internetes csalás


jack4 # 2009.05.19. 15:28

Jóslatokba nem szeretnék bocsátkozni, hiszen a büntetés mértéke a bíró mérlegelésétől (is) függ. Úgy vettem ki a korábbi írásodból, hogy egy 5. bek. b, pontos csalásról + egy okirattal visszaélésről van szó. Ennek a büntetési tétele 1 évtől öt évig terjedő szab. veszt. max. ( Csak a csalásnak. De ettől jóval enyhébb ítélet is születhet.) Nem kedvez az ellene folyó több eljárás sem. Az ilyen súlyú ügyekben már lehet számítani letöltendőre (amibe bele számít az előzetesben töltött idő is). De hangsúlyozom, hogy ez csak az én véleményem.

cheerfulgirl # 2009.05.19. 14:14

Még azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted mi lesz az ítélet?
Azóta már tudom, hogy már volt egy tárgyalása,egy másik városban,ott egy ügyet külön vizsgáltak,ott pénzbüntetést kapott.
Valójában a kérdés,hogy van-e esély felfüggesztettre,vagy biztos hogy leültetik?
És ha leültetik akkor hány évre?Előre is köszönöm a segítséget!

jack4 # 2009.05.17. 10:08

Kedves Cheerfulgirl!
Valóban van példa arra, hogy számotokra kedvező döntés születik, de azt is hozzá kell tennem, hogy ez a ritkább eset. Annyit a korábbi válaszomból kiemelnék: pusztán az, hogy letétben van a pénz, nem elég. Az előzetest elrendelő bíróság és a fellebezést elbíráló megyei bíróság is abban a kérdésben dönt, hogy az előzetes fenntartása szükséges és indokolt-e. Tehát: "amíg a tényállás teljes felderítése, a bizonyítékok összegyüjtése, a további sértettek felkutatása nem fejeződik be, nem biztos hogy az előzetesből kiengedik." Írtad, hogy a közvetítői eljárást szeretnétek kezdeményezni. A védő kezdeményezze azt az ügyésznél minnél hamarabb. Lehet, hogy ebben az esetben elutasítja azt az ügyész, a korábban irtak miatt, de lehet, hogy nem. Ebben az lenne a lényeg, hogy a korlátlan enyhítés lehetőségét eredményező tevékeny megbánást csak közvetítői eljárás keretében lehet teljesíteni.

cheerfulgirl # 2009.05.17. 09:45

Köszönöm szépen a válaszodat!
A férjem ügyvédje a fellebezésbe beleirta hogy a teljes összeg levan téve letétbe,munkaigazolással együtt,és így kérte a párom szabadlábra bocsátását.De a vároi biróság helyben hagyta a fellebezést,nem vette tudomásul hogy levan téve a pénz.A megyei biróságnak meg holnapig kell döntenie.
Szerinted ha a városi bíróság helyben hagyta akkor a megyei is helyben fogja hagyni?
A férjem ügyvédje szerint a megyei biróság jobban átnézi az ügyeket,és volt már rá példa hogy a városi nem,de a megyei biróság szabadlábra engedett valakit.
Elnézést kérek a zavarásért,hiszen már leirtad a véleményedet,de egyáltalán nem tudom,hogy mire számítsak mennyit kaphat,mikor lehet ujra itthon.
Segitségedet előre is köszönöm.

jack4 # 2009.05.14. 13:09

A közvetítői eljárásra a nyomozati szakban és a bírói szakban is sor kerülhet. Elsősorban a vádemelés előtti szakasz lenne a lényeg, mert így teljesül a sértett kárigényének mielőbbi kielégítése, a bíróságok mentesítése, a költségkímélés. Ezt tehát már ebben a szakaszban indítványoznia kellene a terheltnek vagy a védőjének (az ügyész is indítványozhatná hivatalból, de nem tette). Az esetetekben korlátlan enyhítéshez vezethete a tevékeny megbánás. A közvetítői eljárásnak feltételei vannak. Az egyik: "a bűncselekmény jellege, az elkövetés módja, a gyanúsított személye mellőzhetővé teszi a bírósági eljárás lefolytatását, vagy megalapozza a tevékeny megbánás miatti korlátlan
enyhítési lehetőségét. Abból, hogy előzetesbe tették és több hatóságnál is van folyamatban ellene eljárás ÉN arra következtetnék, hogy az ügyész nem fogja támogatni. Azért az indítványt meg lehet tenni, ez csak az én véleményem.
Szintén csak az én véleményem, hogy amíg a tényállás teljes felderítése, a bizonyítékok összegyüjtése, a további sértettek felkutatása nem fejeződik be, nem biztos hogy az előzetesből kiengedik.

cheerfulgirl # 2009.05.14. 11:07

A férjem kb egy millió értékü csalást k
övetett el az interneten.
Már 2 hónapja előzetesben van,meglett fell
ebbezve már kétszer,de sem az ügyészség s
em pedig a városi biróság nem engedte hogy
szabadlábon védekezhessen,pedig az eddig jel
entkezett károsultaknak a pénz ügyvédi let
étbe van helyezve.Tehát megpróbáljuk ezt a
közvetitői eljárást,de gondolom ezt a csa
k a nyomozási szakasz után lehet.A csalások
at üzletszerüen követte el,viszont büntetl
en az előélete,és munkáltatói igazolást
is csatoltunk,tehát ha kiengednék munkája i
s lenne,és ezzel biztositva hogy nem folytatn
á a csalást.Beismerő vallomást is tett.Mos
t ott tart az ügy,hogy a városi biróság ne
m vette figyelembe hogy a pénz letétben van,
hanem meghosszabította 2 hónappal az előzet
est.Most a megyei biróságnál van az ügy ha
rmadfokon.Mennyi az esélye hogy ők szabadlá
bra engedik a férjemet?Elvileg jövőhéten j
ár le a 2 hét,a fellebezés futamideje.INyí
regyházán több ügyet eggyütt vizsgálnak,
itt le van téve a pénz,viszont Budapesten é
s Ózdon is követett el csalást,ott külön-
külön vizsgálják az ügyeket.Ez jó vagy r
ossz nekünk?Valamint még egy közokirattal v
aló visszaéléssel is megvan gyanusitva mive
l,talált egy személyi igazolványt és annak
az adatait használta fel az interneten persz
e a saját számlájára kérte a pénzt és a
saját cimére.
Ezek lennének az előzmények.Valójában mi
re számíthatok?Szeretném ha minnél hamarab
b itthon lenne,mert van egy 3 hónapos kisbab�
�nk,szükségünk van rá.Ha meguszná a dolgo
t,biztos vagyok benne,hogy egy életre tanulna
belőle.Szeretném a segitségüket kérni,az
ügy megoldásában.Előre is köszönöm a v
álaszt.