csalással vádolnak


csilla0909 # 2011.09.17. 11:50

Junius 18-án kértem ki a vaterától a listáját a vásárlóimnak, akikkel volt lezáratlan ügyem, de akkor már a feljelentés megtörtént. Ha valóban csaló lennék, vagy lettem volna nem teszek ilyet, hogy kisérletet teszek az adásvételek lezárására.

csilla0909 # 2011.09.17. 11:26

én régóta vateráztam már, egész addig az idöszakig csak pozitiv visszajelzéseim voltak, és azt nem tudtam elöre, hogy nem küldöm meg a csomagot, tehát nem szándékosan tettem ezt.

ObudaFan # 2011.09.17. 11:22

Ha tudtad, hogy nem tudod megküldeni a csomagot, miért fogadtad el az ellenértéket?

csilla0909 # 2011.09.17. 11:09

A rendörségen elmondtam, hogy hanyag voltam, valamint anyagi oka volt hogy a csomagot nem tudtam postázni abban a két hónapban amikor ezt meg kellett volna tennem, és amikor ugy volt, hogy már fel fogom tudni adni a csomagokat, elkértem a vaterától a listát azokról akikkel lezáratlan ügyem volt! Nem figyeltem eléggé erre az egész dologra, hanyag voltam. A hölgy aki a föfeljelentö volt, és megkereste a sértetteket, már akkor viszont feljelentett, ezt a vaterától megkérdzetem, hogy hogyan tudnám bizonyitani, hogy feladom a csomagját, erre irták, ha megkeres a rendörség akkor ügyezhetem tovább ezt az egészet.

ObudaFan # 2011.09.17. 10:58

Azt írtad, hogy csak gondatlan voltál. Azt kellene tudni, ezt mire alapozod.

csilla0909 # 2011.09.17. 10:50

Kérdezz bármit, szivesen válaszolok, hogy jobban átláhassd az ügyet, te vagy eddig az egyetlen ember, aki érdemben segitett nekem. Azért gondoltam, hogy ide irok, mert ez ingyenes, ügyvédhez ha elmegyek az pénzbe kerül, amiböl sajnos nekem kevés van! Ha tudsz segiteni nagyon megköszönném, csakhogy tisztábban lássak!

ObudaFan # 2011.09.17. 10:47

Na, ehhez már jobban kellene ismerni az ügyet.

csilla0909 # 2011.09.17. 10:42

Nagyon köszönöm a válaszod! Még talán annyit ha megengedsz kérdeznék, hogy ez birósági tárgyalás lesz, vagy reménykedhetek, hogy lezárja az ügyészség az ügyet? Vagy mindenképp vádat kell emelniük? Mit tehet még a hölgy aki feljelentett a föfeljelentö? A többi sértettel amikor a kapcsolatot felvettem, és már a pénzt is megkapták, azt mondták, ök további retorzióval irányomba nem élnek.

ObudaFan # 2011.09.17. 10:33

Ami reális, azok közül pénzbüntetés.

csilla0909 # 2011.09.17. 10:23

Milyen büntetés lehet a legrosszabb rám nézve ebben az ügyben?

ObudaFan # 2011.09.17. 09:50

Mielőtt bármit csatolsz, azért szerintem legalább kérdezz meg egy ügyvédet.
Attól a csalás még megvalósulhatott, hogy utólag megtéríted a kárt, még ha ez jelentős enyhítő körülmény is.

csilla0909 # 2011.09.17. 08:01

Természetesen bünös vagyok, mert nem postáztam a terméket, de azt elmondtam a rendörségen hogy ennek mi volt az oka. Másrészt, a vaterától elkértem a vásárlóim listáját, hogy le tudjam zárni végre az adásvételeimet, melyröl a levelezés megvan. Kérdezem én Önök szerint csaló az aki ilyet tesz? Ezt a levelezést szeretném hozzátenni az anyagomhoz, valamit még egy másikat! Miért mondják, hogy felesleges? Miért tart már ez az egész ügy május óta, és még csak most értesültem róla? A föfeljelentö hölgy férje ügyvéd ez fontos momentum! Nekem senkim, aki ebben az ügyben tanácsot tudna adni. Az normális dolog, hogy fórumokon sértetteket keres még?

