Zaklatás


_Wasp_ # 2009.08.07. 13:55

Elnézést Wasp és hoppáréka, ugy gondolom ez nem vita helye. Itt azért van az oldal, hogy kérdéseket tegünk fel és tanulságokat szürjünk le.
még mindig rosszul gondolod, de többször nem akarom már elmagyarázni: a fórum tudomásom szerint elsősorban jogászoknak készült, ahol megvitathatják a számukra érdekes kérdéseket és problémákat, viszont általában jófejségből szabadidőnkben választ adunk/utánanézünk a laikus kérdezők dolgainak is.

Aki azt hiszi, hogy egy jogi kérdésen nincs értelme vitatkozni, hogy mindig lehet igen/nem választ adni, az nem ért hozzá.

Vissza a kérdéshez:

Feljelentést elsősorban a rendőrségen vagy az ügyészségen kell tenned, polgárjogi vonatkozása akkor van a dolognak ha ezzel összefüggésben károd keletkezett. Ennek megtérítését vagy külön eljárásban kérheted, vagy akár hamis vád miatt indult büntetőeljárásban is.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

szabist # 2009.08.07. 12:07

Valószinü szabadságolás van......
Reménykedem és megköszönöm ha válaszolna jogász ember:
Jajj de szeretnék választ kapni a kérdésemre.

" a zaklatás ténye bebizonyosodott, hogy hamisan vádolt meg az illető a feljelentésében" Lehet nyakatekert de a T. Tanár Úr jól értelmezte.
Egyiket sem követtem el. De köszönöm helyesen akkor igy irnám " Bebizonyosodott az is, hogy nem követtem el a zaklatást, hogy hamisan vádolt meg az illető a feljelentésében"
Tisztelt Tanár Úr! De hova tehetek feljelentést hamis vád miatt? Én ugy gondolom, hogy Rendőrséget is mint hatóságot félrevezette.
Hiszen minden tanuvallomásra oda kellett irnom „megértettem“ , ..........

Köszönöm ha megtisztelne ismét a válaszával.

Másik kérdésem:

Bocsánat ez büntetőügy vagy polgári peres ügy? Kártérités stb. követelhető-e és a másik illetőről akit "beoltott' a haragosom az ellen is fennáll a hamisvád?

Köszönöm szépen.

SZI

Elnézést Wasp és hoppáréka, ugy gondolom ez nem vita helye. Itt azért van az oldal, hogy kérdéseket tegünk fel és tanulságokat szürjünk le.
De a részletes tényállást ugy is mindenki saját maga tudja. Elég ha egy a betü nem oda kerül.

Megköszönném ha válaszolna jogász ember .

SZI


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

_Wasp_ # 2009.08.06. 10:39

Elnézést Wasp és hoppáréka, ugy gondolom ez nem vita helye.
rosszul gondolod.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

szabist # 2009.08.06. 10:19

Jajj de szeretnék választ kapni a kérdésemre.

" a zaklatás ténye bebizonyosodott, hogy hamisan vádolt meg az illető a feljelentésében" Lehet nyakatekert de a T. Tanár Úr jól értelmezte.
Egyiket sem követtem el. De köszönöm helyesen akkor igy irnám " Bebizonyosodott az is, hogy nem követtem el a zaklatást, hogy hamisan vádolt meg az illető a feljelentésében"
Tisztelt Tanár Úr! De hova tehetek feljelentést hamis vád miatt? Én ugy gondolom, hogy Rendőrséget is mint hatóságot félrevezette.
Hiszen minden tanuvallomásra oda kellett irnom „megértettem“ , ..........

Köszönöm ha megtisztelne ismét a válaszával.

Másik kérdésem:

Bocsánat ez büntetőügy vagy polgári peres ügy? Kártérités stb. követelhető-e és a másik illetőről akit "beoltott' a haragosom az ellen is fennáll a hamisvád?

Köszönöm szépen.

SZI

Elnézést Wasp és hoppáréka, ugy gondolom ez nem vita helye. Itt azért van az oldal, hogy kérdéseket tegünk fel és tanulságokat szürjünk le.
De a részletes tényállást ugy is mindenki saját maga tudja. Elég ha egy a betü nem oda kerül.

