lopás - zsarolás


ObudaFan # 2009.03.04. 13:42

Nincs mit.

acicus # 2009.03.04. 13:26

Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2009.03.04. 11:53

A büntetés végrehajtása iránt tett érdemi intézkedések, pl. elfogatóparancs kiadása.
Te nem tudsz érdeklődni erről.
Az elévülés megállapítását lehet kérni az elsőfokon eljárt bíróságtól.

acicus # 2009.03.04. 10:20

Tiszteletem!Nagyon köszönöm a válaszát,de még azt kérdezném meg,hogy mit érthetek a"büntetés végrehajtása végett tett intézkedés alatt?"pl ha keresnék az utolsó ismert tartozkodási helyén?onnan megint 5 év?honnan tudom ezt megérdeklődni,név nélkül,és ha esetleg letelt az elévülési idő,mi a teendő?elnézést a kérdésekért,de szerencsére én jártatlan vagyok ilyen ügyekben.köszönöm válaszait.

ObudaFan # 2009.03.04. 09:43

A főbüntetés elévül öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén öt év elteltével. A főbüntetés elévülésének határideje a büntetést kiszabó határozat jogerőre emelkedésének napján, ha pedig a büntetés végrehajtását felfüggesztik, a próbaidő leteltének napján kezdődik. Az elévülést félbeszakítja az elítélt ellen a büntetés végrehajtása végett tett intézkedés. A félbeszakítás napjával az elévülés határideje ismét elkezdődik.

acicus # 2009.03.03. 21:53

Tiszteletem!szeretném kérdezni,hogy kissebb lopásért felfüggesztett börtönbüntetést kapott egy ismerősöm.A próbaidő lejárta elött 1 hónappal csinált egy pitiáner zsarolást.A végeredmény:2,5 év letőltendő.ez jogerőre emelkedett 2002.szeptemberében.A kérdésem az volna,hogy mivel nem vonult be,(mert egyedűl nevelte gyermekét)mennyi idő alatt évűl el,és utána mi a teendő,hogy kimehessen az utcára gond nélkül?segítségüket előre is köszönöm.