Könnyű testi sértés - enyhítő körülmény


guba # 2011.03.02. 20:44

A sértettől függ az ügy további kimenetele. A könnyű testi sértés magánindítványos, magánvádas, ha azt akarja, hogy megbüntessen a bíróság, akkor meg fog.
Szerintem jóvátételként ajánld fel neki a csajodat, ezek után úgysem érdemes megtartanod.

tasztoj # 2011.03.02. 20:15

hozzátenném,h a fiú diák, jövedelemtől nem esett el a gyógyulása során, valamint én is diák vagyok.

tasztoj # 2011.03.02. 19:42

Röviden a történtek:

Egy szórakozóhelyen a baratnőmet több ízben láttam hosszan ölelkezni egy fiúval(volt osztalytars), hangsúlyozom nem megöelelték egymást, hanem hosszan ölelkeztek, amit természetesen félreértettem, és rosszul megitélve a helyzetet nem tudva uralkodni érzéseimen, a fiút arcon ütöttem. A fiúnak 9napon belül gyógyuló sérülése lett(szája szélét varrták) marandandó sérülés nélkül.

Az eset után 2 alkalmi levélbeli bocsánatkérés megtörtént felőlem, ezt bizonyítani sajnos nem tudom utólag.

a fiú feljelentett.

A kihallgatás még nem történt meg.

Kérdésem:

Amennyiben megbánó, beismerő vallomást teszek, a fiútól bocsánatot kérek, valamint a barátnőm igazolja hogy magatartása provokatív és félreerthető volt, megúszhatom pénzbírság nélkül?

Egyáltalán tehetek valamit az ügyben hogy korholást kapjak?

(a történteket máig bánom):S

Válaszaitokat előre köszönom.