Mediáció


ObudaFan # 2010.06.11. 10:39

Pont az a lényege az eljárásnak, hogy a felek megegyeznek, így annyi lehet kérni, ami a sértettnek még megfelel, a terhelt meg még hajlandó megfizetni. A biztosítótól az így meg nem térült kárrész megtérítését lehet kérni.

vagymi # 2010.06.11. 08:30

Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni a következőőben:
Mediációs eljárásban súlyos testi sértést okozó gondatlan veszélyeztetés miatt milyen összegű kártérítést lehet kérni beleértve a nem vagyoni kárt is? A súlyos testi sértés lábszártöréssel és agyrázkódást jelent.A sértett egy idős ember.
Továbbá, amennyiben a mediációs eljárás sikeres és megegyezés születik , lehet-e még a biztosítoval szemben is kártérítési igényt érvényesíteni?

Segítségeteket előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.05.26. 11:31

Ezek alapján szerintem kár volt a bűnösséget elismerni.

cheapmen # 2010.05.26. 07:16

Ezt nem bontották ki. A feljelentést a cég (multi) először ismeretlen tettes ellen tette, majd miután a hölgyet (tanuló) kihalgatták, aki természetesen mindent tagadott, váltam gyanusítottá. A cég szerint kihasználtam az Ő belső ellenőrzési hiányosságukat, melyben ezek a számlák jóváhagyás nélkül átutalásra kerültek.
Ettől függetlenül ha érdekli az ügy és vállalná, akkor beszéljünk róla.

ObudaFan # 2010.05.25. 20:11

Itt vagy valamit még nem írtál le, vagy elég merész ez a gyanúsítás. Miből kellett volna a rendőrség szerint tudnod, hogy a cég nem akarja ezt fizetni?

cheapmen # 2010.05.25. 09:53

A 16 hónapon kersztül havonta kiállított számlákat.

ObudaFan # 2010.05.23. 10:53

Milyen okiratot írtál alá?

cheapmen # 2010.05.22. 11:26

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az esetem röviden.
Jelenleg egy kft. ügyvezetője vagyok. 3 évvel ezelőtt megkeresett a feleségem barátnője, hogy a jelenlegi cégénél lehetősége van tanulásának elszámolására, ezért Ő nagyon szívessen venné, ha nálunk tanulhatna és mi is jól járunk a kiszámlázható díjból. Természetesen felvilágosítottam, hogy nem tudunk adni semmilyen végzetséget igazoló okmányt, de ez Őneki nem is kell csak a tudás. Belementünk, e-mail-ben megrendelte majd elkezdődtük. Az elején még erőltettük a szerződést de mivel a számláinkat rendre kifizette a cég, így nem agódtunk semmi miatt. Az ismerettség ill. a rendes fizetés miatt nem dokumentáltunk az oktatásról semmit. Majd másfél év eltelte után egyszer csak eltünt a höly, kerestük de nem volt elérhető sehol. Majd tavaly ősszel megkeresett a rendőrség, hogy előszöt tanuként, majd gyanusítotként vallomást tegyek az ügyben. Mivel nem tudtam semmilyen dokumentumot felmutatni védelmemre ( a e-mail-es megrendelésen kívül)ezért a cég tulajdonosaival megeggyezve úgy döntöttünk, hogy inkább elismerem a bűnösségem és kártalanítjuk (7.2m Ft) a sértett céget. Kértem az ügy közvetítői eljárásra bocsátását az illetékes ügyésznél, amibe a sértett is beleegyezett de az Ügyész elutasított mert nem csak csalás hanem magánokirat hamisítás bcs. is megvalósult.
Kérdésem mit javasol a továbbiakra ill. van-e esély csak pénzbüntetéssel rendezni az ügyet.

ObudaFan # 2010.05.19. 20:41

Nem alkalmazható.

Davide # 2010.05.19. 09:17

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Alkalmazható-e a közvetítői eljárás garázdaság vétségénél?
Válaszát előre is köszönöm!

D

regenye # 2010.05.13. 20:20

Közlekedési baleset ügyében tárgyalás tartására várok, de már kb 4 hónapja kértem a Bíróságot levélben, hogy engedélyezzék közvetítői eljárás lefolytatását, de azóta sem jött semmi válasz.
Reális ez, hogy ennyi ideig nem reagál semmit a Bíróság egy ilyen kérésre?

köszönöm!

ObudaFan # 2010.05.11. 19:49

Nem kell azt keresni, ki lesz jelölve.

Lili** # 2010.05.11. 12:59

Köszönöm!
Kinek kell egyébként mediátort keresni, és nagyságrendileg kb. milyen költséggel jár?

ObudaFan # 2010.05.10. 16:20

Írjon egy levelet a rendőrségnek, hogy szeretne közvetítői eljárást.

Lili** # 2010.05.10. 11:11

Üdv mindenkinek!

Folyamatban van egy ügy, melyen belül az ellenem elkövetett személyi szab. megsértéséről, könnyű testi sértésről és magánlaksértésről van szó, tehát magán- és közvádas is van benne.
Az elkövető megkeresett azzal, hogy zárjuk valahogy rövidre, bocsánatot kért, stb.
Vissza lehet egyáltalán vonni a feljelentést? Bár jobban örülnék egy általa kezdeményezett mediációnak. Ezt hogyan lehet megtenni? Írjon egy levelet a rendőrségre vagy várja meg, amíg megint idézik? Szembesítésre idézték idáig, amin nem óhajtott vallomást tenni.

Előre is köszönöm a válaszokat!