csalással vádolnak


csilla0909 # 2011.09.20. 12:08

Köszi végrehajtó a választ! Akkor ugy kérdezem be tudnád nekem "lőni" a tól-ig határt? A büntetés szempotjából? Most már azt hiszem sokmindent tudsz az ügyröl!

végrehajtó1 # 2011.09.20. 12:05

Nincs senki aki előre megmondja a tutit.Minden büntetőügy más és más.Persze azért a tól-tóligot be lehet lőni.

Egyébként feljelentést tehet a hölgy annak ellenére, hogy vissza lett fizetve neki a pénz ami megillette?

Bárki bárkit bármivel feljelenthet.

csilla0909 # 2011.09.20. 11:59

Megvan az email a dologról. Nem töröltem ki. Egyébként feljelentést tehet a hölgy annak ellenére, hogy vissza lett fizetve neki a pénz ami megillette? Nem hiszem hogy 495 ft-tal foglalkozna a biróság, és azt sem szeretném ha még nagyobb kalamajkát okozna mint ami most is van. Olvastam az elöbb itt a fórumon, hogy valaki 72000 ft-os csalásért börtönt kapott, az én esetemben a börtön ugye nem lesz?

végrehajtó1 # 2011.09.20. 11:56

illetve van egy hölgy aki azzal zsarol, hogy ha nem fizetek neki többet mint amit visszautaltam a számlájára ami megillette öt, akkor feljelent ö is.

Készits hangfelvételt és írásban csatolva a hangfelvétel másolatát jelentsd fel.
A rendörrel ne foglalkozz.

csilla0909 # 2011.09.20. 11:49

Atya isten! Akkor akár kérhettem is volna! Látják ennyire nem vagyok ismeretes ezekben a dolgokban. Olyan gyorsan mondta csak mondta, hogy mit irjak alá és legyünk tul rajta mert hozzá jönnek idöpontra. Azt gondoltam, hogy talán azért mondja, mivel ne értsenek félre, tudom hogy ez büncselekmény most már tudom hogy a hanyagság, és az oda nem figyelés hova vezet, de azt gondoltam, talán nem akkora sulyu a dolog hogy kelljen hozzá egy védöügyvéd. A nyomozótól hiába kérdeztem mult hét hétfön tettem az utolsó kisérletet, de aztán feladtam, megkerestem a körzeti rendört itt a falunkban, ö talán tud segiteni, hogy hol is áll a nyomozás, illetve van egy hölgy aki azzal zsarol, hogy ha nem fizetek neki többet mint amit visszautaltam a számlájára ami megillette öt, akkor feljelent ö is. 12000 ft-ért megbünhödöm azt hiszem, most reszkethetek ettöl is, nehogy feljelentsen ez a hölgy attól függetlenül, hogy az ö pénzét visszafizettem. Kérdeztem mit tehetek ezzel a hölggyel, a nyomozó tudomást sem vett róla. Nem szeretném ezt mégegyszer átélni.

végrehajtó1 # 2011.09.20. 11:42

Az iratismertetéskor jelezd hogy kérsz mindenről másolatot.Ingyenes.A bíróságon már csak illeték fejében kapsz másolatot.

A másik kérdésem az volna, hogy a védöügyvéd kirendelésére azt mondta a nyomozó hogy felesleges ebben a dologban. Meg tudnák mondani nekem hogy miért mondta ezt?

azért mert neki ezzel csak plusz munka van valamint nincs veled egy jogvégzett személy.

csilla0909 # 2011.09.20. 11:37

Köszönöm kbs a választ, szándékomban áll elmenni, a hatóságokkal is együttmüködöm amennyire lehetséges mióta tudomásomra jutott az ellenem inditott eljárás. Ön szerint volna esetleg még valami amit a saját érdekemben el tudok követni, hogy a lehetö legkisebb büntetést kapjam, hiszen tényleg nem elöre kitervelten követtem ezt el.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.20. 11:28

Nem fordulhat elő, és célszerű elmenni, bár valóban nem kötelező.

