Magánokirathamisítás - e?


Miknik # 2008.03.25. 09:14

Tisztelt KBS!
Ezekszerint a keltezés nem az okirat tartalma?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.24. 19:06

A közlés időpontja a kézbesítés napja. Nemigen számít se a keltezés, se a postára adás.

Miknik # 2008.03.24. 16:25

Sziasztok!

Van egy felmondás amit kaptam.
A felmondást a felmondó írásbeli "vallomása" szerint 1.én állították ki,2.-án írták alá,és 5.-ei keltezés szerepel rajta. Mindezt 2.-án postázták ki nekem.

Lenne pár kérdésem:

  1. a felmondás ebben az esetben érvényes?
  2. a felmondás az magánokirat?
  3. ebben az esetben ez magánokirathamisítás?
  4. ennek a felmondásnak a valótlan keltezésre 5.-ére hivatkoztak a Munkaügyi Bíróságon. Ez hamis tanúzásnak minősül?

Válaszokat előre is köszönöm !

v e s z p r é m i # 2008.03.18. 16:22

Nem feltétlenül. Azért, mert valaki olyan tényeket rögzít írásban, amelyek bizonyíthatóan nem felelnek meg a valóságnak, még lehet, hogy csak írásban tévedett. A magánokirat-hamisítás szándékos bűncselekmény, tehát kell tudni bizonyítani, hogy az elkövető tisztában volt a tartalom valótlanságával, és azzal a joggal, vagy kötelezettséggel is amelynek a bizonyítására történik a felhasználás.

hypo # 2008.03.17. 00:27

Kérdésem: ha valaki főnöke egy reagálási kötelezettséggel bíró intézménynek, ahol kap egy levelet a reklamációra pedig letagadja, az követ-e el magánokirathamisítást? (Valótlan tartalommal bíró oírásos okirat kiadását értem ez alatt, azaz a levelet nem kapta meg, holott bizonyítható, hogy megkapta)

Várom Válaszotokat

Hypo


hypo