Polgári vagy büntető ügy??


ObudaFan # 2007.11.05. 19:28

Jaffar gyanúsítható vele, amennyiben a másik, számlával rendelkező személy jogosult volt erre, ez tény.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.05. 19:16

Ki mondta, hogy az?

Én. De nem a tartozás leemelője gyanúsítható vele, hanem Jaffar.

ObudaFan # 2007.11.05. 19:15

Na jó, de meg volt határozva pontosan, hogy az elhelyezett összegből mennyi kié? És ha igen, miért volt közös a számla?

Jaffar # 2007.11.05. 19:12

Hozzáfűzöm, hogy egy időben is nyitottuk kb 3 éve.

Jaffar # 2007.11.05. 19:05

Ez egy sima lakossági bankszámla. Akinek tartoztam és levette a pénzt szintén ugyanolyan tulajdonosa mint én. A tartozásom is jogos volt felé, szóval szerintem ő nem követett el semmit azzal, hogy levette ezt a pénzt. Vagy mégis?

ObudaFan # 2007.11.05. 18:57

Ki mondta, hogy az? Ismerni kellene a bankszámlaszerződést.

Jaffar # 2007.11.05. 18:30

Eze a több tulajdonú számlaszám már régebbi mint az egyéni vállalkozásom. Ez ettöl miért sikkasztás?

ObudaFan # 2007.11.05. 18:21

Viszont a csalás miatt így nem fog eljárás indulni, ha a halasztás tényét sikerül bizonyítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.05. 17:36

Is-is.

Jaffar # 2007.11.05. 17:16

Tisztelt Fórumozók!

Jogi segítségre lenne szükségem, de az ügyem sajnos nem olyan egyszerű, hogy azt a BTK-ból vagy a PTK-ból egyértelműen kiolvashassam.

A problémám kicsit összetett:

Kereskedelemmel foglalkozom egy pár éve mint egyéni vállalkozó. Kialakult partnerkörrel, kölcsönös bizalmi helyzetben ténykedtünk egészen a múlt hónapig.
Az üzletfeleimmel harmónikus kapcsolatunk volt, fizetési és teljesítési haladékot adtunk egymásnak és ez az a tényező ami miatt bajba kerültem.

Volt egy megrendelésem amit előre utalással kifizette a partnercég.
Mielőtt ezt továbbutaltam volna a fővállalkozómnak, hogy teljesíthessem a megrendelést, a pénzt levette róla a közös számlánk egyik tulajdonosa. (Privát bankszámlám van aminek hárman vagyunk tulajdonosai. Ezt a számlámat használtam minden ügyvitelemhez és nem feltételeztem, hogy ez sül ki belőle. )
Egy múltbeli tartozásom miatt kivette ezt az összeget tartozásom egy részének kiegyenlítésére, pedig szóban megegyeztünk, hogy azt részletekben rendezhetem.
Azzal indokolta, hogy szüksége volt a pénzre és nem tud várni, de a fennmaradó tartozásra részletfizetést fenntartja. A tartozásomról papír van és a követelése jogos volt, de a cselekedete cseppet sem humánus, hiszen nem ebben egyeztünk meg.
Jelenleg nem tudok pénzhez jutni, nem tudom az üzletet teljesíteni, de a vevőm követeli a megrendelt termékeket. A pénzét most nem tudom számára visszafizetni.
Fenyegető telefonokat kapok tőle és tartok tőle, hogy feljelent csalás miatt.

A tanácsokat előre is köszönöm!