Gabicsek # 2011.09.17. 07:55

Az anyaghoz bármit csatolhatsz, amit bizonyítéknak tartasz. Ha nem veszik át személyesen, küldd el postán ajánlva, tértivevénnyel, az ügyszámra hivatkozással. Kénytelenek lesznek az iratokhoz tenni.

csilla0909 # 2011.09.17. 07:53

Bármilyen kérdésre szivesen válaszolok, teljesen öszintén ha fontosnak tartanak valamit nyugodtan kérdezzenek, talán önök tudnak segiteni nekem. A rendörségen ugysem szegitenek semmiben, hiába telefonálok egy hete, járok az ügy után ugyanis egy hete kezdödött nálam ez az egész. Nem vagyok internetes csaló ahogy a hölgy aki a föfeljelentö be akart állitani.

ObudaFan # 2011.09.17. 07:51

Szabadságvesztés ebből aligha lesz. Bővebb válaszhoz viszont részletesebben és pontosabban kellene ismerni az ügyet.

csilla0909 # 2011.09.17. 07:49

Jaj nagyon köszönöm, hogy ilyen hamar válaszolt, nekem, de a nyomozók tölem nem kérdeztek semmit, nem segitettek, semmiben, bármilyen kérdésemre az volt a válasz, hogy nem tudom, nem tudnak segiteni, kijöttek házkutatást tartani, de aztán mégsem tartottak, rabositottak, megalázó volt, én nagyon nagyon félek, két gyermekes család anya vagyok, mit tehetek, hogy bebizonyithassam, hogy én nem tüntem el a vásárlóim elöl? Kérdeztem, hogy bemutathatom-e a leveleket, melyekkel alátámaszthatom, hogy szándékomban állt elrendezni az adásvételeket, erre az volt a válasz, hogy nem kell semmit bemutatnom, nem rakhatok az anyaghoz semmit, azt mondták ebben az ügyben védöt se kérjek, irjam alá a papirt hogy nem kérek, már májusban feljelentettek, és még csak most szeptember elején voltak nálam a nyomozók, meddig tarhat ez még? A hölgy aki a föfeljelentö még további károsultakat keres, de én ugy érzem mindenkivel lezártam az adásvételeimet, abban reménykedem nem hagytam ki senkit, különbözö fórumokon tesz ki felhivásokat a hölgy hogy jelentkezzenek a károsultak, hogy börötnbe jussak, kérem mondjon valamit, hova fordulhatok, ugye nem kerülök börtönbe?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.17. 07:44

Lehet, hogy nem kellett volna azonnal megtéríteni azt a kárt, hanem közvetítői eljárás keretében. Hátha így is belemennek. És akkor nem büntethető.
(Amúgy is valószínűnek látszik egy megrovás. Bár az az üzletszerűség...)

csilla0909 # 2011.09.17. 07:18

Tisztelt fórumozók!

Nagyon szépen kérem Önöket segitsenek nekem egy fontos kérdésben. Szabálysértési kárt okozó üzletszerü csalásért folytatnak eljárás ellenem. Az okozott kár 6 embernek összesen 12000 ft, amelyet, amikor az eljárásról értesültem, azonnal megtéritettem. Szeretném megkérdezni, hogy milyen büntetésre számithatok ez ügyben, mi lehet a legrosszabb kimenetele, nem vagyok csaló, sajnos a hanyagságom miatt keveredtem ebbe a helyzetbe, nagyon rettegek! Büntetlen elöéletü ember vagyok, sosem követtem el semmi büncselekményt. Várom segitö válaszukat.