Feljelentés visszavonása hogyan lehetséges?


Renáta1985 # 2012.07.15. 14:50

Üdvözlöm!
Feljelentést tettem volt barátom ellen,testi sértés és zaklatás vádjával.
Megvolt az első tárgyalás amin nem jelent meg,magán ügyi okokból visszavontam a feljelentést az első tárgyaláson.
Azóta újra zaklatott a volt barátom,van rá lehetőségem hogy visszamenjek a bíróságra újra indíttatni az eljárást,vagy pedig megint a rendőrségre kell mennem feljelentést tenni?A visszavonás óta 3 nap telt el(közben egy hétvége).
Válaszát előre is köszönöm!

Gabicsek # 2012.07.02. 21:00

Ő is kaphat valamit, gondolom, társtettesek a garázdaságban. Aki már volt ilyen miatt többször büntetve, az súlyosabbat fog kapni.

alkai89 # 2012.07.02. 20:43

na az egész mindenek az a lényege hogy a haveromnak ez a 3 garázdasága és most vajon viszik vagy sem a hüvösre... meg az uncsim hogy vissza ütött a buszon ő kaphat e valamit ettől lényegesebben nem tudom leírni

köszönet

Gabicsek # 2012.07.02. 19:52

ebben maradtunk hogy a baráti kapcsolat megszünt...

ha tudtok ebben tanácsot adni aszt nagyon meg köszöném :)

Ezt vele kéne megbeszélned.

kfgabri # 2012.07.02. 19:50

Akkor fussunk neki még egyszer.
Miben segíthetünk?

alkai89 # 2012.07.02. 19:24

eszt muszálj volt leírnom mert nem tudom most hova rakjam magam... és tudom bolond vagyok hogy reklámozom magam de gondoltam itt segítséget meg választ kapok :) de azért köszönöm befogom a számat

Gabicsek # 2012.07.02. 18:58

Jobb, ha nem reklámozod, hogy büntetőügyben hamisan tanúskodtál, mert ha nem tudnád, ezt a törvény öt évvel tolerálja.

alkai89 # 2012.07.02. 17:18

a történetet kihadjam akkor? aszt azért írtam le mert ugy érthetőbb a dolog de a lényeget is leírhatom :)

Goodwitch # 2012.07.02. 17:13

alkai89!

Mi a jogi természetű problémád?


Goodwitch

alkai89 # 2012.07.02. 17:04

Helósztok!

előbb elmesélem a storimat és utána segítséget kérnék köszönöm előre is !

na szoval a buszon össze verekedet 2 ismerősöm igazábol csak 1-1 ütés volt és az elsőt a haverom adta az uncsim meg vissza oszt anyi de a haverom azért üttöte meg mert szinte provokálta és magyarán le is ku... ta a barátnőjét erre a haverom berágot és meg ütötte és vissza kapta :) de a lényeg hogy az uncsim feljelentette a haveromat és engem tanunak idézet be... de persze én ki maradok ebből az egészböl igy aszt mondtam hogy aludtam a buszon de eszt a haveral meg is beszéltem előre mert már ez volt a 3 ügye és fel van fügesztve...( most vajon elzárják ) igy hogy ne szívasam őt se meg az uncsimat igy kimaradtam belőle... és mit ad isten rá 2 napra a haverom aszt mondja nem vagyok igaz barát nem áltam ki mellete meg hasonló... de nem értem hogy most mi is lehet nála a gond amikor pont igy védtem meg szerintem leírtam neki is hogy ha elmondtam volna mindent akkor az let volna a baj most meg ez... de ha mondtam volna akkor jobban szorult a hurog a nyakadon erre nem írt semmit és ebben maradtunk hogy a baráti kapcsolat megszünt...

ha tudtok ebben tanácsot adni aszt nagyon meg köszöném :)

Üdv Norbi ( alkai89 )

Gabicsek # 2012.06.08. 06:33

Peched van.
Feljelentést visszavonni nem lehet.
Igen, a magánvádló elállhat.
De a zaklatás közvádas (nem magánvádas) ügy, tehát nem te, hanem az ügyész képviseli a vádat, ennél fogva rád nem érvényes, hogy a vádló eláll a vádtól.

