csalással vádolnak


zolika1992 # 2015.03.17. 15:23

Üdvözlöm az Panaszosokat !
Olvasgatom a kiírt példákat hát gondolom nem lessz húzós a téma.
Nekem pont ugyanez a problémám ma kaptam levelet és azzal sokkoltak le ,hogy a panaszom amivel élhettem mivel nem én vagyok az elkövető az ügyészség elutasított . Ez olyan helyzet amikor beismerő vallomást teszek és akkor is engem gyanúsítanak meg.
Uraim hát gondolom ezt ők sem gondolják komolyan ?
Van viszont egy probléma a srác egy kis cuccot fogyasztott és sajna össze keverte a saját lelkét vagy az arcát vagy a pénzét. De hogy még az ágyamba is befektettem aludni hát ez szép nem . Kérek segítséget hozzászólást !

Agent Cooper # 2015.02.16. 12:12

Kedves zolika1992!

A rendőrök csak a dolgukat teszik, Önnek viszont megvan a lehetősége rá, hogy védekezzen. Minél előbb fel kellene építenie egy védekezési stratégiát, ha egyedül nem megy, akkor segítséggel.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zolika1992 # 2015.02.14. 15:14

Tisztelt Hölgyem/Uram !

Segítséget kérek az ügyem 13 üzletszerűen elkövetett kisebbfokú csalás védség aminek értéke nem haladja meg a szabálysértési összeget egyenként ,de mégis üzletszerű. Nem értem miért gyanúsítanak vele ha nem én követtem el a csalást de részt vettem benne . Lejött hozzám egy régi ismerősöm te figyelj már elvinnél egy helyre adok neked 5000 ezer forintot ,hogy elvigyél autóval .

  • Persze el kérdezem hová áhh csak Békéscsabára jó oké persze menjünk .

Most rá több, mint egy félév után behív egyik régi ismerősöm aki r.t.zl. és közli velem azt higgyem el ahogy ő ott űl és látom, márpediglen ő biztosra mondja gondolja, börtönt kapok érte ez biztos .

Nem az én nevem szerepel azon az internetes csaláson nem az én saját nevemre utálták az összeget nem én vettem fel a pénzt mégis én megyek börtönbe ezt nem birtam felfogni .
Tegnap egész este sírtam ,zokogtam gyógyszert kellet íratnom háziorvosommal , mert nem bírom feldolgozni.

Segítséget kérek Üdv. zoli1992

pappcs # 2014.12.12. 17:50

a hanyagság nem csalás, csak késedelmes teljesítés. Polgári peres kategória.

(mikor tiltják már be végre ezt a netes csalókat közzétevő bűnözőbandát?, most már pénzért személyes adatokat adnak el un. "vip tagság" cimszó alatt...)

Agent Cooper # 2014.12.10. 13:17

Tisztelt dandik!

Írásban is erősítse meg, hogy nem tud megjelenni a kihallgatáson, mivel nem tudja kifizetni az útiköltséget. Kérje, hogy Debrecenben hallgassák ki.

Tisztelettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

dandik # 2014.12.09. 17:03

Segitseget szeretnek kerni internetes csalassal vadolnak az elso kihalgatas itt volt debrecenben lejottek a rendorok tatabanyarol es itt tettem vallomast mindent beismertem most meg tatabanyara hivnak en felhivtam oket es mondtam nemtudok oda elmenni mert nincs penzem mert most hosszabbitjak a segelyem is es ebbe n a honapban nem kapok de azt mondtak kotelezo mit tegyek kerem segitsen


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.12.08. 22:52

És ebből a 40 emberből lehet akár több is ha esetleg valaki még nem tett feljelentést?” - Elsősorban Neked kellene tudni, hogy nagyjából még hány embert sikerült becsapnod. Szóval lehet több is. Illetve jó lenne tudni, hogy pontosan kiknek utaltad vissza a pénzt, mert ahogy Te is írod, lehet, hogy ennek a 40-nek pont nem, de a többi 40-nek igen :)

lajcsó # 2014.12.08. 22:32

"Mire számikthatok ilyenkor 21 éves vagyok büntetlen elöéletű!"
Én alapból letöltendőt adnék neked, büntetlen előélettől függetlenül!

kittike00 # 2014.12.08. 16:44

ép napot! Azért fordultam most Önökhöz mert teljesen kétségbe vagyok esve és választ szeretnék kapni a kérdéseimre!Elöször is ugye énis elkövettem azt a hibát hogy olyan hirdetéseket töltöttem fel az interetre ami valótlan volt és nem létezett.A nyomozohatoság járt nálam több mint egy hete és elmondták hogy 40ember tett ellenem feljelentést de visszautaltam sok embernek de lehetséges ennek a 40embernek nem! A vallomásomba beismertem mindent és a végére beirták hogy szándékomba áll visszafizetni ez 170ezer forintos összegről van szó!Mit tegyek? utaljam vissza az összegeket akinek tudom vagy hagyjam és várjam meg a határozatot? Mire számikthatok ilyenkor 21 éves vagyok büntetlen elöéletű! És ebből a 40 emberből lehet akár több is ha esetleg valaki még nem tett feljelentést?

