Kábítószerrel való visszaélés.


ObudaFan # 2009.10.22. 09:56

Ez nem hangzik jól sajnos.

Brúnók # 2009.10.22. 06:18

szia Marissja énis hasonló cipőben járok most mint te sajnos.Egy kis segítség. Szerintem a férjednél ketamin volt.ez egy üvegben lévő folyadék amit lovaknak adnak, ha mikróban kisütik akkor lesz belőle por alakú.Sokan használják manapság mert elég drága.Ha ezzel tudtam valamit segíteni akkor jó.szia....

marissja # 2009.10.19. 11:16

Szia ObudaFan!
Annyit tudok hogy a férjem rendelete meg mert ezek valami állatoknak valami folyadék. És a barát adta rá a pénzt , és ő adta tovább. Szóval a férjem annyit tett az ügyvédnő szerint igen megszerezte neki kintről mert itt nem kapható, kint viszont bármely állat gyógyszertárba el agyák. ilyenkor? köszi

ObudaFan # 2009.10.19. 09:38

Hát, ez attól is függ, hogy mit kezdtek azzal a jelentős kábítószerrel, csak birtokolták, vagy értékesíteni próbálták. Mindenesetre jelentős mennyiség az már igencsak letöltendő gyanús.
A rendesen eltartott kiskorú gyermek enyhítő körülmény.

marissja # 2009.10.19. 07:53

sziasztok! kérlek titeket ha a lökött férjem másod rendű vádlott, első bűntette ,és jelentős kábítószer volt náluk menyit kaphat. és számít e enyhítő körülménynek a most született baba, és a másik gyerek. vagy ilyen esetben mit tehetnék még! az bisztos kinyírom amikor haza jön :(. köszönöm

Brúnók # 2009.10.15. 05:47

Köszönöm Jack4 és Obudafun a válaszokat.

jack4 # 2009.10.14. 17:10

Brúnók: "várjam meg a toxikológia vizsgálat végét hogy mit álapítanak meg a nálam lefoglalt dolgokról??"

A toxikológiai vizsgálat nem erre irányul, hanem a tőled vett vizeletminta (esetleg vér) vizsgálatára. A mintában kimutatható hatónyagok fajtája és mennyisége iránymutató lehet a szakértőnek a függőség kérdésének megállapításában.

Azt, hogy a nálad talált anyagban mennyi a hatóanyag tartalom, vegyészszakértő állapítja meg. Ennek véleménye közömbös a függőség megállapításánál.

Vallomást a nyomozás során bármikor tehetsz, nem késel le róla.

ObudaFan # 2009.10.14. 13:22

A függőség szakkérdés, te hivatkozhatsz rá, de szakértő fogja megállapítani, hogy fennáll-e, függetlenül attól, mit mondasz.

Brúnók # 2009.10.14. 13:03

Tisztelt Jack4!

Ismét lenne egy kérdésem.Mivel nem tudom hogy a csekély mennyiségbe fogok beleesni vagy épp hogy kicsúszok belőle ezért azt szeretném megkérdezni Öntől hogy kérhessek elterelést és ne emeljenek vádat ellenem, hogy tegyek olyan beismerő vallomást hogy függőségben szenvedek, vagy először várjam meg a toxikológia vizsgálat végét hogy mit álapítanak meg a nálam lefoglalt dolgokról??A ny­omozók azt mondták hogy vagy épp beleesek vagy épp nem…ezt már Ön is említette hogy függőség esetén ha nem jelentős mennyiséget találnak márpedig biztos hogy nem akkor fogyasztóként függőség esetén jelentős mennyiség alatt kérhetek elterelést.Tehát összegezve a kérdésem még egyszer az lenne hogy megvárjam a bázisformátum eredményét vagy nem?Köszönettel még egyszer.

marissja # 2009.10.14. 12:06

sziasztok! Lenne még egy kérdésem. Bűncselekmény amit nem saját kocsival követtek el hanem a feleségnek lánykori nevén szerepel. A tv csatorna amely filmezte az elfogást vádolható e illetve kérhet e a feleség kárpótlást azért mert megmutatták a rendszámot. nem volt eltakarva. Mivel semmi köze nemvolt hozzá és nem tutta mire fogja férje használni.
És hogyan kaphatná vissza a kocsit a vámosoktól. köszönöm

Brúnók # 2009.10.14. 08:15

Tisztelt Jack4!

Ismét lenne egy kérdésem.Mivel nem tudom hogy a csekély mennyíségbe fogok beleesni vagy épp hogy kicsúszok belőle ezért azt szeretném megkérdezni Öntől hogy kérhessek elterelést és ne emeljenek vádat ellenem, hogy tegyek olyan beismerő vallomást hogy föggőségben szenvedek, vagy először várjam meg a toxikológia vizsgálat végét hogy mit álapítnank meg a nálam lefoglalt dolgokról??A nyomozók azt mondták hogy vagy épp beleesek vagy épp nem...ezt már Ön is említette hogy függőség esetén ha nem jelentős mennyíséget találnak márpedig biztos hogy nem akkor fogyasztóként függőség esetén jelentős mennyíség alaltt kérhetek elterelést.Tehát összegezve a kérdésem mégegyszer az lenne hogy megvárjam a bázisformátum eredményét vqagy nem?Köszönettel mégegyszer.

