Feljelentés visszavonása hogyan lehetséges?


Gabicsek # 2011.09.18. 17:49

De Te nem tudod meg nem történtté tenni a bejelentésed. Ki fognak tanúként hallgatni és ott nem hazudhatsz. Megtagadni csak akkor lehet, hogy közvetlen hozzátartozó ellen folyik az eljárás, illetve ha arra tennél terhelőt. De ez itt nem merül fel.

Gabicsek # 2011.09.18. 17:47

Már írták korábban: kevés a beismerő vallomás. Egyéb bizonyítékok is kellenek (IP cím alapján ki ült a számítógépnél, stb.)

edina33 # 2011.09.18. 17:46

és ha magára vállalja de nem ő volt?
szóval ezt a dolgot nem lehet finomítani?

végrehajtó1 # 2011.09.18. 17:28

Elöbb kellett volna gondolkodnod.

edina33 # 2011.09.18. 15:02

sehogy nem tudom ezt nem megtörténté tenni?
mert az igazság hogy olyan válalná magára aki nem tette meg.

Gabicsek # 2011.09.18. 14:51

Tartalma szerint feljelentésnek tekintendő, és az a bűncselekmény, amit írtál. Hivatalból üldözendő, kötelesek voltak nyomozást elrendelni.

Btk.
Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény
300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.1121
(2) Aki

  1. számítástechnikai rendszerben tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot jogosulatlanul megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,
  2. adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályozza, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

ha én bemegyek és azt mondom h mégse történt semmi mi történhet?

Legjobb esetben is hatóság félrevezetése miatt indítanak ellened eljárást.

edina33 # 2011.09.18. 14:08

pontossan ezt:
A napokba érdekes dolog történt:
Felakartam lépni facebookra mire kiírta h jelszavát megváltoztaták akkor
gondoltam h fellépek gmailre és meg van oldva mert küld jelszóemlékeztetőt
de gmail szintén ezt írta ki majd iwiw-el probálkoztam ahol a rendszer nem
talált meg mert törölték a profilom majd citromailen probálkoztam tovább ami
kiirta h fiokja meg lett szüntetve.Közben a skype-om kijeletkezet és azóta
se tudok fellépni mivel megváltoztatták a jelszót.a gmail helyre állítás
után a fiokba történő változásokhoz kiadta a helyet h Anglia és az ip címet
és h mikor történt és az email fiokomból csak az ő levele lett
törölve..Előtte 2 napja összevesztem a egy ismerösöm mostani párjával, aki
tett már hasonlót.A yahoo-s fiokomba nem vettem észre semmit egészen a mai
napig amikor is megnéztem ki mikor hol lépet fel és az elmúlt jó pár napba
folyamatossan naponta többször is meglátogatta a fiokom.A lány hétfőn jött
haza hétfőig angliai ip-t adott ki azóta pedig az a magyar várost ahol ő
lakik.
Mit tehetek ilyenkor? Miért tehetek feljelentést?Csak levéltitok
megsértéséért vagy esetleg ez már komolyabb h törölte a profilom és feltörte
az összes oldalam?
Pár helyen utánna olvastam és egy ügyvéd ismerösöm ezt ugy fogalmazta meg
hogy Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény miatt.
ez valóban így van? Ha feljelentést szeretnék tenni mi az eljárás? Ennek
milyen következményei lehetnek?

végrehajtó1 # 2011.09.18. 14:01

Mit írtál?

edina33 # 2011.09.18. 13:49

a napokban írtam egy érdeklödő levelet a rendőrségre amibe leírtam h mi történt és ilyenkor ha feljelentést teszek hogy müködik vagy mivel járhat vagy ez az egész büncselekmény e.
én nem akartam feljelentést tenni viszont azt kaptam viszza válaszba h a levelem alapján nyomozást indítanak el az ügybe.
ha én bemegyek és azt mondom h mégse történt semmi mi történhet?

tzolesz # 2011.09.12. 17:38

Az előző üzenetemet véletlenül rosz topikba irtam, elnézést... tudom h nem itt a hely...

tzolesz # 2011.09.12. 17:35

Kedves fórumosok!
Segítségre lenne szükségem.
Egy közepes méretű online non-profit számítógépes játékot üzemeltetetek, másodmagammal magánszemélyként. Tehát nincs mögöttünk semmiféle cég, se ügyvédek hada, semmi. Ez amolyan hobby-játék.
Egy rendbontót kitiltottunk a játékból, aki azóta folyamatosan hacker-támadásokat indít a szerverünk ellen, valamint a személyes e-mail címeink ellen is.
Sajnos néhány alkalommal sikerült is neki, ami programozóként az én szégyenem, azonban köztudott, hogy teljesen biztonságos rendszer nincs. Tartok tőle, hogy előbb-utóbb sikerül tönkretennie több éves munkánkat.
Amit sikerült kiderítenünk, az a számítógépe IP címe, proxy-t nem használ, statikus IP-je van. A gond az, hogy ő cseh-országi magyar. A cseh internet-szolgáltatójának írtam levelet, hogy kezdjenek vele valamit, de ők annyit válaszoltak, hogy 'nem az ő dolguk, miket művelnek a felhasználóik, védjem a szerveremet jobban'.
A kérdésem az lenne, hogy van-e valamilyen lehetőségünk jogi úton rendezni a problémát, és ha igen, akkor hol, hogyan kellene elkezdeni a dolgot?
Mikre lesz szükségem a bizonyításhoz?
Milyen anyagi vonzatai lennének a dolognak?

előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.09. 09:23

Feljelentést főszabályként nem lehet visszavonni.

