hamis vád


neszoljbe # 2010.09.16. 14:50

Shady

Mit csodálkozol egy fakabáton?
Felhúztuk egy kicsit, majd lenyugszik hihi

kovacsz # 2010.09.16. 07:07

Shady # e-mail 2010.08.09. 14:15
Érdeklődnék!58000 ezer forint bűnügy költséget kell kifizetnem jogerős határozat által.Ez elme és orvos szakértői díjazás.

Nem tehet róla hogy ilyen. :-)

kovacsz # 2010.09.15. 18:53

Aki cáfolni akar az jogszabályi hivatkozással tegye.

kovacsz # 2010.09.15. 16:52

neszoljbe: Képzeld, akár egy tanúnál is lehet házkutatást, lefoglalást végezni.

Akár tanú, akár gyanúsított esetén pedig:
3) Aki a házkutatást, a motozást vagy a lefoglalás érdekében tett intézkedést akadályozza, ezek tűrésére kényszeríthető, és - a terhelt kivételével - rendbírsággal sújtható.

kovacsz # 2010.09.15. 16:33

neszoljbe = andrea1107

neszoljbe # 2010.09.15. 15:18

???????
Tessék? Nem értem a kérdést....

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.15. 15:07

Semmi. Valószínűleg olyan személy voltál, aki épp a házkutatás helyén tartózkodott, illetve aki a megvizsgálni kívánt tárgyakat a birtokában tartja. A cselekmény időtartamára annyiban szükségszerűen korlátozták a magatartásodat, hogy ne hiúsíthasd meg az eredményességét.

Ez még mindig az állítólagos, "udvaron álltam tíz órán át felemelt kézzel sztori"? Már elsőre is tetszett.

neszoljbe # 2010.09.15. 14:46

Köszi Shady:-)
Remélem, hogy mindegyik fakabát, aki ebben az ügyben hibázott, az megkapja a méltó jutalmát!!

Tényleg rendőr????

Kovácsz

Ahogy Shady is írja, a hamis vádat nem a rendőrök követték el, ők csak az eljárásban hibáztak, vagy nem hibáztak, majd az ügyészség megállapítja!!!!!

idézlek:
"Továbbá bármennyire szeretnéd nem voltál gyanúsított az ügyben. :-)"

akkor nagyon elk.-t mert úgy kezeltek, és korlátoztak.
/nem csinálhattam és mehettem oda, ahova akartam/
akkor ezt milyen alapon, jogon, stb csinálták a kedves rendőr elvtársak??
Ha ennyire okos vagy /nem kételkedem benne ne érts félre/, de akkor add meg a kért választ, hogy szerinted mi voltam akkor ebben az eljárásban???

kovacsz # 2010.09.15. 06:40

Shady: A hamis vádat nem a rendőrök követik el, igy nem kell őket védeni. LOL

kovacsz # 2010.09.15. 06:36

Te pedig nézd meg a 2010.09.10. 14:42 hozzászólásomat.

Továbbá bármennyire szeretnéd nem voltál gyanúsított az ügyben. :-)

neszoljbe # 2010.09.15. 06:02

Kedves Kovácsz

Nincs is mit ragoznod!
Nézdd meg még egyszer a leírtakat, de teljes terjedelmében....

A rendőrség gyanúsítottként kezelt a lefoglalás alatt 5 órán keresztül nem tehettem és csinálhattam azt amit akartam.HOL VAN AZ ÁRTATLANSÁG VÉLELME, AMI MINDEN EMBERNEK JÁR?
Az akkor kapott /helybe hozott gépelt/
határozat a lefoglalásról
ill jegyzőköny a lefoglalásról dokumentumban is gyanúsított vagyok. A rendőrök is ezt mondták, mikor megérkeztek, hogy gyanúsított vagyok ebben az ügyben.
Úgy mint az idézésen is.

Azt, hogy a kedves rendőrség mikor mit ír a papírra, és mikor milyen minőségben kezelt,és nem hallgatott ki, úgy látszik ő döntheti el.
A kárérték 500.000-800.000.- közé esik /vagyis a feljelentő ennyit diktált be a feljelentésbe/

Valóban nem kell tovább ragozni Óbudafan már az elején megmondta, hogy
ÜGYÉSZSÉG....

Tegnap el is intéztem az ügyészségen

kovacsz # 2010.09.14. 16:55

Minőséged:
Zavaros.
2010.09.13. 08:49 -án semmilyen,
2010.09.14. 05:56 -án már feljelentett. :-(

Szerintem:
Feljelentett, házkutatást, lefoglalást szenvedő.

A rendőrség hibája már ha volt egyáltalán az, hogy nem hallgattak ki tanúként.
Nem ismerve viszont a kárértéket ( pl. mivel nem bűntett az ügy ) lehet, hogy ezt a meghallgatást a rendőrség megoldotta egy rendőri jelentéssel.

Tovább nem kívánom ragozni.

OFF

neszoljbe # 2010.09.14. 16:04

kedves kbs neszolje!

