enyhítések ???


Szivem # 2007.10.15. 13:36

Szia EszterT!
Hát ez a börtön aránylag jó csak egy kicsit bunkok az őrők.A fogvatartottak aránylag normálisak van egy kettö aki meg probál bele kötni a másikba.Az a baj,hogy nagyon sokat kell nyelnie aki bent van.Az első három nap a szoktató addig nem tud se írni se telefonálni majd ha fel teszik szintre akkor már írhat,de szerintem a héten meg kapod töle a kapcsolattartói papir amit mielőbb vissza kell neki küldened,hogy tudjatok telon beszélni és levelezni.Az én párom már 4 hónapja van ott.

Szivem # 2007.10.15. 13:44

Szia Meli3!
Jó lesz neked ha az itéletett küldöm átt?
Mert abbol többet meg tudhatsz mint amit én le tudnák írni.Csak azt nem tudom meiket küldjem az első vagy másod fokot? Vagy mind a kettőt mivel nem ugyan az az itélet.A harmad fokrol még nem jött meg az itélet.

Meli3 # 2007.10.15. 15:46

Szivem!
Elég az ítélet. Mindkettőt elküdheted, abból azért sok minden kiderül.

Szivem # 2007.10.15. 15:55

Szia Meli3!
Probáltam de nem sikerült azt írja ki,hogy nem jó az e-mail cím

Szivem # 2007.10.15. 17:14

Meli3
Remélem meg kaptad az e-mailt ha valami okosat tudsz akkor szolj.
Elöre is köszönöm

Meli3 # 2007.10.15. 17:56

Szivem!
az o_meli@freestart.hu-ra küldd. Oda még nem jött meg, lehet, hogy a régi címem van a rendszerben. Ha átküldted, kell 1-2 nap, de jelentkezni fogok, hogy mire jutottam.

Szivem # 2007.10.15. 18:44

Meli3
Elküldtem a papirokat és a szakértői véleményt is.
Remélem mindent meg kapsz.

Meli3 # 2007.10.16. 06:39

Szivem!
Semmi sem érkezett meg. Próbáld újra. Ha túl nagy az állomány, külön kéne küldeni, hátha az a baj.

Szivem # 2007.10.16. 14:13

Szia Meli3 !
Nem tudtam elküldeni egyben igy mindegyik lapot külön küldtem.Meg probálom még egyszer hátha most sikerül.

Meli3 # 2007.10.17. 07:42

Szivem!
Nem jött át semmi sem. Tanácstalan vagyok.

Szivem # 2007.10.18. 15:17

Szia Meli3!
Remélem most meg kaptad az e-mailokat.
Bocs,hogy ennyit küldtem de másképpen nem tudtam.

Szigeti.R # 2007.10.19. 10:55

Szia Meli3!

Segítségedet szeretném kérni abban ,hogy az élettársam 3 év letöltendőt kapott ügyvédi múlasztás miatt,2 hete nem tudok rólla semmit Tökölön van.Milyen hely?Büntetlen előélettel rendelkezett.Kb mennyi idő után jön levél?Csomagot mikor lehet küldeni?

előre is köszi:Szigeti.R


béka

EszterT # 2007.10.20. 23:01

Szerintem is érdekes a büntetőjog. Nemrég gondolkodtam rajta, mióta így benne vagyok, hogy nem is olyan rossz szakma az ügyvéd, ezen a területen.
Az EVSZ és az, hogy évi 2-szer 5 napra hazamehet, az külön dolog? De egyiket sem lehet, ha új ügy van folyamatban, ugye?
Gondolod, hogy a fogházat sem engedélyezik emiatt? Meg a feltételest sem?
A fogházat a 6 hónap előtt mennyivel kell kb. kérelmezni?

EszterT # 2007.10.20. 23:08

Szivem!
Kapcsolattartó már vagyok, 6 hete van bennt, csak ide-oda szállítgatták, és most került ide.
Tényleg lehet minden nap telefonálnia? 8-este 6-ig? Gyakorlatban is így van?
A pénz mennyi idő alatt ér oda, ha feladok neki? Kell valamit írni rá? Akkor, ha megérkezik a pénz, rögtön tud telefonálni?
A látogatás tényleg attól függ, hogy melyik részen van? És akkor minden hónap ugyanabban a hetében van egy adott embernek?

