ügyészség panaszt elutasit. Van még remény?


jack4 # 2009.05.13. 12:17

Az ujjnyomat és a fénykép minden gyanúsítottról készül a nyilvántartás számára. Írásmintát a nyomozás során rögzítenek, ha írott szövegek összehasonlításáról, származásáról kell állást foglalni.
A tárgyalások száma változó, attól is függ, hogy mennyire bonyolult az ügy, hány tanút, vádlottat, szakértőt stb. hallgat meg a bíróság. Lehet egy is, de több is.
Nem kell azonnal bevonulni.

tudomany # 2009.05.13. 15:36

a nyomozásra visszatérve azt szeretném még megtudni és megkérdezni, hogy az az illető végzi a nyomozást aki a Rendrőségen az előadó volt? Vagy hogyan müködnek ezek a dolgok?

jack4 # 2009.05.13. 17:28

A nyomozás elrendelése után kiosztják az ügyet egy előadónak, aki a nyomozást végzi (nyomozó vagy vizsgáló). Nyilván a főnöke elveheti az ügyet és előadónak átadhatja. Van olyan szerv is ahol két szakaszban folyik le a nyomozás, és mindegyikben egy-egy előadója van, ez a szervtől függ.

tudomany # 2009.05.14. 08:35

Kedves Jack4!

Akkor ez azt jelenti, hogy ha pl. az előadót Nagy Tamásnak hdgy-nak hivják akkor Ő fog nyomozni egyedül az ügyben és Ő jár utána az adott ügynek?

Köszönöm szépen előre is hogy válaszolsz

jack4 # 2009.05.14. 08:49

Kicsit bonyolultabb. Függ attól is, hogy a nyomozást végző szerv felépítése milyen. Egy kapitányságon a bűnügyi osztály keretében általában van nyomozó alosztály és vizsgálati alosztály. Az ismeretlen tettes ellen indult nyomozás a gyanúsított első kihallgatásáig a nyomozóknál van, majd átkerül a vizsgálatra, ahol lényegében befejezik a nyomozást. Ez azt jelenti, hogy egy-egy előadója van az ügynek. Ettől eltérhet a felépítés és az is lehetséges, hogy egy "Nagy Tamás" viszi végig az ügyet. Bárhogy is van, az ügy előadójának mások is besegíthetnek, attól függően, hogy mennyire bonyolult az ügy, milyen sok nyomozási cselekményt kell elvégezni. Az ügy felelőse azonban az lesz, akinek a nevére ki van osztva az ügy.

tudomany # 2009.05.14. 14:46

értem. és ilyenkor ha nyomoznak pl. egy szolgáltatónál vagy pénzintézetnél (csak példának irtam) akkor személyesen megy vagy mennek el a nyomozók vagy pedig levelezés utján történik minden ha egy ügyfélről akarnak kideriteni valamit?
Itt arra gondolok, hogy ha egy cégnek van egy központja és sok fiókja.

ObudaFan # 2009.05.14. 17:19

Általában levelezés útján.

tudomany # 2009.05.14. 18:26

akkor is levelezés utján, ha egy adott helyen van a hatóság és akik feljelentették?
köszönöm szépen a választ

tudomany # 2009.05.14. 19:22

bocsánat kimaradt hogy cégről beszélek. tehaát a hatóság ahol feljelentés érkezett és amelyik cég feljetelentette az is ott van a közelben. ekkor is levelezés utján vagy irásban megy?

ObudaFan # 2009.05.14. 19:34

Nyilván a cég képviselőjét tanúként meg is idézhetik.

tudomany # 2009.05.14. 19:46

az már megtörtént azt tudom. utána már csak levelezés szinten megy a nyomozás?

jack4 # 2009.05.14. 19:55

"Levelezés" vagyis megkeresés akkor történik, ha valamilyen adatot információt kell beszerezni, amit a cég vagy szerv nyilvántart, rendelkezésre áll. Tanúkihallgatás esetén azt idézik be, akinek a bizonyítandó tényről tudomása lehet. Személyesen akkor mennek, ha olyan cselekményt kell foganatosítani, amit csak a helyszínen lehet (pl: házkutatás, lefoglalás).

tudomany # 2009.05.15. 07:10

a megkeresés akkor minden esetben a leveleézs jeletni? pl. ügyfeléről akarnak adatot megtudni.

jack4 # 2009.05.15. 09:54

Figyelmedbe ajánlom a Be. (1998. évi XIX. törvény) 71.§., 178-178/A.§. rendelkezéseit.

tudomany # 2009.05.15. 12:03

köszönöm szépem eolovastam, de ez nekem nagyon magas. ezért is próbáltam ugy kérdezni, hogy ha egy üyfélről akarnak adatokat kikérni akkor azt leveleéz utján teszik meg vagy pedig személyesen mennek el a nyomozok.

jack4 # 2009.05.15. 15:24

Elmehetnek személyesen is a kért adatokért. De mindenképpen iratként kerülnek ezek az ügybe, nem pedig csak szóban közlik a nyomozóval.

tudomany # 2009.05.16. 06:29

és ez mennyire szokott gyakori lenni ha pl. több helyről is kérnek infót? mondjuk 2 vagy 3?

jack4 # 2009.05.16. 06:36

Amennyire a tényállás felderítése, a bizonyítékok összegyűjtése érdekében szükséges. Nyomozásonként változik.

tudomany # 2009.05.16. 18:45

kedves Jack köszönöm!

Amit még szeretnék megtudni.
Ha van egyy cég aki irásban feljelentést tesz egy illető ellen. Az illető elmondja az Ő álláspontját természetesen bizonyitékokkal együtt.
Ezek után a nyomozó még megkeresi a feljelentést tevő céget is vagy hogyan zajlik ennek a menete?

Mennyire képzelhető el az hogy a gyanusitottnak nem kell többször mennie kihallgatásra csak iratismertetésre? itt ugy értem, hogy egyzser volt kihallatáson utána meg csak iratismertetésre kell mennie?Oda kell még bizonyitékokat vinnie vagy már nem?

Feri29 # 2009.05.16. 19:25

Az, hogy hányszor hallgatják ki a gyanúsítottat az az adott ügytől függ, de szerintem jellemzőbb a több kihallgatás. A sértettet is meg szokták hallgatni, és ha szükséges szembesíteni a gyanúsítottal.
Az iratismertetésre már nem kell vinni bizonyítékokat, ha a nyomozás már lezárult akkor elvileg ott van minden, de észrevételeket még lehet tenni.

tudomany # 2009.05.16. 19:35

azt már tudom, hogy a cég képveselőjét meghallgatták tanuként. egyébként a nyomozás az azonnal indul ahogy a gyanusitottat kihallgatták vagy várnak vele még egy jó időt?

Feri29 # 2009.05.16. 19:47

Az, hogy a gyanúsítottat kihallgatják, az már a nyomozás része.

tudomany # 2009.05.16. 20:10

és utána ismételten megkeresik azt a céget aki feljelentette az embert?

Feri29 # 2009.05.16. 22:15

Ha szükséges akkor megkeresik, ha nem, akkor nem.

tudomany # 2009.05.17. 06:40

és ha a cég irásban tette a feljelentést akkor a hatóság is irásban keresi meg?