjektiv a dolog. Hallottunk olyat, hogy elkepzelheto, lesz felezes, ami minden olyan eliteltre fog vonatnkozni, aki kevesebb, mit ket evet kapott. Errol valamit tudsz esetleg?
Koszonom az infot
Babbi

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.04. 10:18

A baj az,

Már akinek baj...

krisztacsk # 2007.08.07. 08:23

nagyon örülök hogy erről a felezésről más is érdeklődik,mert nekünk mondta az ügyvéd hogy adható, én csak arra lennék kiváncsi hogy tud-e valaki olyat aki meg is kapta ezt..., mondjuk nekünk az ügyvéd azt mondta hogy jó esély van rá hogy megadják....
ha tud valaki valamit az írja már le!
köszi

babbi # 2007.08.11. 20:17

Ami azt illeti, errol a dologrol nem nagyon akarnak "beszelni". A dolog mar ott kezdodik, hogy nem is tud errol a lehetosegrol mindenki. Es nem is preferaljak a donteshozok, mert akkor mi lesz azokkal akik ebbol elnek? Az en ismerosomnek nagyon rovid idon belul 5 irasos dicserete volt, semmi problema, es ezek utan sem kapta meg azt a lehetoseget, hogy a hatralevo 7 honapot szabadlabon toltse... Ha van valaki, aki errol fel tudna vilagositani, hogy mi is a helyzet, es hogy egyaltalan varhato e valamilyen valtozas (ami nem csak adhato, hanem jar) azt nagyon megkoszonnem/megkoszonnenk (nyilvan mast is erint ez a dolog).

krisztacsk # 2007.08.13. 13:16

szia!
ő beadta a kérelmét, és akkor a BV bíró döntött arról hogy bennt kell maradnia?vagy egyáltalán hogy van ez az egész?mert az indoklást akkor egy ember elolvassa és ő dönti el akkor hogy az neki megfelel-e vagy nem, és ha nem találja elég "indokoltnak"akkor nem adja meg a kedvezményt?
köszi a válaszotokat előre is!

zolika71 # 2007.08.13. 17:36

Elvileg a nevelőnek kell leadni a kérelmet! Majd Õ továbbítja feljebb, ahonnan továbbítják a BV Bíróhoz. Majd a Bíró dönt, de Õ is csak a nevelő jellemrajza alapján amit rólad készít. Szóval, valós esetben nem is mindíg jut tovább a nevelőn a kérelem. Ha még is akkor még mindíg tud rosszat írni a nevelő rólad! Összegezve a nevelővel kell jóban lenni, hogy biztosra menjél. Ha egy kicsit is fúj rád akkor semmi esélyed! Ez tapasztalat!!!

boszorka@ # 2007.08.14. 16:33

a barátom 3 dicséretet kapott még sem kérhet jutalom beszélőt.Talán azért mert visszaeső??Hogy várják el ezektől az emberektől h.vissta illeszkedjenek könnyedén a társadalomba ha bent is csak porig alázzák őket?köszi boszi


boszi

krisztacsk # 2007.08.28. 20:00

sziasztok!
Zoli akkor ha jol értem itt semmit nem tehet az ügyvéd.És a nevelőnek se lehet szólni hogy szeretne szabadulni hamarabb?mert ha jol értem akkor a nevelő ír egy jellemrajzot és ezen mulik minden.... elég furcsa. várom válaszod

kores # 2007.08.29. 07:15

A magyar börtönökben semmi nem jár csak adható.Nem Európában vagyunk!!!

zolika71 # 2007.09.01. 07:21

Igen, sajnos ez így van! Kizárólag a nevelőn múlik minden. Egyet tehet csak aki bent van, hogy megpróbál a legtisztelettudóbban beszélni a nevelővel és minden szabályt betart. Ezt szeretik a nevelők! Így esetleg van esély arra, hogy a nevelő pozitív jellemzést írjon és javasolja az átminősítést! Az ügyvéd hiába indítványoz, úgy is megkérdezik a nevelőt! Van olyan, hogy amiatt tart be egy nevelő, mert nem tudott arról, hogy beadott az ügyvéd egy átminősítési kérelmet. Nem szeretik, ha a hátuk mögött döndenek! Szóval a nevelő az úr!

kores # 2007.09.02. 11:45

Zolika!
Te tapasztalatból mondod vagy csak igy képzeled???

zolika71 # 2007.09.09. 08:37

Sajnos én tapasztalatból beszélek! Átestem ezen, illetve láttam sokminden mást is!

EszterT # 2007.09.30. 23:46

Sziasztok! A barátomnak 1 év börtöne és 4 hónap fogháza van. Ha jól számolom, 11 hónap 20 napot kap, ha megkapja a kedvezményeket. Több dologban szeretném a segítségeteket kérni.

  1. 3 hete bent van és még nem jött papír a kapcsolattartásról. Meddig tarthat ez? Lehet valamit tenni?
  2. Kinek, mikor és hogyan kell beterjeszteni a feltételes szabadlábra helyezés iránti kérelmet?
  3. Érdemes ügyvédet fogadni ez ügyben?
  4. Mikor lehet a börtönből fogház fokozatot kérni?
  5. Börtönből/fogházból jár kimenő? Vagy csak adhatnak, ha rendesek? Van valami szabály, hogy hány hónap letöltött után lehet? Kell valami indok hozzá? Kb. milyen sűrűn lehet?
  6. Ezek az ´½enyhébb végrehajtási szabályok½½ mikor alkalmazhatók?

