Bűnügyi nyílvántartás


guba # 2011.03.06. 11:21

A próbaidő lejártától számított három év elmúltával fognak törölni a nyilvántartásból, és nincsen mód bírósági mentesítésre.

heim # 2011.03.10. 09:52

Kedves Fórumozók!
Segítséget kérnék. Fiamat gyanusítottként kihallgatták, vettek tőle ujlenyomatot, készült fénykép is. A nyomozás folyamatban van. Nagy valószínűséggel nem fog börtönbüntetést kapni.
Viszont arra jó volt, hogy teljesen új életet kezdett, felvették egy jó munkahelyre, de erkölcsi bizonyítványt kérnek. Én úgy gondolom, hogy a bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel, mivel még nem született ítélet, ezért ezt be mertem X-elni. Viszont a "nem állok intézkedés hatálya alatt"-i részt üresen hagytam. Közügyektől, foglalkozástól nincs eltiltva azt be mertem x-elni.
Az így kapott erkölcsi bizonyítvány vajon tiszta lesz? És a munkáltató el fogja vajon fogadni, hogy 1 X hiányzik? Remélem érthető voltam.

ObudaFan # 2011.03.10. 14:44

Intézkedés hatálya alatt sem áll.

Akos115 # 2011.03.10. 17:25

Tisztelt szakértők!

Leszeretném rakni a vagyonőri szakmát és vizsgához követelmény a büntetlen előélet na de nekem 2 éve volt egy lopás vétségem és úgy 1,5 lezárták a nyomozást és tovább küldték vádemelési javaslattal illetékes kerületnek azóta sincs semmi hír az ügyről, az lenne a kérdésem hogy amikor vizsgázok és megnézik erkölcsit fog e szerepelni benne valami?

rigojancsi # 2011.03.10. 19:06

Azt szeretném megkérdezni, hogy 2007 márciusában elloptam egy telefont. Rendőrségi ügy lett belőle. 1 év próbaidőt kaptam. Még nem töltöttem be akkor a 18. életévemet. Ez benne van az erkölcsi bizonyítványba? Mennyi idő után évül el?


hová kell írni?

guba # 2011.03.10. 19:44

Nincs benne.

titussz # 2011.03.11. 09:18

Tisztelt szakértő!
Az lenne a kérésem, hogy kitől kell kérni a büntetett előélethez fűződő hátrányok alóli előzetes mentesítést.
Melyik bíróságtól és pontosan kinek címezve. üdvözlet

giliszta80 # 2011.03.12. 10:27

én azt szeretném megkérdezni hogy büntetett elöélettel lehetséges e Kanadába a kiutazás elöre is köszönöm a válasz


nekem lenne egy olyan kérdésem hogy lehetséges e kanadába kiutazni ha már büntetett elöélettel rendelkezem elöre köszönöm a választ

ObudaFan # 2011.03.12. 11:17

titussz

Attól a bíróságtól, amelyik első fokon eljárt.

spirál # 2011.03.18. 14:14

Kérdezem, hogy adócsalás bűntett megalapozott gyanúja esetén a vizsgálati időszak alatt Fegyvertartási engedély meghosszabbításához szükséges igazolásnál "B1-nem állok büntetőeljárás hatálya alatt" nyilatkozatot lehet-e kérni a Bűnügyi Nyilvántartó Hatóságtól?
Amennyiben számomra kedvezőtlen válasz érkezik mi a további ügymenet.

Gabicsek # 2011.03.18. 21:29

Ha kihallgattak gyanúsítottként, akkor büntetőeljárás hatálya alatt állsz, és nem töltheted ki azt, hogy nem állsz büntetőeljárás hatálya alatt. Ez a nyilvántartásban is szerepel.

Gabicsek # 2011.03.18. 21:30

A további ügymenet pedig, hogy nem fogják hosszabbítani.

spirál # 2011.03.21. 10:34

Azt szeretném megkérdezni, hogy vadászjegyet és lőfegyvertartási engedélyt, vagy mindkettőt milyen eset(tek)ben vonhatnak be véglegesen.

