ELMÜ közokirat hamísítása


ee31 # 2010.06.29. 17:09

2004-ben közüzemi szerződést kötöttem az ELMÜ-vel egy bérelt üzlethelyiség fogyasztásával kapcsolatban.Később hálózatbővítést szerettem volna kérni,de kiderült,hogy az üzlethez egy olyan földkábel tartozik,amelyet magán ember fektetett le és az ELMÜ csak úgy köthet rá ,ha erre a engedélyt ad a földkábelt annak idején lefektető illető.Ő azonban nem adott engedélyt az ELMÜ-nek ,mert a földkábel csak egy bizonyos mértékig volt terhelhető és további terhelés már az ő üzletének áramellátását veszélyeztette volna.Így én nem tudtam hálózat fejlesztést kérni az ELMÜ-től.Később a hálózat fejlesztést mégis megtette az ELMÜ és valakivel új szerződést kötött-hamisat,az én nevemben./természetesen közjegyzői aláírás mintával és szakértővel tudom igazolni,hogy ezt a szerződést nem én írtam alá.Tehát a kérdés,hogy az ELMÜ hogy kötött valakivel a nevemben szerződést,aki nem igazolta magát és nem én voltam.Ez nem minősül közokirat hamísításnak?
Az üzletet néhány hónapig béreltem és ügyvéd által ellenjegyzett bérleti szerződés megszűnésével,vállalkozói igazolvány leadásával ,2 tanuval a mérőórákat az aktuális állásig kifizetve átadtam a tulajdonosnak illetve a következő bérlőnek.Több mint öt év elteltével 320.000 ft megfizetésére kötelezett a bíróság a mai napon /még nem jogerős/.Hiába próbáltam érvelni,hogy egy újabb szerződés felűlírja a régit,az újat pedig nem én írtam alá és az abban foglatak alpján én semmiképp nem lehetek felelős,a bírónő természetesen az ELMÜ -nek adott igazat és az ászf 5-ös pntja szerint,mivel én az ELMÜ-ben nem szüntettem meg a szerződést az elmúlt évek fogyasztását rajtam hajtja be. Az ELMÜ-ben még 2004-ben személyesen voltam bent,ahol azt mondták,a mérőóra nem az én tulajdonom,csak úgy írják át,ha a következő bérlő a tulajdonos hozzájárulást is viszi.Mivel ez nem történt meg,velem szeretnék kifizettetni az összes elmaradást kamatokkal,ügyvédi munkadíjjal stb.Nyilván az ELMÜ megfelelő jogi háttérrel rendelkezik,és kevés az olyan ügyvéd,aki pert nyerhetne ellenük,de egyre többen vagyunk olyanok,akiktől jogtalanul próbálnak elvenni nem kis összeget.
Bármilyen segítséget szívesen vennék!