hitelsértés


Lessy69 # 2013.04.17. 16:03

2. a választott bíróságot nem én kötöttem ki.

3. ha lehet kérni az ítélet érvénytelenítését, akkor hol a gyorsaság? Vagy az ítélet érvényes és végrehajtható, csak egy kicsit még telik az idő?

4. nem háborgok, csak nem értek dolgokat.
Ezért is írok, és kérdezek.

5. pont azt akarom hallani, hogy döntött Adós javára. Akkor összeszedném az összeget, és nem fellebezgetnék. Hidd el, nekem is jobb lenne, ha lezárnánk ezt az ügyet. Nekem ez nem egy jó szórakozás, tudok kellemesebbet is. Lassan belebetegszem.

Ha megírnád, melyek szerinted a hátrányok, megköszönném.

Nem viccelek, szeretnék már túl lenni az egészen. Ez életem legsötétebb időszaka.
Ez előtt soha nem volt bírósági - és még annyira se büntető ügyem.
nem vagyok egy kimondott maffiózó.... csaló, vagy tolvaj.
Csak az igazamat akarom. Mert jóhiszemű voltam és megvezettek. Csúnyán.

runningman # 2013.04.18. 01:56

A választottbírósági korrektség egyik gyöngyszeme, mikor a BVM Épelem Kft-t 8mrd ft megfizetésére kötelezték az izraeli ingatlanfejlesztő, az ablon group javára. A korrekt választottbíróság figyelembevette, hogy az ablon a telekre plázát épített volna, kiszámolták milyen lett volna annak a forgalma, mekkora haszonra tett volna szert az ablon, mennyit értékelődött volna fel az épület, stb. A BVM vagy 200 magyar családot tartott el, de a teljes vagyonát kihúzták alóla. Végül - kormányváltás után - a Legfelsőbb Bíróság beintett az ablonnak, bár azok még a követelés engedményezése körül próbáltak trükközni, megpróbálták kijátszani az LB-t. Az egyik fél választott egy bírót, a másik is egyet, azok megegyeztek a harmadikban, akiről kiderült, hogy egy tanszéken, egy irodában dolgozik az ablon bírójával. Vagy kollégája vagy közvetlen főnöke volt. Korrekt banda nem mondom.

/A BVM az eljárásba belerokkant, 200 munkahely oda a választottbíróság miatt, hiába mondta ki végül az LB, hogy rosszul döntöttek/

Álljon itt azért a bírák neve:
ablon bíró: Vékás Lajos, az ELTE polgárjogi tanszékének tanára - rendben van
Kisfaludy András, a tanszék másik tanára (ő lett a tanács elnöke) - innentől erősen lejtett a pálya a tolvajok felé
"A BVM azt állítja, csak az eljárás megindítását követően kaptak információt a bírák közti személyes kapcsolatról. A Fővárosi Bíróság akkor egy uniós direktívára hivatkozva úgy ítélte meg, hogy a munkatársi viszony nem ok az összeférhetetlenségre."

runningman # 2013.04.18. 02:49

"szakmai körökben a válsztottbíráskodást a korrupció melegágyaként emlegetik, ezt a képzetet nem kevés, minimum "furcsának" minősíthető kitételeket és megállapításokat tartalmazó ítélet is erősíti"

mondja ezt egy index cikk 2009-ben, még az ő gyomrukat is megfeküdte a nyilvánvaló részrehajlás

runningman # 2013.04.18. 02:57

Mellesleg az eos székhelye ugyanaz mint az abloné, Bp Váci út 30.

Sok féreg kis helyen is elfér?

Lessy69 # 2013.04.18. 05:09

Kedves Sherkock,

akkor erre most mit lehet lépni?

Ennek az ablon pernek van valahol nyoma? Ügyszáma? Csak a betekintés kedvéért.
Majd az Indexen utána nézek...
Köszönöm, runningman.

Igaz, tőlem a Bank nem fog milliárdokat kapni, illetve semmit, mert semmim nincs. Az autót legfeljebb, ami addigra teljesen leamortizálódik, mert ha körözik, akkor bezárom egy garázsba, aztán jó napot.

Egyéb tapasztalat? Valakinek?

Esetleg a szakmai körökön kívül?

Köszönettel.
Lessy

Lessy69 # 2013.04.18. 07:55

Elolvastam a cikket.

http://index.hu/…buntetesert/

Beh szép.

Rohadt szemét BVM Épelem Kft!
Na, ugye, hogy hogy győz a jog... (Direkt nem igazságot írtam)