myland # 2012.06.07. 20:38

Feljelentést tettem volt élettársam ellen zaklatásért és könnyű testi sértésért. Azóta beszéltünk és arra kért, hogy vonjam vissza a feljelentést. Felhívtam a rendőrséget, ahol azt mondták, hogy erre nincs lehetőség. Viszont az interneten azt olvastam, hogy ha a vádló eláll a vádtól, akkor megszűntetik az eljárást. Azt szeretném megtudni, hogy milyen jogilag törvényes útja van az eljárás megszűntetésének, továbbá milyen költségekkel jár ez? Gondolom ezesetben a vádlónak kell megtéríteni a költségeket. Eddig annyi történt, hogy kétszer kihallgattak engem, egyszer pedig a volt élettársam.
Előre is köszönöm a választ!

lacica # 2011.12.06. 17:07

Tisztelt Fórum
Kérdésem az lenne,hogy,feljelentettem a volt élettársamat hitelkártyával való visszaélés miatt, a feljelentést abban az esetben visszavonhatom-e ha hibás információ miatt tettem meg amiről most szereztem tudomást,a bank hibás sms értesítést küldött,amit elismert a telefonbeszélgetésünkkor,és azt mondta ez előfordul.Az élettársi kapcsolat is emiatt szakadt meg,de mivel tisztázódott a dolog szeretnénk helyrehozni a kapcsolatunkat és rendezni az ügyet a rendőrségen.Mire számíthatunk ebben az esetben?Előre is köszönöm.

Gabicsek # 2011.11.15. 19:32

Tudod, a legtöbb ember hibátlan, egészséges gyereket nevel fel. Ha a gyerek elkezd bűnözni, mindig körül kell nézni egy kicsit a családi háttérnél. Ha egyszer előfordul, azt mondom, kisiklott. De háromszor? Ott már gondok vannak. Három gyereket neveltem fel egyedül, mindegyik becsületes, dolgozik, nem hazudik, nem követ el bűncselekményt, már csak azért sem, mert nagyon szeretnek, nem akarnak szomorúnak látni, nagy az empátiakészségük, kimondottan baráti, őszinte viszony van köztünk, továbbá kicsi koruk óta beléjük neveltem a törvény tiszteletét.

Ettől függetlenül sajnálom azt a szülőt - mint Téged is -, akinek a gyereke szomorúságot, idegességet, aggodalmat okoz.

Aggódó. # 2011.11.15. 08:06

Tisztelt Gabicsek.
Köszönöm,hogy figyelmeztetsz,hogy gondolkozzak el.
Megtettem már hidd el.Sok álmatlan éjszakán túl vagyok már !!!Kívánom Neked tiszta szívemből,hogy Te egy hibátlan,egészséges gyereket nevelj fel!

Gabicsek # 2011.11.14. 20:56

Akkor igazolódik be egy kényszervallatás, ha a rendőrt elítélik e bűncselekményben. Mivel harmadszor is ugyanaz a nyomozó hallgatta ki, ezért nehéz elhinni, hogy elítélték és még mindig rendőr lenne.
De most harmadjára nem hivatkozol kényszervallatásra, az pedig nem indok egy perújításra, hogy korábban esetleg kényszervallatták (legalábbis a ti állítások szerint) Ha nem nyert volna bizonyítást a fiad bűnössége, valószínűleg nem ítélték volna el. De ahogy a beírásodból elnézem, ez már a harmadik bűncselekménye, ha már volt ellene két eljárás. Néha nem ártana, ha kicsit a szülő belegondolna, vajon ő mit rontott el.

