Letöltendőre nem bevonulás


ObudaFan # 2009.07.27. 12:07

Lehetni lehet. Arra, hogy mennyi és milyen jutalomban részesült bent és miért.

_Wasp_ # 2009.07.27. 12:08

ami tehetsz, hogy rendszeresen írsz neki, és látogatod. Sokkal jobban nem fogja magát érezni tőle, de a várható egy év nem a világ, és utána remélhetőleg már nem megy vissza....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Amitiel01 # 2009.07.27. 12:51

...és ha nincs lehetősége semmilyen szinten a jutalom-szerzésre, de nincs fegyelmije sem? Persze, látogatom, és írok, és telefonálunk. De azért ha valamilyen lehetőség volna arra hogy kevesebb időt töltsön bent, akkor szeretnék mindent megtenni. Gondolom ez érthető a részemről. Másnak, aki nincs ilyen helyzetben, valóban nem a világ egy év. Nekünk minden.

ObudaFan # 2009.07.27. 13:24

Meg kell keresni a lehetőséget a jutalomszerzésre. Anélkül nem tartom valószínűnek az enyhébb fokozatot.

ObudaFan # 2009.07.27. 13:26

Meg kell keresni a lehetőséget a jutalomszerzésre. Anélkül nem tartom valószínűnek az enyhébb fokozatot.

Amitiel01 # 2009.07.28. 16:16

Ez az egyik új építésű börtön, amiről azt szokták mondani, hogy micsoda "luxus". Közel nem az, és közel nem azok a szabályok érvényesülnek, mint más börtönökben. Iszonyú nehéz jutalmat szerezni, sőt ki merem jelenteni, hogy szinte lehetetlen. De fegyelmit annál könnyebb begyűjteni. Az EVSZ kérése is bukhat a jutalom hiányában?

optics # 2009.07.30. 21:42

Azért én nem kezdem el sajnálni az élettársadat, ha nem haragszol...

Esetleg majd érdemes lesz elgondolkodni a jövőben, hogy kevesebb védelmi pénzt, meg gépjárműbiztosítási és/vagy adócsalást kéne elkövetni, megnöveszteni a haját, eladni a fekete mercit, és tisztességes úton megélni...

Feri29 # 2009.07.30. 21:57

Nem hinném, hogy azért írt, mert a Te sajnálatodra szorul.

optics # 2009.07.30. 22:03

Egyértelmű, amit írtok. De…ha valakit leültetnek…miért kell a családját is büntetni? És azért kérdeztem, mert valahol én is olvastam, hogy lehetőleg a lakóhelyéhez közel helyezendőek el. Hát…ez nem a lakóhelyéhez közel van. Korántsem. Korlátozzák így a kapcsolattartást is. Mi van, ha mondjuk full szegény vagyok, és nincs egy rohadt forintom sem vonatra? Például…tegyük fel. De ha nem vagyok az, miért költsek a büdös vonatra iszonyat pénzeket…? Ja, és még szállásra is, ha esetleg reggel 8-tól van látogatás…
Ez a baj egyébként. Ha valakit elítélnek, mindenki elítéli. Rohadjon csak meg valahol jó messze. A hátteret, az okokat nem ismerik, és ítélkeznek.
Ezért tartunk ott, ahol vagyunk.

Akkor te ezt minek neveznéd? Gyanítom, hogy nem csavargyári munkásként tengették életüket... Ezért nem érzek semmilyen együttérzést egyetlen börtöntöltelékkel sem.

Feri29 # 2009.07.30. 22:16

Ha Te azt gondolod, hogy a börtönökben kizárólag kopaszra nyírt, fekete mercis keményfiúk vannak, akkor neked fogalmad sincs a magyar igazságszolgáltatásról.
Fogalmad sincs miért van ott, de gyanítasz ezt, gyanítasz azt és ítélkezel anélkül, hogy ismernéd a körülményeket.
Persze én sem tudom, hogy miért van ott, de nem is mondok véleményt róla és nem általánosítok.

optics # 2009.07.30. 22:20

Nekem teljesen mindegy hogy néz ki, a bíróság nem szórakozásból ítélte el, mert nem volt jobb dolga... Éppen ezért nem tudok együttérezni.

_Wasp_ # 2009.07.31. 01:56

hasonló együttérzést kívánok neked, ha pillanatnyi kihagyásból netán csinálnál egy autó-, vagy munkahelyi balesetet, vagy ilyesmit.

az a pár év gyorsan elrepül.... meglátnád te is...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Amitiel01 # 2009.07.31. 05:05

Kedves Optics!
Szerintem nem kértem az együttérzésed. És amit válaszoltál nem a kérdésemre a válasz. Ha nem tudsz érdemben a témához szólni, kérlek tartózkodj a vélemény nyilvánítástól.
Annyit azért hozzá tennék, hogy közel sem az a helyzet, amire te gondolsz. Nincs sem Merci, sem behajtási pénz, és én sem szilikonos pláza cica vagyok, aki ebből a pénzből csinálja a nagy semmit minden nap. De minek mondjam...? Te már úgyis tudsz mindent, nem?

