Követeléskezelő megteheti ezt?


gerbera317 # 2016.09.11. 08:11
  1. Ne érdekeljen, mert az adós szempontjából ennek nincs gyakorlati jelentősége. Egyébként pedig google...
  2. Van különbség.
  3. Nem tehetik meg, sőt, nem is tudják megtenni.
Súgás # 2016.09.10. 19:22

Tanácsadás közvetítés!

Peren kívüli egyezségekre törekedve!

PöttyösPanna # 2013.06.06. 12:05

Akkor újból szeretném feltenni a kérdésemet, ha már az előzőt nem jelentették meg valami oknál fogva.

Mit jelent az, hogy egy bank az ügyfelével kötött szerződésből eredő követelését egy követeléskezelő/behajtócégre engedményezte. Engem elsősorban az engedményezés kifejezés érdekelne.

A másik kérdésem, hogy van-e különbség a követeléskezelő és a behajtó cég között, vagy egy és ugyanaz?

Az utolsó kérdésem pedig, hogy a fentebbi cégek megtehetik-e, hogy közvetlenül intézhessenek letiltást a fizetésből?

Előre is köszönöm a választ.

Panna

PöttyösPanna # 2013.06.05. 11:39

Szeretném megtudni, hogy mit jelent az, ha egy bank az ügyfelével kötött szerződésből eredő követelést egy behajtócégre vagy követeléskezelő cégre engedményezi öt évvel ezelőtt. Mit jelent az, hogy engedményezi?

A másik kérdésem, hogy van különbség a követeléskezelő és behajtócég között? Pl. az InHold Zrt minek minősül?

Ezek a cégek rendelkeznek-e olyan joggal, hogy a fizetés bizonyos százalékát letilthatják?

Köszönöm előre is.

Panna

Nature # 2013.04.05. 14:54

Dr. Attika, köszönöm szépen! Ez nagyon hasznos volt!

Dr.Attika # 2013.04.05. 14:22
Nature # 2013.04.05. 14:17

Kérdésem, hogy egy követeléskezelő cég megteheti-e azt, hogy az adós munkahelyére küldi az adósnak szóló leveleket és nem a lakcímére? Holott, mindig átvételre kerültek a lakcímen a levelek...

guba # 2011.07.09. 07:36

Nem valószínű. Ahhoz, hogy büntetőjogi kategória legyen a titoksértésnek haszonszerzési céllal, vagy kárt okozva kellene történnie. Itt nagyon körülményes lenne - egyébként mindig az - a nem vagyoni kárt igazolni, és a bírósági gyakorlat mostanában abba az irányba halad, hogy ezeket a károkat mértékükben is kell tudni igazolni.

végrehajtó1 # 2011.07.08. 19:07

Ha viszomt banki adatokat ad ki akkor lehet büntetőjogi következménye is.

De már egyszer ezt kérdezted...

ObudaFan # 2011.07.08. 18:24

Szerintem sincs. A magántitokhoz és a személyes adataid védelméhez fűződő jogod sérült. Ez azért nem büntetőjogi téma, de egy polgári perre jó.

kego # 2011.07.08. 05:50

Üdv a szakembereknek.

azt szeretném megtudni, hogy egy kintlévőség kezelő cég, nevezzük nevükön : behajtócég, ha személyesen kijön a lakásomra, az én előzetes értesítésem nélkül, jogában áll-e bárkinek, pl. a szomszédnak, postásnak, gondnoknak elmondani, hogy ő kicsoda, honnan jött, kit keres és milyen célból?

Szerintem ehhez nincs joga : aki nálam járt, kapásból elmondta a gondnoknak, hogy ő egy behajtócég embere, és engem keres, mert tartozásom van felé.Mit mondjak? A gondnok azóta kicsit ferde szemmel néz rám..
A per megindításán is gondolkodom egyébként, és kellene, hogy pontosan mire hivatkozzak : személyiségi jogok, üzleti titok kifecsegése, vagy mire?
Szerintetek?