enyhítések ???


Szigeti.R # 2007.10.25. 18:49

EszterT!

Telefonpénzt bármikor lehet feladni?


béka

EszterT # 2007.10.25. 18:41

Szigeti. R!
Mennyi időre fogadtad az ügyvédet? Azt mondja, el tudja vinni Baracskára? Mert nekem az ügyvéd azt mondta, azt nem tudja befolyásolni, hova vigyék, vagy hogy ne vigyék el onnan, ahol van, ha elakarják.

Szigeti.R # 2007.10.25. 18:40

EszteT!

Hát végülis nállunk laktunk ahol nem volt bejelentve.Én is hívtam Tökölt de egyáltalán nem veszik fel.Vártam hogy írsz nekem Tökölről valamit.
Neked mikor fog kijönni?Tudod napra pontossan?Szegény párodat jól megszivatták ,hogy hazudtak neki.Ő is bújkált?


béka

EszterT # 2007.10.25. 18:39

Köszönöm a válaszokat, Szivem!
Úgy értetted, hogy 4-5 hetente van a beszélő?
A telefonpénz 4 nap alatt a kártyáján szokott lenni, onnantól, hogy feladod?
Szóval a kaja-csomagba mindent lehet küldeni? Nem kaját is? Ugye max. 10 karton cigit lehet?
Az elején 6 hét volt, mire megkapta a pénzt? Ő még csak 2,5 hete van itt, és 1 hete került ki a szoktatóból. Így szerinted, mikor kapja meg a másfél hete feladott pénzt? Én is szoktam őket hívni, csakhát annyi a kérdés… Ma próbáltam megint, de nem vették fel. Ugye csak egy tel.-száma van Pálhalmának? Engem onnan szoktak kapcsolgatni.
Dunaújváros mellett van, nem? Pécshez Baracska, meg Tököl is közelebb van, nem? Mást nem ismerek.
Kinek adott a BV papírt a szabadulási időpontokról? Én 3 időpontot tudok (ügyvéd kérdezte meg, illetve én egyszer), és nem tudom, melyik a jó, mert nekem már nem mondanak semmit.

EszterT # 2007.10.25. 18:21

5 évet bujkált? Szó szerint bujkált, vagy csak reménykedett, hogy nem igazoltatják.
Nálunk többször voltak zsaruk, csak nem voltunk otthon, aztán elmentünk otthonról, de hallottuk, hogy több helyen keresték. Aztán engem elértek telefonon, és azt mondták, csak kihallgatásra kell bemennie, így megbeszélte a nyomozókkal, hogy másnap bemegy, és be is mentünk.
Én is hívtam Tökölt pénz miatt, már vagy egy hete nem veszik fel egyáltalán.

Szigeti.R # 2007.10.25. 17:17

Szivem!

Igen van nyomtatóm köszi hogy elküldöd.Mit dolgozol?Ma voltam ügyvédnél azt mondta ezért az ügyért felfüggesztet börtönbüntetést kellet volna kapnia .Most Tökölről el akarja vinni Baracskára azt mondja az jó hely.És perújra felvételt akar jövöhéten ki megy a páromhoz is beszélni vele.Jó lenne ha pesti lennél néha tudnánk talizni és jól kidumálni magunkat.


béka

Szivem # 2007.10.25. 15:29

Szigeti.R!
Hát én is szeretnék 2 évvel idössebb leni mert akkor már nem lennék egyedül.Nálunk a gyerekek nem kérdeznek már semmit igaz ők tudnak mindent,a fiam az azért néha meg kérdezi,hogy mennyi van még vissza az mellé,hogy tudja meddigre ki jönn az apja ő 13 lesz csak nehezen mennek a napok igy nélküle neki.Nekem a párom küldte ki ezt a papirt azzal,hogy töltsem ki és küldjem vissza mielőbb.Amikor fel vitték Sándorházára azon a héten meg is kaptam.Azt nem tudom,hogy mindenki kap-e ilyen papirt.Általában meg szokták adni a kedvezményt ahoz,hogy ne kapja meg elég nagy hűlyeséget kell csinálnia.Hát igen a magaviselet sokat számit.Van nyomtatód?Mert ha gondolod akkor e-mailban át küldöm neked ezt a BV papirt.