Amitiel01 # 2009.07.31. 05:09

...és isten ne adja, hogy bekerülj egyszer te is optics...a téglája mindenkinek ott van, jobb ha tudod, és ezzel a hozzáállással...űűű nem adok neked egy hetet sem, és visítva kapirgásznád a rácsokat. Több emberséget, megértést. De ha nem megy, akkor ha hallgatsz, bölcsebb maradsz. Kérlek.

koidragon # 2009.12.01. 14:02

Tiszteletem, Sziasztok!
A következő kérdésekkel fordulnék a forumhoz.
Tavaly szabadultam fogház kedvezménnyel a bv- ből.
Viszont fogvatartásom ideje alatt végig volt egy folyamatban lévő ügyem. Most novemberben meg is hozták az ítéletet ami ismét letöltendő lett.
A tegnapi nap megérkezett a behívom. Én beszeretnék vonulni, de csak az ünnepek után. Ez kb. 2 hét csúszást jelentene. Származhat e belőle bármi hátrányom? A halasztást sajnos nem kapom meg mert 3 év az ítélet.
A másik kérdésem az, hogy ez a büncselekményem az első jogerős itéletem előtt volt, az összbüntetés 3/4 része vonatkozik erre-e?

Köszönöm

ObudaFan # 2009.12.01. 19:59

Származhat. Ha nem te mész be, hanem visznek, nem leszel feltételesre engedhető. Mivel a másik ítéletet már kitöltötted, összbüntetésbe foglalásnak nem lesz helye.

koidragon # 2009.12.01. 20:16

Én vonulok be mindenképpen. Az összbüntetésnek nem az a feltétele, hogy legalább az egyik még hátra legyen? Ennek az elkövetése az első ítélet előtt történt. Az ügyvédem azt mondta, hogy jár. Most egy kicsit megzavarodtam.
Köszönöm a segítséget.

efi99 # 2009.12.01. 20:19

Most úgy általában kérdezem:
ha valakit jogerősen elítélnek letöltendőre, akkor az indoklás végén miért azt mondják neki, hogy viszlát, majd szólunk, ha jönni kell? Előtte esetleg hetekig-hónapokig már előzetesben van, utána évekig benn lesz, a kettő között meg nem lehet 1 hónapot megoldani?
Aztán utána meg csodálkozás esete forog fenn, ha az illetőt 100 évig nem találják, mert a rákövetkező napon már el is utazik a Bahamákra.

kriszti33 # 2009.12.16. 20:28

Segítségre lenne szükségem.
A Btk. legújabb módosítása szerint aki, nem vonul be önhibáján kívül a letöltendő börtönbüntetésére az elveszti a feltételes szabadlábra helyezés lehetőségét. Ez a módosítás 2009.VIII.13.-tól hatályos. Az a kérdésem hogy 1.ez azokra is vonatkozik akiknek már a hatályba lépés előtt be kellett volna vonulniuk??
2.Ez a módosítás teljesen lehetetlenné teszi, hogy valaki feltételesen szabaduljon???
3.A börtönfokozatot ettől még lehet fogházasítani?

ObudaFan # 2009.12.17. 11:32

1. nem, 2. igen, 3. igen.

kriszti33 # 2009.12.18. 07:28

Köszönöm a választ mégsem értem.
1.Hogy lehet az, hogy ez nem vonatkozik azokra, akiknek a hatályba lépés előtt kellett volna bevonulniuk, mégis kiesnek?
2.Jól értem, hogy akkor a teljes időt le kell ülni, és semilyen körülmények között nem szabadulhat senki előbb?
3.Még akkor sem ha a börtönfokozatot fogházasítják?
4.Jelenleg mikor lehet legelőbb kérvényezni, hogy valaki ott üljön bv.-ben ahol "szeretne"?

Dr.Attika # 2009.12.18. 08:00

"Egy ügy, egy Btk." elv alapján az elkövetéskor hatályos Btk-t kell alkalmauni, kivéve, ha az elbíráláskori a terheltre kedvezőbb. Ez a be nem vonulás miatti feltételesből kizárás nem azokra vonatkozik, akik 2009. augusztus 13-től nem vonulnak be önként, hanem azokra, akik ez követően követték el a búncselekményt.
Bár mikor lehet kérvényezni az átszállítást. Az más kérdés, hogy teljesítik-e a kérelmet.

kriszti33 # 2009.12.18. 17:17

Köszönöm és elnézést, de mégkevésbé értem. Ha 2007-ben követett el valaki bűncselekményt, amiért elítélték 2009.májusában,és 2009.júliusában kellett volna bevonulnia, ez akkor arra a személyre is vonatkozik, illetve mindenképpen kiesik a szabadlábra helyezés lehetőségéből?

ObudaFan # 2009.12.18. 17:35

Nem, pont ezt írtuk le már ketten is, hogy arra nem. (Már kivéve, ha aug. 13-ig nem vitték be.)

Dr.Attika # 2009.12.18. 18:06

Tehát mégegyszer. Azokra vonatkozik, akik a bűncselekményt 2009. augusztus 13-án vagy azt követően követték el.