Vádalku - kérem segítsenek


ObudaFan # 2009.03.11. 12:22

És egyáltalán létezik-e vádalku a magyar törvénykezésben?

Létezik, ha elindul a büntetőeljárás, az ügyésznek ajánlhatod fel, aztán vagy elfogadja vagy nem. De hát védő nélkül nem csinálnám a helyedben.

És kiszabott börtönre lehet-e kérni azt,h háziőrizetben vagy lakhelyelhagyási tilalom,v bármi más,amit nem a börtönbe kel letölteni?

Letöltendő szabadságvesztésre nyilván nem lehet kérni.

drienne # 2009.03.11. 11:59

Anyagi helyzetem és tartozásom miatt pár éve résztvettem egy mocskos üzletben.Az ügyészség jelentős mértékben elkövetett adócsalással és
folytatólagosan elkövetett magánokirathamisítással vádol.
Nagyon megbántam a tettem,és ennek jeleként anno még az apeh-os nyomozás során tettem részletes beismerő vallomást
Volt egy másik cégem is,amit viszont tisztán vittem,mégis a felszámolóbiztos rám akar húzni
sikkasztást,és félek tőle hogy ennyi rosz után még ez is rajtam maradt.
Már jópár éve nincs nyugodt éjszakám,és szeretnék már túlleni rajta.Az lenne a kérdésem,mint x-ed rendű vádlott,köthetek-e külön vádalkut az
ügyészséggel,van-e értelme,és ha igen,kit hol kell keresnem ezügyben.Ha teszek beismerő vallomást,és ezzel segítem az ügyészséget,időt pénzt takarítva meg nekik,
az mennyiben befolyásolná a majdani bírósági döntést.
Ügyvédre nincs pénzem,viszont lehet hogy tudnék 1-2 dolgot mondani az ügyésznek,amivel tudok segíteni,hogy a nagyobb halakat kifogja.És egyáltalán létezik-e vádalku a magyar törvénykezésben?És kiszabott börtönre lehet-e kérni azt,h háziőrizetben vagy lakhelyelhagyási tilalom,v bármi más,amit nem a börtönbe kel letölteni?
Köszönöm a válaszokat.