Aggódó. # 2011.11.14. 17:24

Köszönöm válaszát.
Kapott már valaki kegyelmet?Milyen indok kell hozzá?
Nem tudom mennyire jó indok az a felülvizsgálathoz,hogy már 2 ügye volt a gyermekemnek ahol beigazolódott,hogy a rendőrök kényszervallatást csináltak,vagyis megverték az egyiket a másiknak meg azt mondták,hogy ezt írja alá mert erre az emberre kell vallania és mehet ki.
Már ez 2 ügy ez a harmadik itt pedig egy volt barátnő és anyukája tett magánvádas feljelentést.Bizonyíték nem volt se híváslista se zaklató levél ,sms,.De ügy döntött a bíroság ,hogy ők a szavahihetóek.Mind a 3 ügybe ugyan az a nyomozóóóóóóóó,hallgatott ki mindenkit.Menjek a médiához?

Agent Cooper # 2011.11.14. 10:35

Tevékeny megbánásra (azaz a sértett és az elkövető kibékülésére) a vádemelésig lett volna lehetőség. Jogerős ítélet után kizárólag rendkívüli perorvoslatra (perújítás, felülvizsgálat) van lehetőség. A perújításhoz olyan új, a bíróság előtt nem ismert tény megléte szükséges, amely ismeretében feltehetően más ítéletet hozott volna. A felülvizsgálatra súlyos jogszabálysértés esetén van lehetőség. Jelen esetben semmi nem utal arra, hogy bármelyik rendkívüli jogorvoslatra lenne lehetőség.

Meg lehet próbálni kegyelmet kérni (végrehajtási kegyelem), azonban a kedvező elbíráláshoz nem árt, ha van méltányolható indok.

Üdv:É Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Aggódó. # 2011.11.14. 10:29

Estleg egy perújításhoz jó lehet?Hátha kissebb lenne a büntetés.

pazs # 2011.11.14. 10:27

Jogerős ítélet után? Akkor meg már minek?

Aggódó. # 2011.11.14. 10:09

Tisztelt ügyvédek.fórumozók.
Lehet -e jogerős itélet után arra lehetőség ,hogy egy magánvádas eljárásban valaki visszavonja a vallomását,vagy nem kéri az illető felelősségre vonását?
Mit lehet ilyenkor tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.27. 11:19

A bíróság előtt a felperes nyilatkozhat-e úgy,hogy még sem kér gyerektartást mert megegyeztek?
Az viszont nem lenne célszerű.

ObudaFan # 2011.10.27. 09:26

Ez nem feljelentés, hanem kereset. És visszavonható.

kicsicsilla # 2011.10.27. 09:20

Tisztelt Fórum!
Alábbi ügyben kérném a segítséget.
Ismerősöm 1,5éve vált el a feleségétől közös felügyeleti jog lett megállapítva, gyermektartást nem kell fizetni,az anyánál lettek elhelyezve a gyerekek.Mindenben közösen megegyeztek.Egészen idáig nem volt probléma.Most a volt feleség feljelentést tett a bíróságon,kéri a közös felügyeleti jog megszüntetését és a láthatás szabáyozását,valamint 20.000ft/gyermek tartásdíj megállapítását 6 hónapra visszamenőleg is.A hölgy azóta férjhez ment egyébként.
A bíróság megküldte a feljelentést az alperesnek(apának) és kitűzte a tárgyalás időpontját is.
Időközben az alperes apa megpróbálta higgadtan megbeszélni a dolgokat a felperes anyával,aki elmondása szerint még sem akarja korlátozni a gyerekek láthatását és esetlegesen visszavonná a feljelentést is megegyezés esetén.
Kérdésem:Visszavonható-e a feljelentés a felperes által?Vagy mindenféleképpen tárgyalás lesz és nem lehet visszavonni?A bíróság előtt a felperes nyilatkozhat-e úgy,hogy még sem kér gyerektartást mert megegyeztek?Vagy ilyenkor minden esetben megszüntetik a közös felügyeletet és kiszabják a gyerektartást?
Köszönöm a segítséget!

edina33 # 2011.09.18. 17:59

az egész nem érdekelne és mehetne a mene úgy ahogy van ha nem állna fent a lehetősége h hazudik csak h védje.mert a lányt nem sajnálom sőt... de így nem szeretném ha neki ebből gondja lenne.
szóval ne hari a sok kérdésért de ezekhez nem értek