Szigeti.R # 2007.10.24. 18:31

Szivem!

Akkor kb majdnem egyszerre fognak kijönni a párjaink!Most egy kicsit megnyugodtam .De azért nagyon szeretnék már 2 évvel időssebb lenniNeked a gyerekek??Nekem azért még kérdezgetik hogy mikor jön haza?És ez a Bv papírt te hogy kaptad?Vagy mikor?Ilyet mindenki kap?És a kedvezményt mindenki megkapja?Persze jó magaviselet esetén!!


béka

Szivem # 2007.10.24. 18:05

Szigeti.R!
Nem vagy hűlye!!
Nem nekem jött ki ennyire hanem a BV adot egy papirt amin ez a dátum van feltételes szabadulásnak meg adva.De ez ugy jött ki,hogy 10hónap a kedvezmény és 4 hónapot volt elözetesben.A te számitásaid jok.
Örülök neki,hogy kaptál levelet remélem kicsit meg nyugodtál most,hogy tudsz valamit rola.Akkor most már lassan sinen van minden:tel,beszélő,levél.Kicsit könnyebb lesz most már,hogy tudni fogod mi van vele de ha majd telefonon beszélhetsz vele akkor fogsz igazán meg nyugodni mert akkor nem tudja el titkolni ha valami baja van.Nálunk legalábbis igy van.

Traffic # 2007.10.24. 17:49

T. Szivem!

Mivel a párom elsőfokon 2év 4 hónapot kapot mi is és az ügyvéd is fellebezet.A másodfokon pedig 3év 4 hónapot kapott.Akkor ez,hogy lehetséges ha nem kaphat rosszabb itéletett?
Ez csak úgy lehetséges, hogy az ügyész is fellebbezett az I. fokú döntés ellen.

Szigeti.R # 2007.10.24. 17:41

Szivem!

Képzeld olyan boldog vagyok mert ma jött levél feladtam neki pénzt kiétkeztetésre meg telefonra.De telefont egész nap nem vették fel pedig vagy 60 szor hívtam.Neked hogy jött ki a 2009.09 .05 ?Mert nekem három év az 36 hónap mivel hogy negyedelnek akkor 27 hónap akkor elvileg 2010 január eleje???Neharagudj de nem értem hülye vagyok!!!


béka

Szivem # 2007.10.24. 15:48

EszterT!
Azért vitatkoznák veled a fellebezés miatt.Mivel a párom elsőfokon 2év 4 hónapot kapot mi is és az ügyvéd is fellebezet.A másodfokon pedig 3év 4 hónapot kapott.Akkor ez,hogy lehetséges ha nem kaphat rosszabb itéletett?
Pécstől Sándorháza a legközelebbi Országos BV Intézet.Hát nem a legjobb a helyzete Szigeti.R-nek mert a párjának is hiányoznak a gyerekek de utánna pedig ő szenved a gyerekekkel föleg igy,hogy még apás is a pici.

Szivem # 2007.10.24. 15:38

EszterT!
Az igaz,hogy egy csomagba is be küldhetsz mindent csak nem lehet 5 kg-nál nehezebb a tisztasági pedig tényleg korlátlan,de van iroszer csomag is csak azt nem szokták kérni mivel a tisztaságihoz az is be fér.Nem lehet ilyeneket küldeni csak zsebrádiot+fülhalgatóval.Van amikor csomagba küldök neki ujságot de ha elfelejtem akkor nagy boritékba értéklevélként.Nem akarlak elkeseriteni de nekünk is kellet 6 hét meddigre meg kapta a pénzt.A hét vége nem azt ugyis csak hétfön küldték tovább.Szerintem meg kellet volna már kapnia de hivd fel a Sándorházai BV-tés beszélj a pénzüggyel én is azokat zaklattam + persze a parancsnokot hivtam,de kérheted a nevelőjét is és érdeklödhetsz iránta.Én végig zongoráztam mindegyiket.