csilla0909 # 2011.09.20. 11:12

Kérdésem volna esetleg még néhány! Olvasgattam a forumot, ahol rengeteg fontos információt találtam a saját ügyemre átvonatkoztatva! Az egyik az iratismertetés! A nyomozó mondta nekem a rendörségen, hogy ha lesz az iratismertetés, akkor oda nem kötelezö bemennem, de itt azt olvasom, hogy kötelezö ott a megjelenés, valamint sokan irják, hogy nem is tudnak erröl az iratismertetésröl! Tényleg elöfordulhat hogy nem küldenek értesitöt erröl? A másik kérdésem az volna, hogy a védöügyvéd kirendelésére azt mondta a nyomozó hogy felesleges ebben a dologban. Meg tudnák mondani nekem hogy miért mondta ezt? Ha vádat emelnek ellenem akkor talán mégsem volna annyira felesleges!

csilla0909 # 2011.09.20. 10:35

Ettöl féltem! Bárcsak figyeltem volna rendesen akkor most nem lenne ez.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.20. 09:55

Az valószínű.

csilla0909 # 2011.09.20. 05:53

Végrehajtó!
Köszönöm a választ! A nyomozás május óta tartott, hosszabitva lett már a sértett kérésére! Mit gondolsz vádat emel az ügyészség ebben az ügyben?

végrehajtó1 # 2011.09.19. 19:53

A nyomozati szak 2 hónap, de meg hosszabbítható.Utána iratismertetés.Majd ügyészségre kerül.Aki vádat emel,vádat halaszt, megró.Vádemelésnél jön a bírósági szak.Tárgyalások, majd itélet.

csilla0909 # 2011.09.19. 19:26

Ha lehetne válaszolnának még egy kérdésemre? Az alábbiak ismeretében tudna esetleg nekem mondani valamit az eljárás további részeire volnék kiváncsi, mi vár még rám? Mennyi ideig tarthat el ez az egész, borzasztóan kikészitem magam rajta! Elöre is köszönöm segitö válaszukat!

csilla0909 # 2011.09.19. 09:41

Nem vagyok megrögzött :), ez igy van, köszönöm az észrevételt.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.19. 09:23

Jóvanna, remélhetőleg az utolsó is. Nem tűnik megrögzöttnek.
"Minden asszony életében van egy pillanat..."

végrehajtó1 # 2011.09.19. 09:20

Hanem azért mert sosem vertem át senkit soha életemben,

Tehát csaltál...
Elöször mindenki első büntényes...

csilla0909 # 2011.09.19. 07:52

Mert a nem tudtam kifizetni a postázást, függetlenül attól, hogy a vásárló elküldte az árát, kellett a pénz, abban az egy hónapban,viszont mikor láttam, hogy el fogom tudni rendezni akkor megpróbáltam megtenni mindent, és nem azért mert tudtam hogy feljelentett a hölgy, mert ezt nem tudtam. Hanem azért mert sosem vertem át senkit soha életemben, ami most sem volt szándékos és elöre kitervelt.

végrehajtó1 # 2011.09.19. 07:33

De még mindig nem írtad miért nem küldted a meg vett tárgyakat nekik?Holott a pénzt eltetted.

Miért nem küldted?

csilla0909 # 2011.09.18. 20:41

Hozzáteszem, mire a rendörségre beértünk a rendör maga is elmondta hogy elhiszi hogy nem vagyok csaló, amit egy észszerü magyarázattal meg is indokolt, valamint miután ez megtörtént ugy érzem mindenkivel lezártam az adásvételemet, de ez az ügy már májusban feljelentett a hölgy mégcsak most tudtam meg, attól félek, talán elöbukkan valaki, valakit talán kifelejtettem nem szándékosan, három lista alapján hivtam végig a régi vásárlóimat, félek, hogy a hölgy még mit tud elkövetni annak érdekében, hogy a lehetö legsulyosabb itéletet kapjam, amit mindenképp szeretnék elkerülni!

