betöréses lopás vád.jogosan??mit kaphatok?


KGyula1 # 2012.07.23. 14:17

Nos, találtam egy régebbi kommentárt, íme a link: http://www.jogtar.mtaki.hu/…rvenyhez.pdf

A kommentár helyiségbe bemenettel kapcsolatban a következőket írja: "A jogosult tudta és beleegyezése nélküli bemenetelt a köznyelv a 'besurranásos' lopás néven ismeri, különösebb magyarázatot nem igényel."

Továbbra is aggályaim vannak. Ugyanis, ha a kriminalisztikai (és nem a köznyelvi) besurranásos lopás terminus technicust vesszük alapul, akkor az megint csak nem vehető egy kalap alá a benyúlással.

Üdvözlettel: KGyul@

KGyula1 # 2012.07.23. 13:53

Kedves Gémkapocs!
Fogas kérdés, én is töprengek rajta. Megnéztem a CompLex jogtárban a bírósági határozatokat, de nincs rá precedens.
Ha a szó szoros értelmében vesszük, akkor a helyiségbe benyúlás a bemenetellel nem csereszabatos, de... Mert mindig van egy "de": ez lehet bírói mérlegelés alá tartozó körülmény.
Javaslom, hogy egy büntetőjogi tankönyvet vagy a nagy kommentárt böngéssze át, nekem most erre nincs lehetőségem.
További szép napot és kellemes hetet kívánok.
Üdvözlettel: KGyul@

ObudaFan # 2009.12.06. 11:17

Mondjuk az egy 20 évvel ezelőtti Btk-idézet. De egyébként szerintem meg fog állni a vétséggé minősítés.

gémkapocs # 2009.12.05. 12:43

betöréses lopással vádolnak de nem tudom hogy jogosan-e?
egy hordozható konténer ablakán nyúltam be egy telefonért. Kamerafelvétel készült az esetről és sajnos megtaláltak még aznap.A telefont a velem tartózkodó barátom táskájában találták meg. azt mondtam h én tettem bele. Eredetileg egy kérdéssel mentem oda a bódéhoz és az ember aki bent volt azt mondta hogy várjak,nem ér rá,tegyem le a pultra(ami bent van a konténeren belül).ahelyett h letettem volna azt a dolgot,elvettem egy telefont hirtelen felindulásból és elmentem. Utána találtak meg. Beismertem a rendőrségen h elloptam a telefont( szabálysértési határ alatti értékű), de a bűncselekményt nem.az a kérdésem h mire számíthatok?ha az ember letagadja hogy ő mondta h benyúlhatok akkor buktam az egészet és tényleg betöréses lopás?
az előéletem büntetlen.
és egyáltalán egy benyúlásért kaphatok-e betöréses lopást?mert...
33. § A Btk. 316. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, szigorított javító-nevelő munka, javító-nevelő munka vagy pénzbüntetés, ha a lopást kisebb értékre, vagy a szabálysértési értékre elkövetett lopást

  1. helyiségbe vagy ehhez tartozó bekerített helyre megtévesztéssel vagy a jogosult (használó) tudta és beleegyezése nélkül bemenve,

De ugyebár én nem mentem be szóval akkor ez hogy is van?menni csak a lábán tud az ember...ez is számít?
ítélet még nincs, de már volt fénykép meg újjlenyomat.addig nem ártatlan az ember amíg nincs jogerős határozat?