Erkölcsi bizonyítvány


Gabicsek # 2011.04.14. 11:34

Az intézkedés hatály alatt állás nem ugyanaz, mint amikor büntetőeljárás folyik ellened. Ilyen rovat pedig nincs az erkölcsiben, nem kérdezik, van rá törvény, nem is adnak erről információt az erkölcsiben, tehát úgy tudom, megkapod, amíg nincs ítéleted. Intézkedés a megrovás, próbára bocsátás, kényszergyógykezelés, stb.

g.foyle # 2011.04.14. 08:31

Tisztelt Jogszakértők,
a kérdésem a következő: jelenleg olyan büntetőeljárás hatálya alatt állok, amely a napokban fog átkerülni ügyészi szakba. Egészen pontosan ma van iratismertetés, ezután várhatóan vádemelési javaslattal küldik majd tovább.
Ebben az esetben kaphatok teljesen tiszta erkölcsit, vagy pedig az "F2", "intézkedés hatálya alatt állok" rubrika nekem ki lesz pipálva?
Ha a válasz igen, akkor van mód arra, hogy egyszerűen ne kérjek az "F" pontról tájékoztatást?
Segítségüket előre köszönöm!

tegdirb # 2011.02.24. 18:55

Üdv!
Olvastam régebbi hasonló eseteket, de a jelenleg érvényben lévő jogszabályok szerinti helyzetre lennék kíváncsi. A "baleset": 2010 nyarán 445Ft értékű lopás, melyet a helyszínen jegyzőkönyveztek, majd a kár helyszínen történő megtérítése után most februárban küldtek figyelmeztetést, mely szerint mellőzik a pénzbüntetést.
Egy ilyen figyelmeztetés mit jelent? Milyen hátrányom származik belőle (a lelkiismeret furdaláson kívül)? Bekerül az erkölcsi bizonyítványba? Ha igen, mennyi az elévülés ideje?
A választ előre is köszönöm.

Medvee # 2011.02.03. 16:34

Tisztelt fórmuzok!
Erkölcsivel Kapcsolatban szeretnék érdeklödni.
2007 ben biroság csalás büntette miat 90000ft pénz büntettés szabot rám.:(Akkori helyzetemben nehezzen de kifizettem igaz a UTOLSÓ RÉSZLET ÉPPEN HOGY BE LETT FIZETVE FELSZÓLITÁSKOR!most 2010 ben volt egy balesetem és a rendörörsön mikor kihalgatak akkor kérdezték hogy voltam e börtönben .én mondtam nem,és mégegyszer rá kérdeztek hogy bizos e mert ö azt látják hogy nem lett be fizzetve és ezért börtön.
pedig nem volt!
de nem is ez a lényeg !sajna decembertöl nincs munkahelyem és biztosági tanfolyamot szeretnék elvégezni de ahhoz kell tiszta erkölcsi?.én kaphatok e ?erkölcsit ehhez a tanfolyamhoz ami kell hozzá!meg ahogy olvastam itt a fórumot van pár kérdéz mikor be adom a erkölcsi kérelmet az ugyan kell nekem ki tölteni a én esetemben!!
Elöre is köszönöm a válaszokat!!

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/21/9835#…

Gabicsek # 2011.02.02. 20:26

Büntetőeljárás hatálya alatt az áll, akit nem ítéltek jogerősen el. Ha ügyészi szakban van, kötve hiszem, hogy márciusig jogerősen befejezik. Semmit nem tehetsz az ügyben, hogy gyorsabban hozzanak ítéletet.

