Mire lehet számítani?


ObudaFan # 2008.07.30. 11:35

Addig igen, de ez hiba, hogy nem vették el a helyszínen.

Adro # 2008.07.30. 09:51

Ha a jogositványomat nem kellett leadnom, addig vezethetek, amig nem jön az Okmányirodából határozat, hogy bevonják?

guba # 2008.07.30. 04:43

A próbaidő hatálya 2006-ban lejárt, tehát nem, két sörért különben sem.

Adro # 2008.07.29. 20:51

Köszönöm válaszát,de most előkerestem a régi papírokat.
Tehát 7 hónap börtön 2 év felfüggesztettre ítéltek.
A végzés 2004.márciusában lett jogerős.
Tehát az 5 év nem telt le, ha a jogerős végzést nézzük.
Így sem vonható össze az esetleges mostani büntetésemmel?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.29. 20:27

Amit leírt, azért nem.

Adro # 2008.07.29. 20:19

2003-ban felfüggesztettet kaptam 1 év 10 hónapot 2 évre ittas vezetés miatt.
A napokban igazoltattak a házam előtt, miközben be akartam parkolni az udvarba, (az autót nem vezettem előtte), és mivel előtte itthon ittam 2 üveg sört, elvittek (a házam elől) vérvételre.
Kérdésem, hogy a már lejárt felfüggesztett hozzácsapódhat- e az esetleges büntetésemhez, illetve, hogy ezért börtönbe kerülhetek-e?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.28. 16:07

Sőt, ezt egy bölcsész így mondaná: action gratuite.

dr Zákányi Csaba # 2008.07.28. 15:51

A "probléma" szó, ha nem tudnád kedves kbs, az efféle nyilatkozatokban nemcsak eufemizmus, hanem metafora is, mégpedig így:
"jött egy probléma" = " a sors, a végzet, a körülmények ill. a csillagok állása úgy hozta, hogy rosszkor voltam rossz helyen"
Más esetekben a "probléma" épp egy arra járó szemtanú, akit meg kell "oldani".

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.28. 07:15

Rablás Btk. 321. § (3) c) szerint minősülő esete. Gondolom, nem voltár már fiatalkorú az elkövetéskor. Öt évtől tízig - ha nincs más minősítő körülmény. Ezt már nem lehet felfüggeszteni. A hat hónapot hozzácsapják, de - mint látod, az a legkevesebb. A legsúlyosabb fokozatban, fegyházban töltendő le. [42. § (2) b) 2.]

Viszont visszaesőnek nem minősülsz.

OFF
Nem bírom megállni: az a "jött egy probléma" megfogalmazás esélyes a hét eufémizmusa címre, bár még csak hétfő van.
ON

Andor111 # 2008.07.27. 22:18

Üdv

Lenne pár kérdésem a következő ügyel kapcsolatban.
Pénzhamisítás vádjával 2005-ben kaptam 2 év felfüggesztettet 6 hónap börtönbütetésre, nem járt le a felfüggesztett közben jött egy probléma. Csoportosan elkövetett rablás,lopás...Kb 13 ember szerepel ebben, és én a 9. helyen állok.Pénzt nemkaptam érte és házon bellül sem voltam, csak "segítőként" voltam ott. És érdekelne h pontosan mire is számíthatok? Milyen büntetéseket kaphatok?Sok-sok ember sokmindent mond, és olyan ember véleményére lennék kíváncsi aki jártas ilyen ügyekben! Lehetséges + felfüggesztett? pénzbírság? börtönbüntetés? És ha börtönbüntetés akkor a 6 hónapot megkapom és azon fellül mire lehet számolni?

Köszönöm a válaszok.

Üdv Andor