pj - i igény engedményezése


Prosecutor (törölt felhasználó) # 2009.06.02. 20:13

Köszönöm a válaszokat, igazatok van!

Az első blikkre beugrott Bh, egy közig. jogkörben okozott kár megtérítése iránti igény engedményezése volt.

A sértett személyéhez tapadó jog, hogy a büntetőeljárásban is érvényesítse polgári jogi igényét. A Be .szerint a magánfél az a SÉRTETT, aki a büntetőeljárásban polgári jogi igényt érvényesít.

Üdv!

ObudaFan # 2009.06.01. 15:40

Az engedményezésnek természetesen semmi akadálya, csak éppen ezt követően a büntetőeljárásban nem lesz érvényesíthető.

Kacsa1111 # 2009.06.01. 13:25

Kedves Prosecutor,

bár egyetértek veled, és én sem látom akadályát annak, hogy a sértett a polgári jogi igényét engedményezze, nekem rémlik egy BH, aminek pont az a lényege, hogy nem lehet...
complexben pörgesd végig a ptk engedményezésről szóló szabályainál kidobott BH-kat, ha jól emléxem, ott akadtam bele.


Kacsa11

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2009.06.01. 13:10

Megvan. KEvertem, mert kártérítési igény engedméynezéséről van valami. Szóval a kérdés átfogalmazva:

Mivel a kártérítési igény, mint kötelmi igény az általános szabályok szerint engedméynezhető, akkor a sértett engedméynezheti-e a polgári jogi igényét?

Szerintem nicnsen akadálya, és ez ta büntetőbírónak is figyelembe kell vennie.

Üdv!

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2009.06.01. 13:05

Üdvözlet!

Valahol olvastam (BJE, PJE, BKV?), hogy nincs akadálya annak, hogy a sértett a büntetőeljárás folyamtban léte alatt a polgári jogi igényét engedményezze,annak ezt követően is helyt lehet adni (természetesen az engedményes javára).

Jelenleg azonban nem találom, tud valaki segíteni?