Megköszönném ha válaszolna jogász ember .

SZI


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

hoppáréka # 2009.08.05. 14:15

ezvan....nyugi hamarabb kellett volna gondolkozni,börtönt nemkapsz,de pénzbüntetést biztosan hacsak a "vicces"-nek szánt sms-ek valóban viccesnek minősülnek,de ezt a nyomozás,és a bíróság majd kideríti.

_Wasp_ # 2009.08.05. 14:12

nem fognak lecsukni, ne aggódj, de jobb nem átlépni a törvény előírta határt. Ez a korlát a megfélemlítésre irányuló cél.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

ezvan # 2009.08.05. 14:02

Valaki tudna válaszolni a kérdésemre? Sűrgös lenne.

ezvan # 2009.08.04. 11:52

Üdv mindenkinek.
Érdeklődnék,hogy telefonon hívogatás,fura,de viccesnek szánt sms,mms-küldés,illetve távolról követés miatt elítéltek-e már vkit zaklatásért,és ha igen,milyen büntetést kapott?

szabist # 2009.08.04. 11:19

Bocsánat ez büntetőügy vagy polgári peres ügy? Kártérités stb. követelhető-e és a másik illetőről akit "beoltott' a haragosom az ellen is fennáll a hamisvád?

Köszönöm szépen.

SZI


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

szabist # 2009.08.04. 11:17

" a zaklatás ténye bebizonyosodott, hogy hamisan vádolt meg az illető a feljelentésében" Lehet nyakatekert de a T. Tanár Úr jól értelmezte.
Egyiket sem követtem el. De köszönöm helyesen akkor igy irnám " Bebizonyosodott az is, hogy nem követtem el a zaklatást, hogy hamisan vádolt meg az illető a feljelentésében"
Tisztelt Tanár Úr! De hova tehetek feljelentést hamis vád miatt? Én ugy gondolom, hogy Rendőrséget is mint hatóságot félrevezette.
Hiszen minden tanuvallomásra oda kellett irnom "megértettem" , ..........

Köszönöm ha megtisztelne ismét a válaszával.

SZI.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Feri29 # 2009.08.04. 10:47

"A zaklatás ténye bebizonyosodott hamisan vádolt meg az illető a feljelentésében."

Ráadásul itt van is némi ellentmondás.
Ha bebizonyosodott a zaklatás, akkor nem hamisan vádolt a feljelentő.

Grád András # 2009.08.04. 10:38

KedvesSzabist!

A rendőrség nem fog hivatalból hamis vád miatt senkivel szemben sem eljárni. Feljelentést Ön pedig csak az alapeljárás jogerős befejeződését követően tehet. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

szabist # 2009.08.04. 09:57

Igen Tisztelt Ügyvéd Úr /válaszdó/!

Hasonló cipőben járok, zaklatás és egyéb büncselekmény miatt tettek ellenem feljelentést. A zaklatás ténye bebizonyosodott hamisan vádolt meg az illető a feljelentésében. A másik büncselekménynél is hogy rongáltam az autot és 40 ezer forintos kára keletkezett, a rendőrségi szakértő 18 ezer forintban állapitotta meg a kárt. Igen ám, de az sem bizonyitott, hogy én tettem és nem is követtem el. Hiába kértem a szakértői kirndelést, hogy nyilatkoztassák arra vonakozóan - vizsgálja meg az autot - hogy az eseleges kár valóban akkor következett-e be, vagy esetleg már jóval korábban. Gondolok itt hegesztés, ujrafestés stb.-re ebből megállapithato lenne.
Kirendeltek védőügyvédet, nem igazán áll a helyzet magaslatán.
A szembesitésnél nem jelent meg a feljelentő, illetve kihallgattak arra vonatkozóan is , hogy én valóban követek-e egy bizonyos másik személyt, zaklatom a családját, telefonon hivosgatom. Valótlan, és a megjegyzett személy a mostani kihallgatáskor ugy nyilatkozott hogy ő csak a haragosomtől hallotta, nem tapasztalta egyetlen egy esetben sem.
Most a nyomozó csak a feljelentővel kiván szembesiteni, mondván a másik fél csak tájékoztatás jelleggel jelezte ezt a Rendőrség fel. Ugy gondolom hogy a rendőrséghez irt beadvány nem lehet a másik fél részéről tájékoztato jellegü, aki ilyet beir az feljelentésnek minősül.
Kérhetem-e a másik féllel szembeni szembesitést, nem kivánok ebbe belenyugodni. Meghurcoltak, bünügyi nyilvántarásban szerepelek, ujjlenyomat, fényképezés, stb.... ezt nem nyelem le.
Kinek kell megtenni a feljelentést és hova a hatóság felrevezetéséért és a hamis vád miatt? lehete mind kettőt? Ezt nekem a Hatóságnál jeleznem kell, vagy hivatalbol kötelező megtenniük:

Tisztelettel és köszönettel:
SZI:


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

ObudaFan # 2009.08.02. 10:00

Szerintem ez még nagyon távol áll a zaklatástól.

leslieh # 2009.08.01. 20:02

Tisztelt Fórumozók!

Húgom 23 éves és a következő szituációba került:
Egy 30 ezer fős kisvárosban él és 3 hónapja (máj. 2. óta) egy kb. 30 éves úr a kegyeit szeretné elnyerni. Azt kérte az úriember, hogy találkozzanak és igyanak meg együtt egy kávét, egy italt. Húgom először szép szóval megértette vele, hogy nagyon köszöni a meghívást, de nem akar vele meginni semmit és tudtára hozta azt is, hogy már van párja. Az illető - mintha meg sem hallotta volna, kb. heti rendszerességgel megjelenik húgom életében: a legismertebb közösségi portálon leveleket kap tőle, az utcán kb. 10 méterről odaszól neki, hogy "mikor találkozunk?", megáll előtte a négykarika márkajelzésű autójával és folyamatosan kérdezgeti, hogy mikor találkoznak. Minden kommunikációban az hajta, hogy mikor találkoznak már végre, de húgom mindig a tudtára adja, hogy nem akar találkozni vele és egyáltalán semmit nem akar vele.

A fiatal emberről elterjedt a városban már, hogy az előző barátnőjét nagyon megverte. Ő is és a baráti köre is az a tipikus fekete autós, gyúrós, seggig homlok társaság. Én azt tanácsoltam húgomnak, hogy ne válaszoljon a levelekre, sőt törölje is ki őket; ha az utcán találkoznak akkor kerülje ki és nézze levegőnek még akkor is ha hozzászól. Jelenleg itt tartunk!

A kérdésem az lenne, hogy a leírtak alapján ez már zaklatásnak számít? Ha nem, akkor ebben a szituációban ez hogy válhat zaklatássá? Milyen jogi/büntetőjogi következményei lehetnek és mikor érdemes ezzel már a hatóságokhoz fordulni? vagy egyáltalán érdemes-e ezzel a hatósághoz fordulni?

A válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.07.30. 17:28

Ha ismerősnek küldenek ilyen leveleket, akkor 30 napon belül rágalmazás miatt feljelentést tehetsz a bíróságon. Nem szükséges az ügyvédi képviselet, de a megyei igazságügyi hivatal ki is rendel neked jogi segítőt, ha a szociális helyzeted ezt indokolja.