Puszedlih # 2011.05.09. 09:12

Sziasztok!
Volna egy személyes problémám amit sajnos egyedül nem tudok megoldani!
Feljelentés visszavonással kapcsolatban,szeretnék valakitől segítséget kérni amit nem itt nyilvánosan hanem ha lehet e-mailben diszkréten akarok megbeszélni illetve informálódni az esetleges lehetőségekről.
Előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.07.06. 06:38

Szeretném feljelenteni csalásért és szélhámosságért,de félek,hogy csak további problémákat okozok magamnak

Miket??

judus # 2010.07.05. 21:54

Tisztelt Fórumozók!!
Segítséget szeretnék kérni.Két hónapja kiszerettem volna cserélni az ablakaimat.Találtam egy iparost aki pályázat írást is vállalt.Előlegbe kért közel 90 ezer forintot szakértői díj, előleg címén.Személyes találkozásunk után megígérte,hogy 3 napon belül küldi a pályázatot.Kérte,hogy az ablakokra további előleget fizessek neki ami 120 ezer forint volt.Azóta 2 hónap telt el sem pályázat,sem ablakom nincs.Ha fel hívom vagy nem veszi fel a telefon,vagy mindig hivatkozik valamire.Szóval,jó nagy balek voltam.Szeretném feljelenteni csalásért és szélhámosságért,de félek,hogy csak további problémákat okozok magamnak.Szerintetek mit tegyek ebben az esetben??

kovacsz # 2010.06.23. 06:53

Amennyiben a feljelentésed és a tervezett új vallomásod között jelentős eltérés lenne úgy veled szemben esetleg megállapítható a hamis vád, hatóság félrevezetése. (Részben az ügy állásától függően.)

kovacsz # 2010.06.23. 06:51

Feljelentést nem lehet visszavonni. Néha a rendőrségen is igazat kellene mondani, főleg a feljelentőnek.

Lizí7 # 2010.06.22. 19:58

Üdvözletem,
lehet kicsit hosszú leszek, előre is elnézést érte.
A story az lenne, hogy a barátom bátyja elég sok mindent ellopott tőlem valamint a hátam mögött egy gépjárművet is eladott. A srác 2 év felfüggesztetten van.
Mikor számomra kiderült az egész feljelentettem mindkettőjüket, a barátomat fájó szivvel. Időközben tudomásomra jutott, hogy a barátom nem tudta hogy én nem tudok az üzletről mert a testvére azt mondta tudok róla. Valamint a bátyja elintézte hogy mindig legyen alibije mivel velem volt, igy mindent barátom intézett. Ő még kiskorú személy, egy hónap múlva lesz 18.A rendőrök megmondták hogy minden az ő nyakába lesz varva, mikor ártatlan. Hiszek neki, bízok benne, tudom hogy ő nem tehetett az egészről, de a feljelentés megtörtént, szeretem és szem előtt tartom a jövőjét, nem akarom hogy a bátyja sorsára jusson. Hogy lehet a feljelentést az ő irányába visszavonni és ennek milyen következményei lehetnek?
Nagyon köszönöm előre is a gyors válaszát, hiszen fontos lenne nekem!
Tisztelettel: M.E

apalányai # 2010.06.12. 10:36

Üdvözlettel.

Párom feljelentett magánvádas indítványon a rendőrségen hogy én bántalmazom Öt és hogy prostitúcióra kényszerítettem 2 évvel ezelőtt.
Azt is vallotta hogy engem ítéljenek is el.

Azóta szívből megbánt mindent,vissza akarta vonni,de erre azt mondták hogy már nem lehet.
Ügyészségen lehet az ügy.

Mire számíthatok én mint feljelentett személy?

Mira számíthat Ö,hogy megbánta már a feljelentést?

Megítélik hogy akkor hamisan tanúskodott?

Van kettő közös gyerekünk,egyikőnk sem szeretné ha elítélnének valamelyikőnket a gyerekek érdekében.

Kaphat Ö valami méltányosságot ha én kérem hogy ne kapjon semmit a gyerekek miatt?

Megbánás miatt és a gyerekek miatt mire számíthatunk?

Mindenkitől köszönöm a gyors válaszokat.

ObudaFan # 2010.06.11. 10:19

Ha kiderül, ki volt, akkor meggyanúsítják.

kenyo # 2010.06.11. 08:29

Tisztelt Fórumozok!
Segítéget szeretnék kérni.A telefonás zaklatásnál ha feljelentéssel élek a zaklatóra mi várhat?Értesítik erről őt is levélben?Részt kell vennem szembesítésen?Ha értesítést kap talán elég neki megijed és eláll a hülyésgedéstől.Köszönettel

ObudaFan # 2010.04.28. 19:39

Sehogy.

claudialab # 2010.04.28. 14:54

Tisztelt fórumozók!Segitseget szeretnek kerni...van koztetek aki tudja hogyan vonhatnam vissza a feljelentesemet kozuti veszelyeztetes ugyben?Akit feljelentettem idokozben eliteltek (felfuggesztett bortonbuntetes) igy szeretnem mar inkabb elfelejteni az ugyet mint ujrakezdeni.Koszonom a segitsegeteket!

ObudaFan # 2010.04.19. 13:00

A könnyű testi sértés miatt vissza lehet vonni, a zaklatás ügyében nem. Ott közvetítői eljárásnak lehet helye.

Szilvi.Bence # 2010.04.19. 09:38

Könnyű testi sértés és zaklatás miatt feljelentettem a rendőrségen a volt élettársamat. vissza szeretném vonni, mivel sem egészségügyi állapotom, sem időm, se energiám nics erre. Meggondolatlan cselekedett volt részemről. Bár megérdemli a feljelentést. Új életet kezdtem egy új társsal, és nyugalomba szeretnék élni.
Mit tehetek ez ügyben?