Réka52 # 2011.03.23. 10:57

Sziasztok. közlekedési balesetett okoztam, nem okoztam másban kárt. Csak sajnos a velem utazók sérültek meg. Közepes alkoholos befolyásoltság alatt voltam .. Az egyik barátomnak 8-napon túli sérüléseivoltak. Ez az eset lassan egy éve történt. És olyan dolgokat írtak a vádíratba ami nem is úgy volt . Felválaltam a tetteimet, mindenben én voltam a hibás. Börtön büntetésre akarnak ítélni.. szeretnék tanácsot kérni..

Sherlock # 2011.03.23. 19:54

Fogadj ügyvédet, ettől jobbat nem kapsz.

zizu6 # 2011.03.25. 12:59

Üdvözletem!

Sürgősen egy válaszra lenne szükségem, mert hétfőn ezen múlik, hogy aláírhatok e egy szerződést.
Hatósági bizonyítványt kértem, de sajnos ma sem ért ide.
2007februárjában volt egy közokirat hamisítás bűntett, ami pénzbüntetést vont maga után, de nem vettek ujjlenyomatot. Természetesen befizettem a büntetést, eltelt azóta négy év. Vajon szerepelhetek a nyilvántartásban? Se előtte, se utána semmilyen vétség nem történt.

a választ előre is köszönöm

lakatosviktor # 2011.03.25. 15:12

Ha pénzbüntetésre ítélték, nem szerepel.

[Btk. 102. § (1) bek.]


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

ágika31 # 2011.04.15. 18:38

tisztelettel kérdezném

Párom 1995-ben szabadult súlyos testi sértés vétsége
miatt 1 év 8 hónapról most kaphat e tiszta
erkölcsi bizonyítványt,vagy az ő esetében mennyi az elé-
vűlési idő.Azóta 2003-ban pénzbírsága volt amit
kifizetett. Előre is köszönöm válaszát

Sherlock # 2011.04.15. 19:23

Kedves ágika31,

kaphat, tiszta lesz.

Gabicsek # 2011.04.15. 19:56

zizu6!
Idemásolom Neked a Btk. törvényi mentesítésről szóló rendelkezését:
Btk.
A törvényi mentesítés
102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. közérdekű munka, pénzbüntetés, foglalkozástól eltiltás, járművezetéstől eltiltás és kiutasítás, esetén - foglalkozástól eltiltás vagy járművezetéstől eltiltás esetén a foglalkozás vagy a járművezetés gyakorlásának joga kivételével - az ítélet jogerőre emelkedésének napján;
mhajni # 2011.04.18. 11:07

1 év próbaidőt kaptam, mert megrándítottam egy bkv ellenőr hüvelykujat.
Kaphatok-e tiszta erkölcsi bizonyitvanyt? Kiutazhatok-e vizumkötles orszagokba- Kanadába/Usa-ba?
Köszönöm.

Gabicsek # 2011.04.18. 16:56

Olyan nincs, hogy próbaidő.
Van: próbára bocsátás, vagy fogház (börtön)-büntetés valamennyi próbaidőre felfüggesztve.
Ha próbára bocsátást kaptál, intézkedésnek minősül és azt jelezni kell az erkölcsiben, van rá rovat, hogy intézkedés hatálya alatt állsz-e.

mhajni # 2011.04.19. 09:53

Koszonom a gyors valaszt.
1 év probaidore bocsatottak.
Mikortol igenyelhetek erkolcsit, ami tiszta lesz?
Ha az Angliban kerek erkolcsi bizonyitvanyt, akkor az is 'erkolcstelen' lesz?
koszonom.

Gabicsek # 2011.04.19. 15:46

Szia!
Írtam az előbbinél: az erkölcsi bizonyítványban van egy rovat, állsz-e intézkedés hatálya alatt. Ide be kell írni, hogy próbárabocsátás. Ha ezt megnézi a nyilvántartásban, látják is, tehát nem érdemes letagadni. Ha letelt az egy év, akkor oda már azt kell írni, hogy nem, és tiszta lesz az erkölcsid.

gabika_pg # 2011.05.09. 18:25

Jó estét,

érdeklődnék, hogyha nemrég fényképet és ujjlenyomatot vettek, akkor ha kiváltom az erkölcsit ez milyen módon látszik meg? Úgy értem, bele lesz írva, hogy szerepelek a bűntettesek nyilvántartásában?

Köszönöm.

Üdvözlettel: gabika_pg