tavasz42 # 2009.07.29. 11:16

Olyan ügyben szeretnék segítséget kapni,hogy 2 éven keresztül béreltem egy lakást de fel kellett mondanom a bérletet anyagi problémáim miatt.Kértem a főbérlőt ,hogy a meglévő rezsitartozást intézzük el ugy,hogy a kaukció meglévő készpénzem és a fentmaradó összeg ami kb 60.000 ft-volt kiköltözésem után ahogy tudom minnél elöbb egyben vagy részletben kifizethető legyen és erről írjunk papírt vállalom,hogy tartozásom maradt.De ők közölték a kaukcióhoz semmi közöm azt semmiből le ből le nem vonhatom mivel ők azt megtartják.Erre kaptam 5 napot a kiköltözésre a lakás tisztán elhagyására.Majd beállitottak és hoztak egy iratot amiben az állt nekem kölcsön adtak 60.000 ft-ot és azt a kiköltözés napján részükre megadom,de két nap múlva a bérbeadó felhívott,hogy ez még se jó és adjak t nekik a tartozás fejében a számítógépem aranyékszereket és az igazolványomat.Én ezt megtagadtam de töbszöri telefonon fenyegetés zaklatás után kiköltözésnél lakásban hagytam szekrénysort foteleket fagyasztot amit a bérbeadó férje alá is írt,hogy az ő kérésükre tartozás fejében átvette.Aztán jöttek a mocskolodó zaklató fenyegető telefon hívások,majd az interneten ismerőseimnek szétküldött levelek miben csalónak szélhámosnak neveztek.sms-ben gyerekeimet fenyegették,hogy lejáratják őket és nem lesz bőr a képükön bemenni az iskolájukba másikban azzal vádoltak prostitúcióra használtam a lakásukat és sok kuncsaftot fogadtam ott.volt férjem cégénél egy alapítvány segített volna össze törlesztésében de kellett volna fizetésről számla amit nem tudtak adni mert nem jelentették be.mint utóbb kiderült ottlakásom alatt átirásra került a lakás a bérbeadó édesannya nevére hogy a nevükröl meg nem nevezhető ok miatt eltüntessék.de én az új tulajdonossal szerződést sem kötöttem.fordul­hatok ezzel a dologgal jogi útra?mert azt mondták nekik nagyon jó ügyvédeik vannak én pedig jelen helyzetemben ügyvédet megfizetni nem tudok,de a leírtakról mindenről papírom van és meg vannak a levélben és mobilon keresztüli fenyegetések is.Köszönettel B.Ferencné

ObudaFan # 2009.07.27. 17:41

Azt én nem tudom, hogy ő mit mondott.

icewoman # 2009.07.27. 14:14

Kedves Obudafan,

akkor a rendőrségen hülyeséget beszélt az aki felvette a vallomást. azért ez elég durva.neki kellene igazán tudni ezt nem?

ObudaFan # 2009.07.27. 13:44

Lecsukni azért nem fogják ezért.

icewoman # 2009.07.27. 13:36

Kedves Obudafan,

és ez pontosabban mit jelent? igazából arra lennék kiváncsi, hogy megtörténhet e az hogy ez miatt lecsukják?
ha igen, vissza lehet vonni, mert azt szeretnénk ha nem zaklatna tovább , de ha börtönbe kerülne az nem lenne szerencsés a gyerektartási dij miatt.
ez időrendi sorrendben nem is így volt, nem is értem igazán, hogy már több mint 1 éve feljelentettem zaklatásért, már azt is hittem hogy ezzel a kutya sem foglalkozik..
de ez így most elég rosszul jön ki, nem kívánom én hogy börtönbe kerüljön..

ObudaFan # 2009.07.27. 13:28

Ha ez a próbaidő próbára bocsátást takar, akkor ha megállapítják a bűnösségét zaklatásban, akkor a tartás elmulasztása és a zaklatás miatt fognak halmazati büntetést kiszabni.

icewoman # 2009.07.27. 12:33

Sziasztok,

A volt férjem 1 év próbaidőt kapott mert nem fizette a gyerektartásdijat,
közben feljelentést tettünk zaklatásért, amit most göngyölitget a rendőrség,
ha bűnösnek találják a zaklatásért, akkor mi lesz?
ugyanis mára értük végre el hogy fizeti a gyerektartást...
a választ nagyon várom.
köszi,

monalisa1 # 2009.07.15. 16:03

Azért ne hidd, hogy a rendőrségre menés (...) majd megoldja a problémát, nem, hanem vélhetően méginkább elmérgesedik a helyzet...

Ha tudsz cserélj telefonszámot és azt titkosítsd, de addig is a jelenlegi mobilodat állítsd be "rosszindulatú" hívás automatikus kiszűrésére.

bajnok # 2009.07.15. 06:39

Köszönöm a segitséget!