Közúti baleset okozása


guba # 2011.10.11. 19:14

amiket leírtál, azokra lehet hivatkozni
egy kicsit csökkenthetik büntetés mértékét

Milyen büntetését? Max. bírságról lehet itt szó.

hunfrakk # 2011.10.11. 19:36

NDRS:

gubának van igaza

bocsánat

csak akkor beszélhetnénk bűncselekményről,
ha súlyos testi sértést okoztál volna,
de mivel 8 napon belül gyógyuló sérülést okoztál,
így nincs szó bűncselekményről,
csak szabálysértésről...

ha jól látom
(remélem)
ezt a szabálysértést követted el:

A közúti közlekedés rendjének megzavarása

46. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályait megszegi és ezzel másnak vagy másoknak életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki vagy könnyű testi sértést okoz,
százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Az (1) bekezdésében meghatározott szabálysértés miatt a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat.
(3) Az (1) bekezdés alkalmazásában nem tekinthetők közúti közlekedési szabálynak a gyalogosra és az utasra vonatkozó rendelkezések.
(4) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés esetén - a szabálysértési jogsegély keretében - a pénzbírságot kiszabó jogerős határozat végrehajtása átadható.

hunfrakk # 2011.10.11. 19:37
pdrg # 2012.01.06. 14:26

Üdv,

Egy pár napja balesetet okoztam. Havas úton egy kanyarban
átcsúsztam a szembejövő sávba és frontálisan ütköztem egy másik autóval. Rendőrt hívtunk, elismertem a felelősségem, kitöltöttük a biztosítási papírt.

Egy pár nappal később megkeresett a másik autós, hogy a biztosítóm keveset fizet ezért vagy fizetek neki én vagy beperel engem!

A kérdésem a következő: van e annak értelme, hogy engem és nem a biztosítót akarja beperelni? Illetve ha beperel akkor az rám nézve milyen következményekkel (elsőorban anyagi) kell számolnom.
Én úgy tudom h a biztosítónak kell kifizetnie minden általam okozott kárt a károsult részére.