Fenyegetés


Rekkancs # 2010.03.26. 12:06

Tisztelt Tanácsadó!

Problémám a következő, mellyel kapcsolatban tanácsáre lenne szükségem:

Kb. 9 évvel ezelőtt ideköltözött szomszédunkkal fajultak el a dolgaink. Folyamatosan valótlanságokat állít, többször feljelentett, de a hatóságok jogsértés hiányában elutasították a kérelmeit. Ez szerintem eleve kimeríti a hamis vád fogalmát. Legutóbbi feljelentésétől, illetve levelében, melyet az önkormányazhoz írt, azonban elszakadt a cérna. Az még mellékes, h tele van valótlan állításokkal a levele (ld. fentebb írtak, amikben hatósági ügyintézés is történt) de levél vége, hogy úgy mondjam kissé ijesztő....Ezúttal már önbíráskodással fenyegetőzik. Szó szerint idézem: " ha a hatalom nem védi meg a házamat a rongálóktól, akkor én azt kényszerhelyzetben, de BÁRMI ÁRON megteszem. Betelt a pohár!!!!!!!" egy másik mondat: "ezekkel a jogszabályokkal sok abnormális ember kényszerülne normális viselkedésre, illetve elejét lehetne venni az ezekből a konfliktusokból egy idő után minden valószínűséggel bekövetkező, szükségből történő önbíráskodásnak. Akkor ugyanis már késő!!!!! Nem kellene megvárni, amíg vér folyik!!!!!!!"
Nos, ilyen esetben mi a teendő? Őszintén szólva, egy ilyen hangvételű levél után mér félek, féltem a lányom, a családom. Soraiból kitűnik, h ez az ember bármire képes vélt sérelmei miatt. Azt még lenyeltük, és próbáltunk nem foglalkozni vele, h állandó jelleggel elmebetegnek titulál minket, ami szerintem rágalmazás vagy becsületsértés, azt is, hogy hajnalban bevillogott a vaku az abalkon, ahogy befotózott folyamatosan az udvarunkra, azt is, h a növényeink rongálja (lenyírja az ő oldaláról), de ez az önbíráskodással való fenyegetőzés, melyet az önkormányaztnak írt levelében produkált, már több a soknál.
Köszönöm mielőbbi válaszát.