csilla0909 # 2011.09.18. 20:35

Pandaa!
Köszönöm a sok kérdést örülök neki, hogy érdeklödsz! Szóval, az árut a fizetés után nem tudtam postázni, de ezzel egy idöben a vevökkel is tartottam a kapcsolatot a levelezésem erröl megvan. Amikor láttam, hogy ez nem fog müködni, levettem a dolgaimat a vateráról, nem akartam még több bonyodalmat, itt termésetesen nem hamis adatokkal voltam fent. 125 pozitiv eladásom volt, ezelött a 2-4 hétben történt negativ eladások elött, soha nem volt semmi probléma. Ez a probléma amiböl adódott elég összetett, és mivel másfél hónappal az eladás után láttam rá reális esélyt, hogy lezárjam az adásvételeimet, lekértem a listát a vaterától, de akkor már utólag tudva fel voltam jelentve. A hölgy aki feljelentett, kérdésemre, hogy most mit tegyek, azt mondta, ha ilyen hülye vagyok hogy még azt sem tudom, hogy hol mutassam be a bizonylatomat hogy feladtam a csomagját, akkor hagyjam békén. Erre irtam a vaterának segitsenek ebben a kérdésben, mire jött az email, hogy ha a rendörség megkeres, irásban vagy telegfonon akkor ügyezhetem velük tovább ezt az ügyletet, ha valóban feljelentett a hölgy. Igy jobbnak láttam, ha megvárom mi történik, közben kaptam a negativokat, a feladatlan csomagok miatt, amelyek nálam természetesen elrendezésre csomagolásban vártak, a hölgy még öt vásárlóval együtt feljelentett. Az egyik 495-ft-ért, a másik 755 ft-ért, a harmadik 855 ft-ért, 1600 ft-ért 4000 ft-ért és 5500 ft-ért. Amikor a rendörség kijött hozzám házkutatási paranccsal, hajnalban azóta rettegek. Rabósitás és ehhez hasonlók minden a rendörségen. Próbáltam tömören érthetöen leirni a történetemet, talán nem hagytam ki semmit. Ha van valami szivesen válaszolok neked. A történetben a föfeljelentö hölgy féjre ügyvéd ez még fontos a kérdésben azt hiszem.

Pandaaa # 2011.09.18. 20:12

csilla0909, az adásvétel, így a vaterás adásvétel is polgári jogi szerződés, azaz a vevő fizet, az eladó meg küldi az árut. Ha valaki nem teljesíti a kötelezettségét, akkor az szerződésszegés, de önmagában még nem csalás. Kérdés viszont, hogy miért nem küldted az árukat, amikor a vevők fizettek (ha jól értettem)? Mikor tudtad meg, hogy nem tudod elküldeni az árudat (vagy nem időben): azelőtt, hogy meghirdetted az aukciót, közben, vagy utána? Ezt jelezted-e a vevőidnek, ha igen, mikor? Elérhető voltál számukra? Kaptál jelzéseket arról, hogy nem érkezett meg az áru? Ha igen, válaszoltál rá? Mit?

Aztán írod, hogy lekérted a vevőid listáját a vaterától. Erre miért volt szükség? A saját, online felületeden nem tudod nyomon követni a tranzakcióidat? Hány tranzakciód volt ezt az ügyet megelőzően, és ebből hány volt sikeres?

Így első körben ennyi kérédsem lenne:) És akkor könnyebb véleményt mondani.

edina33 # 2011.09.18. 19:21

nem tudom pontossan ezt hova is kellene irnom
mi minősül rágalmazásnak?
ha engem valaki megvádolt azzal h tettem ellene büncselekményt és ezért elmondott engem mindennek és hogy feljelent (azt h ezt megtette e nem tudom) már annak minősül?
a vicc h ezt a dolgot ő tette meg ellenem.

csilla0909 # 2011.09.18. 15:48

Köszönöm a válaszokat, csak arra voltam kiváncsi, hogy mi a legrosszabb amire számithatok a tények bövebb ismeretében!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.18. 15:26

Ja, és attól nem leszí kísérlet, mert megtéríti a kárt. A bűncselekmény már azzal befejezett lett, hogy a sértett fizetett.