apafejek # 2011.02.01. 20:04

Tisztelt szakértő úr,fórumozók!!Az lenne a kérdésem,hogy ittas jármüvezetésért ami 1.54volt bevonták a jogsim.Most ügyészségi szakaszban van.Honvédségnél dolgozom mint fegyveres biztonsági őr.2011.márciusig megkell kérni a fedhetetlenségi nyilatkozatot,a­melynek a B1 pontja-nem állok büntetőeljárás hatálya alatt!!Attol félek hogy az említett határidőig nem lesz meg az itélet és igy elvesztem a munkahelyemet ahol már 20éve dolgozom!!Soha nem voltam büntetve,még a legkissebb szabélysértés miatt sem!!!MIT TEHETEK AZ ÜGYBEN,HOGY ELŐRÉBB JUSSAK?
A tárgyalás előtt,vagy utánra vonatkozik ez a kitétel??Köszönöm türelmét, és várom válaszát!!

apafejek # 2011.01.28. 05:54

Tisztelt szakértő úr,fórumozók!!Az lenne a kérdésem,hogy ittas jármüvezetésért ami 1.54volt bevonták a jogsim.Most ügyészségi szakaszban van.Honvédségnél dolgozom mint fegyveres biztonsági őr.2011.márciusig megkell kérni a fedhetetlenségi nyilatkozatot,amelynek a B1 pontja-nem állok büntetőeljárás hatálya alatt!!Attol félek hogy az említett határidőig nem lesz meg az itélet és igy elvesztem a munkahelyemet ahol már 20éve dolgozom!!Soha nem voltam büntetve,még a legkissebb szabélysértés miatt sem!!!MIT TEHETEK AZ ÜGYBEN,HOGY ELŐRÉBB JUSSAK!!!!Válaszát előre is köszönöm!!!!!

duhi1h # 2010.11.18. 11:41

Üdv!
Nem rég enyhe ittas vezetési szabálysértést követtem el (10mg), 3hónapra bevonták a jogosítványom és volt némi pénzbüntetés mellé.
Erkölcsi bizonyítványban szerepelni fog ez ?
Köszönöm a választ!

largon # 2010.10.20. 09:42

sziasztok!!
Kérdésem a következö lenne!!
Megkértem az erkölcsi bizonyitványt és a következö szerepel benne!
a bünögyi nyilvántartás szerint:a büntetesek nyilvántartásában nem szerepel
közügyektöl eltiltás:hatálya alatt nem áll
foglalkozás eltiltás hatálya alatt nem áll

Kérdésem akkor a következö :Akkor ez tiszta erkölcsi bizonyitvány??

dusan85 # 2010.10.13. 07:02

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék majd tűzoltónak jelentkezni. A jelentkezés egyik feltétele, a büntetlen előélet. Nekem viszont 2007-ben volt egy autó balesetem amiért felfüggesztett büntetést kaptam (2évet) ami most járt le. Ez kizáró oka lehet a jelentkezésnek?

Köszönöm

largon # 2010.10.12. 11:20

JA ÉS MÉG ANYI HOGY A BÜNCSELEKMÉNY CSOPORTOSAN ELKÖVETET LEÜTÉSES RABLÁS

largon # 2010.10.12. 11:19

2000.május 20 án szabadultam!5 év .9 honap fegy házat kaptam ebböl szabadultam a fent leirt idö pontban 4/5
kedvezményel!!Azzota semmi !!Kaphatok e tiszta erkölcsit??És mikor??

trallala # 2010.10.08. 09:45

4 éve lopás miatt 5 ezer ft pénzbírságra ítélt a helyi önkormányzat. (ha minden igaz ennek elévülési ideje 2 év).
Jelenleg egy rendőrségen belüli adminisztratív munkakört pályáztam meg, amihez kell erkölcsi bizonyítvány...
Az állást bárki megpályázhatta, így megtettem én is. De a felvételi előadáson megjegyezték a fedhetetlenséget is mint kitételt, valamint környezet tanulmányra családot látogatnak-ha sikerül az előzetes tesztírás.
A kérdésem: van okom reménykedni, hogy megszerezhetem az állást?
Értem ezt az "erkölcsi-fedhetetlenségi" részre... mert elég bizonytalan vagyok és ha beégnék, inkább neki sem futok...

zsofar # 2010.10.05. 09:27

Sziasztok.

