Tehetek feljelentést? - FONTOS HELP!


Krisz81 # 2007.10.26. 13:13

A téma:
Szeptember végén megjelent az expressz.hu weboldalon egy álláshírdetés, miszerint a www.erszplz.hu weboldal fórum moderátorokat keres. A munkavállalás egyik feltétele 30.000Ft befizetése volt, azzal indokolta a munkaadó, hogy ő ezzel biztosítja be magát az ellen, hogy esetleg komolytalan jelentkezőkkel foglalkozzon. A munkavállalásról született egy egyoldalas szerződés, amiben benne van, hogy a 30.000Ft a 14 napos próbaidő után az első fizetési részlettel visszajár. A próbaidő vége október 12-re esett volna, viszont a munkaadó még előtte (olyan 9-e körül) körbeküldött egy e-mailt miszerint a weboldalt eladta, de nem kell aggódni minden megy tovább, lesz munka is, pénz is. Jött a 12-e és nem lett pénz. Többször is egyeztettünk telefonon, de mint az kiderült nem csak a weboldalt adta el, hanem költözteti a céget is, így nem tudunk személyesen találkozni, de meglesz a pénz. Utolsó telefonbeszélgetésünkben, ami 24-én zajlott azt állította, hogy feladta a visszajáró pénzeket rózsaszín postautalványon még 19-én délelőtt. "Természetesen" azóta sem érkezett meg a pénz, lassan nyílik az ember bicskája, de mivel iroda nincs, így csak telefonon tudunk egyeztetni. Odáig jutott a dolog, hogy többedmagammal (mert közben felvettem a kapcsolatot a többi átvágott emberrel) feljelentést szeretnénk tenni az ügyben, mert nem látunk lassan más módot a megoldásra. A munkaadó állítésa szerint nem fizették ki neki a weboldal árát azért nem tudott még fizetni.
Szeretném megkérdezni, hogy mi egy ilyen valószínűsíthetően előre megfontolt csalás feljelentésének a menete, mire lehet számítani, illetve anyagilag jár-e ráfordítással. Érdemes-e esetleg ügyvédhez is fordulni ez ügyben?

Válaszaitokat tisztelettel várom, üdv K.