be nem fizetett gyorshajtási bírságok!


monalisa1 # 2009.11.16. 18:32

Egyes esetekben adható a részletfizetés engedményezése. Halmozati nemfizetőnél nem valószínű, hogy megadják.

Nemfizetés esetén végső soron átteszik az ügyet bíróságra és a jogerős itélet alapján a végrehajtó jelentkezik majd - nálad, de lehet hogy a papád autóját biztos ami biztos zálogként lefoglalja...

Számodra kellemetlen végkifejlet lehet ha a bíróság "mellékbüntetésként" x időre bevonja a vezetői engedélyedet.

Mind a perköltséggel mind a végrehajtás költségével automatice növekszik a fizetnivaló.

Én nem látok kiskapura lehetőséget, az elévülést meg felejtsd el - elvégre miért vannak a hivatalban a jogászok...

"Mona"
laikus hozzászóló

undying7777 # 2009.11.16. 13:22

hello,olyan kérdésem lenne,hogy tavaly nyáron meg büntettek 30ezer forintra,akkor egy ismerős segítségével elkezdtem levelezni a hatóságokkal hogy részletfizetés,engedjék el nem jogosan kérik stb.. írogattak is,elutasították minden levelem na mondom oké akkor én meg nem fizetem be,igy is tettem már eltelt több mint 1 év és nem is írtak több levelet már elég régóta,ugy fél éve.azóta kaptam egy 40ezres büntetést és ma egy 130ezrest valószínűleg,de lehet h jönni fog még egy 40ezres..mert visszamentem megkérdezni h bemért e...nagyon mérges vagyok,persze meg is érdemlem valahol de sokat vezetek,a kérdésem az lenne,hogy mi van ha nem fizetem be a bírságokat,mi fog történni,elképzelhető h egyet-2öt elévültnek tekintenek majd,édesapám nevén van a z autó...,lehet e vmi kiskaput találni arra hogy ne fizessem be legalább a nagyobbikat és lehet e törlesztve

elöre is köszönöm a normális válaszokat!!!:D