EszterT # 2007.10.20. 23:15

Van valami szabály arra vonatkozólag, hogy a bemeneteltől fogva mennyi időn belül kell, hogy lehessen látogatni? Na, ez a mondat jól összejött.

Szigeti.R!
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk több, mint egy hónap volt, mire tudtunk levelet váltani. Ekkor is csak azért, mert rendes volt a nevelő, és felvett kapcs.-tartónak papírok küldözgetése nélkül. Csomagot akkor tudsz küldeni, amikor már levelet is. Ehhez fel kell, hogy vegyen kapcsolattartónak, kiküldenek egy papírt, amit aztán vissza kell küldeni, és onnantól vagy az. Ez az, ami nálam kimaradt.

Szerintetek érdemes csomagot küldeni? Merthogy bennt meg tud vásárolni dolgokat, nem? Vagy csak nagyon kevés dolgot lehet ott kapni?

ksstomi # 2007.10.21. 06:31

hozzászólás törölve

Szivem # 2007.10.21. 06:32

Szia EszterT!
Igen mindent meg lehet venni bent csak nagyon drága.Igy érdemes csomagot küldeni.Nagyon kevés a pénz amit el lehet vásárolni havi 13000.- az nem sokk mindenre elég.
Tisztasági csomagot ugyis kell küldened mivel bent nem adnak semmit(wc papir,szappan,stb).Jobban jár a párod ha küldesz mer a benti étket nem mindenki tudja meg enni .Az én párom 4 hónapja van bent de még most se tudja meg enni pedig nem finyás,bent lehet sokat fogyni ha nem kap otthonrol egy kis potlást.

Szivem # 2007.10.21. 06:47

EszterT!
A leg egyszerübb ha a párodat meg kérdezed,hogy mien viszonyban van a zárka társaival mert az sokat számit.Én akármit küldök lehet bovli vagy értékes nálunk nem áll fent az a veszély,hogy el vegyék töle.
De ez mindig azon mullik,hogy ő meg osztje-e a többiekkel amit kapot vagy sem.De mindenre a párod tud csak választ adni.Majd ő meg mondja mit küldjél persze ha kér csomagot. Az igaz,hogy vanak bent élőskődők azokkal nagyon kell vigyázni.

Szigeti.R # 2007.10.21. 07:08

Köszönöm a segítséged EszterT!Nagyon el vagyok keseredve hogy 1 hónap is lehet mire jön a levél.CSak nem is magam miatt hanem a 7 éves kislányom és a 4 éves kisfiam miatt akik egyfolytában sírnak az apukájuk miatt.Én nem mondtam meg nekik az igazat mert ne ők igyák meg ennek a levét,ne ez legyen az oviba,suliba a téma.
Köszike:Szigeti.R


béka

EszterT # 2007.10.21. 15:39

Szegénykém! És ott marad Tökölön? Nálunk nincs gyerek, de nekem is iszonyat rossz.Viszont az első pár hétnél azért jobb.
Jaj, hülye vagyok, a csomaghoz is kell, hogy előbb kiküldjön valami papírt. Csak nekem azt mondták, hogy már küldhetek,ilyenről nem is beszéltek. Az ügyvédnek meg az előbbi verziót mondták, meg másoktól is azt hallottam.
És 2 évre csukták le? Úgy ment be, hogy tudtátok előre, ugye?

EszterT # 2007.10.21. 15:53

Ezt nem tudja véletlen valaki? : Van valami szabály arra vonatkozólag, hogy a bemeneteltől fogva mennyi időn belül kell, hogy lehessen látogatni?

ksstomi!
Köszi!