Szivem # 2007.10.24. 15:20

EszterT!
Igen telre akár mennyi pénzt küldhetsz,és hétvégén is lehet telefonálni.Igen a csekk háturjára írd rá,hogy mire szánod mert ha telefonra küldöd akkorazt hamarabb meg kapja de a kiétkeztetésit azt csak minden hónap 15-én rakják fel.Nem baj ha nem írtál rá semmit a csekk hátuljára igy a párodnak kell szolnia,hogy mire mennyit tegyenek fel.A fizetés mindig változó attol függ mit csinál bent kb:15000-20000.-.igen a börtönön bellül dolgoznak.Igen az ebédlöben van a beszélő azt nem tudom pontosan,hogy az egész emeletnek vagy csak pár zárkának van .4-5 héten van a beszélő .Párom mindig meg kapja másnap a levelet meg én is.

Szivem # 2007.10.24. 14:37

Szigeti.R!
Az én párom 3 év 4 hónapot kapot abbol 10 hónap a kedvezmény,előre láthatóan 2009.09.05 napján szabadul legalábbis azt mondták neki.Igen nagyon rossz a tudatlanság.Sikerült telefonálnod? meg tudtál valamit a párodrol?

Szigeti.R # 2007.10.24. 06:19

EszterT!

Meg volt beszélve az ügyvéddel hogy fellebbez de nem tette meg amiről mi nem tudtunk, vártuk a második tárgyyalást és már csak egy behívó jött 2002 nov 21.ére szólt.Én már terhes voltam a kicsivel és megpróbáltuk a lehetetlent /bujkálást/.Igen mi is az elévülésben bíztunk.Jó lenne ha írnál az email címem:szigeti.reni@freemail.hu nagyon várom mert nem tudok rólla semmit .Neked is rendőrök vitték el?Nagyon remélem hogy megkapja a kedvezményt ,mondjuk ő nem egy olyan fajta akivel nem lehet bíni.Biztos dolgozni fog akármit mert ő nem bírta soha a tétlenkedést.Meg hát szerintem az ő fejében is az van hogy minnél előbb legyen vége ennek a rémálomnak és a gyerekeivel lehessen meg velem.Csak az a baj hohgy amit elkövetett azért felfüggesztett börtönbüntetést kellet volna kapnia főlleg büntetlen előélete volt.


béka

EszterT # 2007.10.24. 00:23

Szivem!
Nekem Sándorházán azt mondták, az élelmiszer csomagba lehet tisztasági dolgokat is rakni, a tisztasági csomag korlátlan súlyú lehet, és írószer csomagot nem is említettek.
És discmant vagy walkmant is lehet küldeni? Hozzá CD-t, kazettát?
Írószert lehet a tisztaságiba? Újságot a csomagba tettél vagy borítékban simán, mint a levelet?
Én is rengeteget telefonálgattam több minden miatt. Velem azt sem közölték hivatalosan, hogy hol van, úgy tudtam meg mindig, hogy össze-vissza telefonáltam és ha egy normálisabb ember vette fel, akkor megmondták.
Tökölről 2 hete hozták el, azóta nem küldték utána a telefonpénzét. Szerinted mennyi idő kell, míg elküldik? Többször próbáltam Tökölt felhívni, de napokig nem vették fel a telefont.
Én múlt szombaton küldtem neki telefonra pénzt és nem volt pénteken a szálmáján, mert felhívott volna. Szerinted mikor várhatom? Mivel most ünnep volt, akkor holnap? A hétvége nem számít a pénzküldésbe, ugye?
Kikkel beszéltél, nem valami szociális valakikkel? A nevelőjével is lehet? Sándorházán még nem próbáltam.

