csalással vádolnak


Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.18. 15:25

A csalásnak nincs gondatlan alakzata.

Chentine # 2011.09.18. 14:39

csilla0909 már nem írom le a részletes lényeget újra, kísérlet miatt vonható felelősségre ilyenkor az egyén, mert ha az ember a vevőkkel tartja a kapcsolatot, akkor nem jelentik föl. Luxuria(tudatos hanyagság) miatt csalás az egész, de mivel a vádemelési ki lett egyenlítve az összeg, csökkenhet a tétel. Arról nem is beszélve, hogy egy a BTK 318(4) b.)-je miatt ez már nem is szabálysértés, mivel a rendőrök kijövetelkor sem voltak feladva a csomagok, hanem bizonyíthatóan ott voltak.

Comenius # 2011.09.18. 14:18

Igen kedves Kenderice..csakhogy Neki meg kell indítani az eljárást, kivizsgálást, hogy történt-e etikai vétség..

Kenderice # 2011.09.18. 13:56

Hát hogy mit csinálj, azt nem tudom, de ehhez a munkahely vezetõnek van a legkevésbé köze...

Comenius # 2011.09.18. 13:38

Bocsi, hogy ide is beírom..ez a fórum talán jobban pörög...

Kedves fórumozók!
Az alábbi eset történt Velem, szeretném megkérdezni, hogy milyen jogi lépéseket tehetek. 5 éve regisztrált felhasználója vagyok egy internetes fórumnak. A fórum funkciói között lehetőség van a regisztrált felhasználóknak egymásnak "pü"(privát üzenetet) küldeni. Jó pár kollégám is tagja a közösségnek egyikük admin jogokkal is rendelkezik. A regisztrációkor megadtam a nevem (mert feltétel volt) és választottam egy nicknevet. Mindenki tudta a csapatból, hohy melyik nick kit rejt. Egyik kollégámmal megromlott a viszony és pü-ben vitatkoztunk. Leírtam neki a véleményemet (nem trágárul!!!!) a viselkedéséről. Hangsúlyozom két egyenrangú partner "beszélgetése" volt PRIVÁTBAN és nem a nyilvános fórumban. Pár nappal később a munkahelyen feljelentett a főnökömnél és etikaieljárást kezdeményezett oly módon, hogy beidézte a pü-ben írt véleményemet (nem munkaidőben, nem munkahelyről írtam..) és közölte, hogy a küldemény feladója én vagyok.Magyarul a nicknév mögött rejlő személyt ( személyes adatom, a nevem) az engedélyem nélkül felfedte. Azt állította, hogy én ezt a véleményemet az ellene való hangulatkeltésre használom fel a munkahelyen. Ami természetesen nem igaz, senkivel nem beszélgetek a kollégáról..annyira nem fontos..amúgy mindenkinek meg van róla a véleménye a stílusa miatt. Mit javasoltok? Tgadajam le, hogy én írtam a pü.-t, vagy ne tagadjam le és jelentsem fel személyes adatokkal való visszaélésért (mert kiadta a nickem) és rágalmazásért, mivel valótlant állít!?

csilla0909 # 2011.09.18. 12:13

Jaj istenem az ég áldja meg magát, az életemben nem követtem el bünt, soha, de ha ennek az egésznek vége lesz, meghálálom magának ezt a sok választ megigérem!

ObudaFan # 2011.09.18. 12:09

Pedig az ebből aligha lesz.

csilla0909 # 2011.09.18. 11:39

Igen én is ezt gondoltam, reménykedem hogy nem hagytam ki senkit, és már talán a nyomozást is befejezik. Ha mégis jelentkezne valaki, Ön szerint mi lenne a helyes elrendezési mód? Olvastam a tevékeny megbánásról, talán azt kellene alkalmaznom? A nyomozó azt mondta, hogy ha még ketten jelentkeznek is akkor sem hiszi, hogy ennél nagyobb büntetést szabnának ki rám, én a börtönbüntetéstöl félek, rettegek.

ObudaFan # 2011.09.18. 11:06

Nyilván minél több a sértett, annál többrendbeli csalásról van szó, és ez nyilván súlyosíthatja az ítéletet.

csilla0909 # 2011.09.18. 07:45

Arra gondoltam, ha netán jelentkezne még sértett, bár én lezártam mindenkivel az adásvételt, de ha mégis lenne valaki aki még jelentkezik, az sulyosbitja a helyzetet? Mindenféleképp el szerettem volna kerülni a sulyosabb büntetését ennek a büncselekménynek!