Meg kaptam postán az Ítéletet. 2 év próba idő . Kérdésem az lenne hogy ez a bejegyzés szerepel majd az erkölcsibe mert szeretnék céget alapítani. KFT.t .

Köszi előre is

csabus # 2010.09.07. 09:48

shady! Most nagyon kemény voltál te nethuszár!

csabus # 2010.09.07. 06:18

Sziasztok!
Tehát ha nekem 1,1 volt a véralkohol szintem, és elítelnek bűncselekmény miatt, akkor mi lesz benne az erkölcsimben?
Előre is köszi!
Üdv!

csabus # 2010.09.06. 15:08

Sziasztok!
Az ittas vezetés 0,8 véralkohol felett bűncselekménynek számít, ha valakit elítélnek emiatt, az benne lesz az erkölcsi bizonyítványában?
Köszi

onom # 2010.09.02. 17:46

pénzbüntetés JOGERŐVEL mentesül!tök mindegy, fizet, hogyan, leüli-e stb.jogerő számít.

Zsofar, amíg nincs jogerő, addig eljárás van, tiszta az erkölcsi.

Gucunja # 2010.09.02. 10:18

én úgy tudtam a pénzbüntetés jogerőre emelkedésével áll be a mentesítés.

102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. közérdekő munka, pénzbüntetés, foglalkozástól eltiltás, járművezetéstől

eltiltás és kiutasítás esetén – foglalkozástól eltiltás vagy járművezetéstől
eltiltás esetén a foglalkozás vagy a járművezetés gyakorlásának joga
kivételével – az ítélet jogerıre emelkedésének napján;

....

Az (1) bekezdés b) pontja esetében a mentesítés nem áll be, illetıleg
hatályát veszti, ha a büntetés végrehajtását elrendelik. Ilyenkor a
mentesítésre a fel nem függesztett büntetés szabályai az irányadók.

ezekszerint amíg fizetem mentesítve vagyok.

nem?

Sherlock # 2010.09.01. 11:42

Kedves Vera,

a pénzbüntetés befizetésével áll be a törvényi mentesítés. Tehát "tiszta" erkölcsit akkor kap, ha befizette a büntetést.

Gucunja # 2010.09.01. 10:46

Sziasztok még tavaly kaptam pénzbüntetést becsületsértésért. Aminek a részleteit azóta is fizetem. Az a kérdésem kaphatok-e tiszta erkölcsit? Munkahelyhez kéne. Sürgős lenne előre is köszönöm.

Vera

zsofar # 2010.08.31. 05:52

Sziasztok.

Kaptam 2 év próbaidöt ami még nem emelkedet jogeröre . A kérdésem az lenne tiszta lesz-e az erkölcsim mert szeretném a Kft. elinditani hamarosan.

Köszi .

onom # 2010.08.26. 16:37

Nos, ezt nem értem.Milyen szabálysértési nyilvántartásból?én azt írtam, jogerő plusz 3 év és törlődik a megrovás, amely NEM a szabs nyilvántartás, hanem a hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartása része.

Leiylau # 2010.08.23. 19:46

Onom!

"3 évig szerepel majd a nyilvántartásban a jogerő napjától"
Ezt úgy érted, hogy a Központi Szabálysértési Nyilvántartásból kitörölnek róla minden adatot 3 év eltelte után?

onom # 2010.08.18. 19:55

Jucup86, kaphat igen.

Pumesz, ez olyan ejnye-bejnye.Erkölcsi tiszta. fegyvertartás lehetséges.egyébként 3 évig szerepel majd a nyilvántartásban a jogerő napjától, de mint mondtam tiszta erkölcsi és kaphat fegyvertartási engedélyt.

Terhelt, kérhet.Bűntettesekben az szerepel, akit jogerősen elítéltek valamilyen szabadságvesztés büntetésre, legyen az feltételes is.

Misso, nemet ikszeljen:) Szerepel a nyilvántartásban, de tiszta az erölcsije:)