EszterT # 2007.10.24. 00:02

Szivem!
Nagyon köszönöm a válaszokat!
Telefonra bármennyi pénzt lehet küldeni? Hétvégén is lehet telefonálni?
A kiétkeztetési csekk hátuljára azt írjam, hogy kiétkeztetésre? Küldtem 2 csekket, de nem írtam rájuk semmit. Ilyenkor mi van?
Én úgy tudom, hogy fellebbezés után nem kaphat rosszabb ítéletet, mint előtte.
Mennyi fizetést kapnak kb. a börtönben? Börtönön belül dolgoznak, ugye?
Hú. Én is azt gondoltam, hogy látogatás után talán még rosszabb. Ezért tanácsoltam Szigeti.R-nek, hogy ne vigye be a gyerekeket.
Egyszerre van az egész emeletnek beszélője egy teremben?
Csomagot honnan tudod, mikor küldhetsz?
Pont minden 4. héten van a beszélő?
Mi nem kapjuk meg a levelet másnap, hiába elsőbbségivel adjuk föl, én úgy tudom, egy csomót időzik a levél a nevelőnél. Ti tényleg megkapjátok?
Tényleg így van, hogy a lakhelyhez legközelebbi börtönbe viszik? De hát Sándorháza messze van Pécstől. Az én párom lakcíme meg balatoni. Akkor ez hogy van?

EszterT # 2007.10.23. 22:26

Szigeti.R!
Minden börtönben más: Tökölön 5kg tisztasági +kaja és 7 kg tisztasági. Sokmindent lehet küldeni, meg még többmindent nem. Szerintem úgyis megírja, de a nevelőjét is megkérdezheted. Én is felhívtam a börtönt –ahogy Szivem is javasolja. Amúgy telefonon több dolgot kérdeztem már több helyen, sokminden attól függ, hogy megmondják-e, hogy épp kivel beszélsz, mennyire rendes, aki a telefon másik végén van. De a csomagokról, levélről megmondanak mindent.
Az én párom is dohányzik és minden nélkül ment be szept. 10-én. Én azóta egyedül pénzt tudtam neki küldeni, ami szerintem most fog megérkezni hozzá. Durva. 6 hét alatt. Csomagot még mindig nem tudok. És telefonálni sem tudott 6 hete. Mindazok után, hogy mielőtt bement Pesten a IX. kerületbe, megkérdezte telefonon, hogy vigyen-e magával valamit és azt mondták neki, hogy nem kell. Mert ugye csak kihallgatás lesz.
Havi 2 csomagot lehet küldeni.
Jó magaviselettel nagy az esély, hogy megadják a kedvezményt.
Én felhívtam a börtönt és nagy nehezen kicsikartam a feltételes időpontot, aztán felhívta az ügyvéd, neki 2 másik időpontot mondtak, aztán később próbáltam megkérdezni, hogy akkor most melyik is, de nem mondtak semmit, merthogy sérti a párom személyiségi jogait.

EszterT # 2007.10.23. 21:20

Szigeti.R!
Az ügyvédekről én is tudnék mesélni. Sokan csak a pénzt húzzák le a semmiért. Akkor miért nem mondtátok neki, hogy fellebbezzen?
Már kijött neki a papír, hogy be kell mennie, de nem akart, hátha kihúz X évet, amíg elévül és addig nem találják meg?Mikor kellett volna bemennie?Az én párom szept. 10-e óta van bent. Ő sem ment be, mikor kellett volna és olyan hajtóvadászatot indítottak ellene…
1 év 4 hónapja van, kedvezményekkel 10 hónap.
Az első pár héten volt nagyon rossz, míg nem tudtam vele beszélni, meg amíg nem fogadtunk ügyvédet. De van egy új ügye, és ha belegondolok, hogy ha arra kap letöltendőt, akkor nem fog kedvezményt kapni, meg még ugye amit arra kap, akkor meg akarok halni. Bele sem merek gondolni. Ez a börtön az egyik legrosszabb dolog a világon. Mi először azt hittük, 4 hónapot kell leülnie. Tök rosszul voltam tőle. Aztán mikor bekerült, kiderült, hogy az anyjánál maradt a másik papír, amin az 1 évet írták. Hú, ez volt a hideg zuhany. Pár héttel később tudtam meg ezeket a kedvezményeket, akkor tök megörültem, végre nem hosszabbodik, hanem rövidül. Szóval mindig ez a mihez képest volt…
Tökölről írnék pár dolgot, ha gondolod, de nem akarok a fórumba.
Igazad van, hogy nem viszed a gyerekeket látogatóra, tapasztalatból tudom, 1000-szer rosszabb, ha látja a szülőt és utána megint nem. Így idővel enyhülni fog az apjuk iránti hiányuk, a találkozás viszont mindig felszakítaná a sebeket. Szerintem jobb, ha megtudják (ha kicsit később is), hogy mikor fog hazajönni, mert nagyon rossz, mikor minden nap várja az ember. Első pár nap én mindig vártam, mikor jön, mert beetettek, hogy csak tárgyalásra viszik be.
Bármennyi levelet írhat.