Szivem!
13 ezer+telefonpénz, vagy összesen? Wc papírt, ilyesmit ott nem lehet kapni? A pénzt egyben kell feladni, vagy nem baj, ha kétszer küldtem? Vásárolni hányszor lehet havonta?
Ja, ismerem az élősködőket elég közelről. Tökölön nagyon durván ránk szálltak. Itt még nem tudom, milyen emberek vannak körülötte.
Tudsz válaszolni a korábbi kérdéseimre? : "Tényleg lehet minden nap telefonálnia? 8-este 6-ig? Gyakorlatban is így van?
A pénz mennyi idő alatt ér oda, ha feladok neki? Kell valamit írni rá? Akkor, ha megérkezik a pénz, rögtön tud telefonálni?
A látogatás tényleg attól függ, hogy melyik részen van? És akkor minden hónap ugyanabban a hetében van egy adott embernek?"

Szigeti.R # 2007.10.21. 18:13

EszterT

Nem tudom hogy ott marad-e.Én azt hallotam hogy nem rossz hely de ezt úgyis egy idő után tudom meg.3 évet kapott de elvileg 27 hónap ha leszámítjuk a kedvezményeket egy szemét ügyvéd miatt aki nem lebbezet fel neki az első tárgyalás után.Nem ment be, hanem valaki felnyomta.Neked mióta van bent? Mennyit kapott?Meddig volt nagyon szar?Úgy sajnálom a gyerekeket mert néznek rám kisírt szemmel hogy apuci mikor jön haza és hazudnom kell nekik ez a borzasztó!


béka

Szivem # 2007.10.21. 18:24

Szia Szigeti.R
Az én párom már 4 hónapja vant bent de most is ugyan olyan rossz mint az elején.Nekem is 2 gyermekem van igaz már nem olyan kicsik mint a tieid mert az egyik 17 a másik 11 de nekik semm könnyebb elviselni ezt az egészet.Az én párom 3 év 4 hónapot kapott.Mi fellebeztünk az ügyvéd tanácsára de még rosszabbul jártunk.Nem biztos,hogy nem jártatok igy jobban.Lehet,hogy másodfokon többet kapott volna.
Nálunk nem mérlegelt az ügyvéd csak ment a feje után de mostmár mindegy.Nem mondtad el a gyerekeknek hol van az apjuk a beszélőre be se viszed őket?

Szigeti.R # 2007.10.21. 18:33

Szivem!

A kicsi nagyon apás és így is alig bírom megvígasztalni.Azt mondtam nekik hogy külföldön van.Látogatóra nem akarom elvinni mert nem értené meg hogy apa nem jöhet haza és nagyon sírna ,az apjának megszakadna a szíve.Te már voltál látogatón?Nagyon kemény úgy látni akit imádsz nem?Énis nagy szarban vagyok mert gerincműtét előtt állok és nem tudom hogy hány műtétem lessz.Dolgozni nem tudok mert másfél éve szenvedek 28 évesen.


béka

Szivem # 2007.10.21. 18:44

Szia EszterT!
A 13000.-csak kiétkeztetésre ( büfére )+telefon ott nincs meghatározva,hogy mennyit beszélhet le ugy tudom napi kétszer 10 percet beszélhet a percdij olyan 34.- .
Nem baj ha kétszer küldted a pénzt.Mindent lehet kapni ételtől a tisztaságiig csak nagyon drága ott minden.
Minden hónap 15-től-a hónap végéig lehet hetente 4-5 napig vásárolni.Minden hónap 15-e elöt rakják fel a pénzt a számlára az a legjobb ha előtte oda ér.Igen minden nap lehet telefonálni hát az mindig attol függ mikkor van nyitás de általában 7-5-ig legalábbis az én párom igy szokott de van olyan is mikkor délelőt egyáltalán nem engedik őket igaz ez csak vasárnap szokott igy lenni.A pénznek legalább kell 1 hét meddigre oda ér.A neve mellé az annya nevét érdemes odaírni meg a PD számot ha tudod.Igen ahogy oda ér a pénz és felteszik a kártyájára rögtön tud telozni.Általában ugy van a beszélő ,hogy az adot emeletnek egyszere van a beszélője havonta 1 szer a párod azt megtudja mondani mert mindig ki van írva,hogy mikkor lesz a beszélő.