Olvass vissza és mondd meg te KÉRLEK!:-)
Én tudom, de más ezt itt vitatta...
Minden infó lsd. lennt

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.14. 16:00

Ezt talán neked kellene tudnod.

neszoljbe # 2010.09.14. 15:43

Egyetlen kérdésem lenne feléd:

  • szerinted én milyen "minőségben, státuszban stb stb" vettem részt az eljárásan??????
kovacsz # 2010.09.14. 14:57

Én nem játszok, de van aki okoskodni akar. :-)
Azért nem járt volna, mert a törvény felsorolja, hogy kinek jár és te nem vagy benne:
Be.
A nyomozást megszüntető határozatot egyidejűleg közölni kell a gyanúsítottal, a védővel, a sértettel, a feljelentővel és azzal is, aki magánindítványt terjesztett elő.

neszoljbe # 2010.09.14. 03:56

Kovacsz

Jól összezavartatok. Úgy érzem én lettem a labda kettőtök játszmájában.
Számomra ez a viselkedés elfogadhatatlan.

A határozaton ez áll:
KÉZBESÍTENDŐ:
1 FELJELENTŐ
2 ÜGYÉSZSÉG
3 FELJELENTETT
Akkor miért ne járna? És miért kellene örülnöm, hogy megkaptam, ami jár hivatalosan is!
Illetve egy másik helyről azt az infót kaptam, hogy a feljelentést, ha nem is adják oda másolatban, de elolvasását nem tagadhatták volna meg!

kovacsz # 2010.09.13. 18:00

Shady: Akkora baromságokat beszélsz, hogy az már minősíthetetlen.

neszoljbe: Csak hogy cifázzam, neked még a nyomozás megszüntetésről szóló határozat sem járt volna.
Azért, hogy kaptál annak örülhetsz.

neszoljbe # 2010.09.13. 09:26

Shady

Ez az eset májusban történt, panasszal éltem a rendőrségen, de semmi. Most már tudom, ahogy írtátok az ügyészséghez kellett volna fordulnom, de én a rendőrséghez fordultam, ott meg kéz kezet mos.....

ÉN AZT SZERETNÉM, HA A FELJELENTŐ KAPJA MEG A JOGOS BÜNTETÉSÉT AZÉRT, HOGY HAMISAN VÁDOLT.

ERRE A KÉRDÉSEMRE KOVÁCSZ AZT ÍRTA /LSD LENTEBB/, HOGY 5 ÉVEM VAN.

EZ VALÓS?
ÉS AZ ÜGYÉSZSÉGHEZ KELL FORDULNOM?

Lehet, hogy hülye kérdések ezek a fórumokók részére, de én nem vagyok jogász...

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, sokat tanultam belőle. Többet nem tudnak ilyen helyzetbe hozni.

neszoljbe # 2010.09.13. 07:56

Shady

Kérdésem a következő lenne:

  • mivel bpi esetről beszélünk, a feljelentést nem ugyanazon a rendőrkapitányságon tették, mint ahol az ügyemet kezelték és ahonnan az idézést kaptam a gyanúsítotti kihallgatásra!

Melyik kapitányságra menjek, hogy ne járjak ismét úgy, hogy először elküldenek arra, ahol a feljelentést tették, majd azok közlik ők nem illetékesek és nincs náluk már a feljelentés menjek át a másik kapitányságra ott megkapom. Átmegyek, ahol viszont hivatkoznak a Be 70/ ... lent már leírtam...és nem adják ki részemre a feljelentés másolatát és semmilyen más iratot!

Szóval nem akarom, hogy megint bohócot csináljanak belőlem az ide-oda küldözgetéssel.

Ezt a parancsnoki vizsgálatot kezdeményezhetem levélben is?

neszoljbe # 2010.09.13. 06:49

kovacsz

A határozatot kézbesíteni kell.

  1. xy 1333 Budapest xxv.ker xy utca 4
  2. illetékes kerületi ügyészség
  3. yx 1334 Budapest xxvl.ker yx utca 5 /nincs semmilyen megjegyzés, hogy milyen minőségben kapom meg a határozatot, csak a nevem és a címem van feltüntetve/

A határozat ellen a Be. 195. § 1/1 bekezdése alapján panasznak van helye, amelyet a közléstől számított nyolc napon belül a határozatot hozó nyomozó hatósághoz kell benyújtani.

Megkaptam a határozatot, de csak azok után, hogy írásban kértem az intézkedő rendőrkapitányság vezetőjét, hogy küldjék ki részemre.

A FENTIEKRŐL MI A VÉLEMÉNYED?

Hihetetlen ez az egész ugye?
Ha nem velem történik el sem hiszem, de sajnos én voltam a szenvedő fél!

kovacsz # 2010.09.12. 19:26

Már ha egyáltalán kaptán határozatot.

kovacsz # 2010.09.12. 19:01

neszoljbe:

A határozatot kapja:

  1. xy sértett
  2. yx gyanúsított, érdekelt stb.
  3. Ügyészség

A választ tőlem megkaptad. :-)

neszoljbe # 2010.09.12. 17:29

Shady:
az idézésen az van aláhúzva, hogy gyanúsított részére

kovacsz

Kérdésedre a válaszom NEM TUDOM :-(

HATÁROZAT
a nyomozás megszüntetéséről

/10.09.10. 14,18-kor megtalásod a határozatot részletesen/

Rákérdeztem én is, mikor nem adtak másolatot a feljelentésből, de természetesen választ nem kaptam rá
idézem rendőrség
"inkább örülnöm kellene, hogy kiderült az igazság"

végrehajtó1 # 2010.09.12. 17:06

Sajnos a rendőrségen sok nem odavaló ember dolgozik.És még a leírtak nem is a legdurvábbak...