Szigeti.R # 2007.10.23. 18:52

Szivem!

Holnap reggel el kezdek telefonálni.Nekem 3 év letöltendőt kapott ahogy számoltam az 27 hónap ugye?Abból lassan 1 hónap le telik.Neked mennyit kapott?Neharagudj hogy megkérdezem csak így tud az ember egy kicsit okosabb lenni ebben a rossz helyzetben.Neki még nem mondtak semmit hogy mikor engedik ki ,mire lehet számítani a családjának?Ez a sok tudatlanság ebben a helyzetben borzasztó nem?


béka

Szivem # 2007.10.23. 18:18

Szigeti.R
Azt nem tudom,hogy nevemberben mehetsz-e beszélőre de ha sikerül mindent elintézned telon akkor biztos.

Szivem # 2007.10.23. 18:12

Szigeti.R!
1 hónapban 3-at,de csak azt amire kér engedéjt.
Nekem is ez az első csak van egy ismerősőm aki mondta,hogy probáljam meg igy.Amire kiváncsi vagy elmondják ha ők nem tudnak valamiben segiteni akkor kérd,hogy adják meg a nevelő tel számát vagy kapcsoljanak oda és ő segiteni fog amiben tud.22 hónap van még hátra neki és 4 hónapja van bent.A jó magaviselet sokat számit föleg abban,hogy meg kapja a kedvezményt.Az a baj,hogy minden adható csak nem jár,nekem azt mondták,hogy joban kell lenni a nevelővel mert annak a véleménye sokat számit.De lehetséges,hogy jó magaviselettel előbb ki engedik.De ne éld magad bele nehogy csalodás érjen.Mert az külön villág ami bent van.

Szigeti.R # 2007.10.23. 17:36

Szivem!

Most hány csomagot lehet küldeni?Egy élelmiszer egy tisztasági és egy írószeres?Nagyon szépen köszönöm a telefonszámot!Most már 3. hete semmi kapcsolattartó hát azért tele a hócipőm!!!Köszi hogy így segítesz mert tapasztalatlan vagyok még.És ha felhívom őket adnak felvilágosítást rólla?Szerinted novemberben már mehetek látogatóba?Mert már jövőhéten lessz 1 hónapja hogy bennt van.Neked kb mikor várható hogy kijön?Szerinted jó magaviselettel előbb kiengedik?


béka

Szivem # 2007.10.23. 16:05

Szigeti.R!
Tököli börtön tel száma:06-24/489-700 ezt felhivod és elmondod mit szeretnél tudni.Neked kell most még a párod érdekeit is szemelőtt tartanod.Én nagyon sokat telefonáltam a párom miatt már olyan szinten voltam,hogy meg ismerték a hangomat és nagyon rondán beszéltek velem,mire azt mondtam nekem nem muszély ezt a hangot eltürni és a parancsnokhoz fogok fordulni. Azota igaz nem kellet telefonálnom mert semmi gond nem volt.De csináltak olyat,hogy küldtem pénzt telefonra és nem akarták fel tenni neki,meg nem kaptam meg a levelét ezek miatt sokat teloztam de most semmi gondom nincs vele.Tudom ha hétfön adom fel a pénzt akkor pénteken a számláján kell lenni de rajta is van.Ezzel nem csinálok semmi rosszat a páromnak mert nem a nevelőt piszkálom ezekkel a dolgokkal.De ugylátszik itt ez a modi.Ezt csak azért írtam le mert a te párod sem volt még bent igy nincs tapasztalatod,hogy hogy mennek bent a dolgok.Én is most szerzek tapasztalatokat az egészböl.