Brúnók # 2009.10.10. 05:32

Köszönöm Jack4 a válaszát.Ha még van kérdésem megkeresem vele.Sokat segített. Még egyszer köszönöm.

marissja # 2009.10.08. 18:46

bocsi a helyes írásért nem magyar sulit végeztem :) de tanulok szépen lassan a nagyobbik fiammal.

marissja # 2009.10.08. 18:44

Köszönöm nektek nagyon rendesek vagytok. igen nem is indokolatlan mert utálom a kábítoszert ha mán csak bele gondolok hogy majd pár év múlva az én két fiamnak valaki adná hát nem lenék boldog. de ma kiderül t számomra több minden és lehet van esély arra hogy valamelyest haza jöjön. reménykedem. keményen bele húzták.de én kitartok.
sziasztok azért olvasgatok mert sokat tudd meg itt az ember. és abban nem tudtok segíteni a bankal hogyan tudnék megálapodni agyannak halasztást? :))))
nemigen tudok menni dolgozni 2,5 hónapos apró emberkétől.

jack4 # 2009.10.08. 13:46

Brúnók: - a személy szakértői vizsgálata (melynek során ezek a kérdések is felmerülnek, de ennél azért komolyabb a dolog)

  • a toxikológiai szakértői vélemény (mely tartalmazza, hogy az adott vizsgálat idején milyen hatóanyagból mennyi volt a szervezetedben és egyben utal a fogyasztás gyakoriságára is)
  • valamint ha van, a korábban készült orvosi iratok alapján.
_Wasp_ # 2009.10.08. 13:09

marissja

a drogkereskedelmet viszonylag szigorúan bünetik, és lássuk be, ez nem is indokolatlan.

Ha véletlen kiderülne, hogy a férjednek fogalma sem lehetett az által behozott gyógyszer kábítószer voltáról, akkor lehetne pár dologra hivatkozni (EU-s intézmények kapcsán elsősorban), de tippem szerint ezt a védekezést teljes joggal lesöpörik az asztalról, ha pl több ezer darab Vicodin tablettát hozott be a férjed.

Ha mondjuk csak egy levéllel találtak nála, akkor lehetne esélye.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Brúnók # 2009.10.08. 12:57

Függőség esetén mi alapján dönti el az igazságügyi orvosszakértő hogy az illető valóban függő e vagy nem?Kérdéseket tesz fel hogy milyen az illető lelkiállapota ha nem fogyaszt?Mióta fogyaszt drogot?Milyen rendszeresen ...stb?

marissja # 2009.10.07. 17:17

szia Wasp.
és semmi más lehetőség nincsen. hiszen ma a tudomásomra jutott hogy a másik embert figyelték aki megkérte szereze be neki. tudom ez nem lendít azon hogy mégis ő szerezte be. valamit csak lehet még tenni én sohasem ismertem lehetetlent csak tehetetlent.

_Wasp_ # 2009.10.07. 11:26

próbálj meg felkészülni arra, hogy benn marad a börtönben.

Ha lesz rabkeresménye, akkor abból is tud benneteket picit támogatni, de túl sokat ne remélj.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

marissja # 2009.10.07. 10:43

sziasztok. kérem segítsetek.
a férjemet rajta kapták a haverjával drogot csempésztek iletve olyan gyógyszert ami itt nálatok magyarországon annak számít. én úgy tudom a férjem megrendelte a roma álampolgárnak a gyógyszert és át hozta neki. de gondolom néztek hiradót látátok. nemtudom hogyan tudnám kihozni a börtönből mivel pénzem nincs üyvédre csak a kirendelt ügyvéd. és nem hiszem h ő sokat csinál. mivel akinek hozta át ő neki van pénze a sok drogból és tuti berántsa csak h magát vegye.
nemtudom mitt tegyek itt vagyok a lakáshitelel ket kis gyerekel 2,5 honapos a kicsi. mindenki aszt mongya ben marad min 5 evig. neki nincs felfügesztetye. amig angliaban dolgozot amig nem jot ez a valsag minden rendben volt es most.
kerem segítsetek. mit tehetnek írjatok az email cimemre. marianyitrai@freemail.hu

jack4 # 2009.10.05. 15:50

A vallomás megváltoztatható, de ha felmerül a függőség kérdése, akkor szakértőt rendel ki a hatóság és az megvizsgál. A szakvéleménye lesz a mérvadó a függőség kérdésében.

Brúnók # 2009.10.05. 14:48

Az első tanúvallomásomat drog hatása alatt tettem ezt úgyis kimutatja a vizelet teszt.ott azt vallottam hogy alkalmanként elszívok egy füves cigit.ezen a tanúvallomáson lehet változtatni hogy rendszeresen fogyasztok drogot??mert tényleg ez az igazság de megijedtem és inkább azt mondtam hogy néha szívok csak.A következő kihallgatáson beismerő vallomást akarok tenni hogy függő vagyok és kérhessek elterelést.ezt ilyenkor figyelembe veszik?

jack4 # 2009.10.04. 10:57

A függőség megállapítása igazságügyi orvosszakértői feladat, nem pusztán a te nyilatkozatodon alapul.

Brúnók # 2009.10.04. 09:52

Akkor ha jól informáltak azt érdemes mondanom ha épp kicsúsztam a csekély mennyiség határából hogy ne emeljenek vádat és kérhessek elterelést hogy függő vagyok??az erkölcsi bizonyítványom illetve a munkahelyem miatt fontos ez.

Brúnók # 2009.10.04. 09:47

Sok esetben kérnek ezzel a témával kapcsolatban segítséget.