ObudaFan # 2011.09.18. 07:37

Történhet olyan esemény még

Hát ez azért rendkívül tág kategória. Erről egy jóst kell kérdezni.

csilla0909 # 2011.09.17. 14:43

Történhet olyan esemény még, ami miatt sulyosabb itéletet kapnék az alábbi cselekményért? Én ugy érzem, minden vásárlómmal lezártam az adásvételeimet, de ha véletlenül jelentkezik még valaki, akkor az sulyosbitja a helyzetet? Már sokszor átnéztem a papirjaimat, véleményem szerint mindenkivel tisztáztam ezt az egészet.

ObudaFan # 2011.09.17. 13:16

Nincs mit.

csilla0909 # 2011.09.17. 13:04

Köszönöm a segitségét nagyon sokat segitett nekem. Ha Ön a történtek bövebb ismeretében is azt monja hogy pénzbüntetés a helytálló és ennél durvább büntetést nem várható, elhiszem önnek.

ObudaFan # 2011.09.17. 12:59

Ebben nem dönthetek helyetted. Nyilván minden laikus ügyfélnek célszerű lenne ügyvédhez fordulnia, de nyilván ennek van anyagi vonzata is. Ezt neked kell mérlegelned.

csilla0909 # 2011.09.17. 12:51

Azt gondoltam talán tudnál állást foglalni nekem mi lenne a helyes megoldás a helyzetemben! Ezért kértem ki a véleményed!

ObudaFan # 2011.09.17. 12:50

Ezt neked kell eldöntened.

csilla0909 # 2011.09.17. 12:42

Köszönöm a segitséget, reménykedem benne, hogy ezért a felelötlenségemért az elmult két hét elégtétel volt, amit átéltem, és rettegésben töltöttem, remélem, hogy az ügyészség nem emel vádat ellenem. Védöt szerinted is felesleges ehhez az ügyhöz fogadnom? Ezt mondták a nyomozók, hogy ehhez nem kell védöügyvéd!

ObudaFan # 2011.09.17. 12:35

Nem reális.

csilla0909 # 2011.09.17. 12:28

De börtönbe ugye nem kerülök?

ObudaFan # 2011.09.17. 12:27

Btk. 51. § (1) A pénzbüntetést úgy kell kiszabni, hogy - figyelemmel a cselekménnyel elért vagy elérni kívánt anyagi előnyre is - meg kell állapítani a pénzbüntetés napi tételeinek számát és - az elkövető vagyoni, jövedelmi, személyi viszonyaihoz és életviteléhez mérten - az egynapi tételnek megfelelő összeget.

(3) A pénzbüntetés legkisebb mértéke harminc, legnagyobb mértéke ötszáznegyven napi tétel. Egy napi tétel összegét legalább kettőezer-ötszáz és legfeljebb kettőszázezer forintban kell meghatározni.

csilla0909 # 2011.09.17. 12:24

igen tudom! Mekkora a pénzbirság összege a legmagasabb amit megállapithatnak, ha esetleg meg tudnád ezt mondani nekem?

ObudaFan # 2011.09.17. 12:20

Ettől ez még csalás.

csilla0909 # 2011.09.17. 11:59

Igen, tudom, én beismertem, hogy nem adtam fel a csomagokat, amikor kellett volna, tudom hogy bünös vagyok az ügyben, de internetes csaló nem vagyok, ahogy ezt a hölgy állitotta. Nem azt szeretném bebizonyitani, hogy ártatlan vagyok az ügyben, hiszen ez nem igaz! A rendörségröl akik itt jártak nálam, azok elhitték nekem, mrt végül is házkutatást sem tartottak, mivel látták, hogy a termékek be vannak csomagolva postázásra készen. Én akkor tudtam meg hogy ténylegesen feljelentett a hölgy, tehát készülni sem tudtam volna rá, hogy félrevezessem a hatóságokat.

ObudaFan # 2011.09.17. 11:53

Ez nem igazolja, hogy nem csaltál, csak azt, hogy utólag mégis megpróbáltad helyrehozni.