Előre is köszi!

monalisa1 # 2007.10.01. 20:48

Lehet hogy jelen idő szerint érdemben senki nem tud válaszolni a kérdésekre - nincs "bentről" kellő ismerettel rendelkező...

Vélem ugyanezen kérdéseket levélben felteheted a "műintézmény" parancsnokának is, ő mint illetékes hivatalosan tájékoztat majd. (Sőt ha van valami brosura küld is belőle egyet.)

Azért mert egy rokon/ismerős aggódik és kérdez, avégből a büntetését töltőnek hátránya nem származhat. Sőt, soha nem lehet tudni, hogy egy akár csak levélbeli "ismeretség" a parancsnokkal még jól jöhet a későbbiekben.

Tehát egy udvarias, érdeklődő, kellően rövid levél akár el is mehet tőled.

EszterT # 2007.10.02. 00:33

Valaki lassan csak lesz, aki rendelkezik "benti" ismeretekkel. Mondjuk szerintem bárki tudhatja, aki ért a joghoz.
Köszi, jó ötlet, amit mondasz: "egy levélbeli "ismeretség" a parancsnokkal még jól jöhet a későbbiekben".
Bár nem hiszem, hogy tájékoztatna bárki is bentről. Náluk valahogy nem szokás.
Hú,olvastam Szecsike sztoriját, felért egy Happy End-el végződő regénnyel. Nagyon megörültem a végén. Látszott, hogy nagyon erősen akarta, pedig mit sem értett a dologhoz. Én is valahogy így szeretném kihozni a páromat (igaziból élettársam, és nagyon nincs senkije rajtam kívül).

monalisa1 # 2007.10.02. 19:17

Szerintem egy a bevonuláskori- utáni tájékoztató brosurát az aggodó hozzátartozó részére hasznos kiadványnak tekintenék - ha lenne ilyen -, és vélem akár még fizetnének is érte a kintlévők csak hogy tudják milyen előírások - és ezen belül lehetőségek - vannak a látogatásra, a kapcsolattartásra, csomagküldésre stb.

Akár egy jogász akár egy hozzátartozó kezdeményezhetne az Országos Büntetésvégrehajtási Parancsnokságon egy ilyen brosura elkészítését - saját nyomdájuk az van...

Szivem # 2007.10.07. 11:38

Sziasztok!
Kinek,mikor és hogyan kell beterjeszteni a feltételes szabadlábra helyezés iránti kérelmet? Egyáltalán érdemes-e?Mien indokot kell írni? Mikor lehet kérni a börtönnél enyhéb fokozatott? Mien indok kell hozá?
Előre is köszönöm a választ.

monalisa1 # 2007.10.07. 17:06

Javaslom közvetlenül e-mailban vedd fel a kapcsolatot Szecsikével, ő a társa okán nem kevés ismeretre tett szert büntetésvégrehajtás - eljárási dolgokban.

totaeszecsko.katalin@chello.hu

Meli3 # 2007.10.08. 06:32

Sziasztok!
Nem kell sehová sem kérelmet beadni a feltételes szabadság iránt. Arról a bv.hivatalból intézkedik akkor, amikor annak eljön az ideje. Bevonuláskor a bv. megállapítja a szabadságvesztés kezdő és végső határnapját, a feltételes szabadságra bocsátás lehetséges napját. Ezen időpont előtt 60 nappal értesíti a bv. bírót, aki dönt a feltételes szabadságról.

monalisa1 # 2007.10.08. 12:04

Végre egy hozzáértő...
De a kérdező azt is kérdezte, hogy a börtön fokozatból esetlegességgel hogyan/mikor lehet átkerülni az enyhébb fogház fokozatba.

EszterT # 2007.10.09. 01:55

"Szerintem egy a bevonuláskori- utáni tájékoztató brosurát..."
Á, nekik ez nem érdekük. Legjobb nekik, ha nem tudjuk mi és a börtönlakók sem, mik a jogaink. Mindent úgy kell belőlük kihúzni egy nap telefonálgatás után. Hadarnak pár dolgot, -töredékét mindennek,- és még azt sem érted pontosan.
De tényleg lehetne kezdeményezni, mert különben sose lenne belőle semmi. Nekem már amúgy tárgytalan, mert hamarabb elolvastam a törvényeket, meg a hozzászólásokból i sokat megtudtam. Sőt, a legpontosabb, érthető infókat egy bentitől tudom.

EszterT # 2007.10.09. 02:38

A bv bírónak a levélben a f. szab. bocs. időpontja előtt 1-2 hónappal. Nem tudom, kell-e beleírni indokot, de az tuti, hogy a magaviselete alapján döntik el.
A börtönnél enyhébbet a büntetés fele után, min. 6 hónap után lehet kérni. Kifogástalan magatartás, jutalmak kellenek hozzá.