kittike00 # 2014.12.08. 15:01

ép napot! Azért fordultam most Önökhöz mert teljesen kétségbe vagyok esve és választ szeretnék kapni a kérdéseimre!Elöször is ugye énis elkövettem azt a hibát hogy olyan hirdetéseket töltöttem fel az interetre ami valótlan volt és nem létezett.A nyomozohatoság járt nálam több mint egy hete és elmondták hogy 40ember tett ellenem feljelentést de visszautaltam sok embernek de lehetséges ennek a 40embernek nem! A vallomásomba beismertem mindent és a végére beirták hogy szándékomba áll visszafizetni ez 170ezer forintos összegről van szó!Mit tegyek? utaljam vissza az összegeket akinek tudom vagy hagyjam és várjam meg a határozatot? Mire számikthatok ilyenkor 21 éves vagyok büntetlen elöéletű! És ebből a 40 emberből lehet akár több is ha esetleg valaki még nem tett feljelentést?

ObudaFan # 2013.05.23. 12:20

Előhozható, ha egyébként van bármi köze a vádhoz. De érdemes lenne belenéznie a fiadnak az aktába, hogy legalább tudja, hogy mivel szemben védekezik.

zuluma # 2013.05.23. 11:55

T. Ügyvéd Úr, a fiamat feljelentette valaki azzal, hogy egy vita során, amiben hat-nyolc személy vett részt, és ő és az illető között többen is álltak, azt mondta neki, hogy beveri a képét. Az illető feljelentette, és kapott egy vádiratot, mely szerint egy adott időszakban ezt a személyt a fiam megfenyegette. Az első tárgyaláson megkérdezték a feljelentőtől, akarja-e a magnófelvételt is alkalmazni (nem is tudtunk arról, hogy létezik ilyen). Akkor azt mondta, hogy nem. A következő tárgyaláson kiderült, hogy van egy magnófelvétel, ami egy sokkal későbbi időpontban készült, itt is több tanú volt, többek között két rendőr,semmiféle tényleges atrocitásra nem került sor, a rendőrök áram kikapcsolása miatt jelentek meg. A tárgyaláson az ügyész "kiterjesztette" a zaklatás vádját arra az időpontra, amikor ez a felvétel készült. Az a kérdésem: ha a vádiratban valami nem szerepel, akkor az a tárgyaláson előhozható-e, különösen akkor, akkor a vádirat konkrét tól-ig időpontot jelöl meg. Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.08. 11:22

Hol van még ez az ügy a tárgyalástól! A rendőrség valószínűleg ezzel akarja megijeszteni a munkavállalókat, és rávenni őket, hogy ne falazzanak a főnöknek. Egyébként tényleg ne falazzanak!

Véleményem # 2013.03.08. 11:15

fadryenne

A btk-ban megnézheti, de amúgy ez alapján amit leír semmit se lehet mondani itt ez kevés a tippelgetéshez...

fadryenne # 2013.03.07. 16:02

Tisztelt Ügyvédúr!
Érdeklődni szeretnék, hogy milyen büntetésre számíthatok üzletszerűen elkövetett csalás vétsége miatt. Egy pénzügyi cégnél dolgoztam ügyintézőként. A cég ellen kb. 400 sértett tett feljelentést, és most mindenkit aki a cégnél dolgozott előállítanak. A rendőrség szerint a cég tulajdonosait akarják vétkesként előállítani, de az egyszerű ügyintézők is vádlottként lesznek jelen a tárgyaláson. 24 éves vagyok, büntetetlen előéletű.

Segítségét előre köszönöm!

patrol # 2012.09.16. 17:21

Bocs a duplázásért...pedig nem vagyok vadász.

patrol # 2012.09.16. 17:19

Az 25 nap.
Amennyiben nem tudod ledolgozni akkor kifizeted ,napi 5 ezer...gondolom nem akarod leülni mert az már egy kicsit hosszabb lesz.

patrol # 2012.09.16. 17:19

Az 25 nap.
Amennyiben nem tudod ledolgozni akkor kifizeted ,napi 5 ezer...gondolom nem akarod leülni mert az már egy kicsit hosszabb lesz.

csilla0909 # 2012.09.16. 13:59

tisztelt Segitők!

Kérdésem büntetésemmel kapcsolatban lenne. Közérdekü munkát kaptam 150 órát, a lent leirt ügyből kifolyóalg. Kérdésem az volna, ha csak hétvégén végezhetem ezt a közérdekü munkát, és nálunk az önkromnyzatnál szombaton és vasárnap nincs munka, akkor mikor tudom én ezt itt ledolgozni? Érdemes-e a falu jegyzőjével beszélnem mielött az itéletet a biróság kiküldi neki?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 06:09

Az is igaz.

guba" # 2012.09.13. 13:18

Nem kellene megfellebbezni?

Büntetőeljárásban ez a kérdés már egyébként sem aktuális ilyenkor. :)

csilla0909 # 2012.09.13. 12:38

Az ügyész aki a vádiratomat készitette a tárgyalás elött beszélt velem, ugye egyedül voltam, ügyvédem nem volt egész végig. Ö azt mondta, hogy ne fellebbezzek, mert felesleges. Ebből jobban nem kerülhetek ki. Hittem neki. Nem volt más akinek ott és akkor abban a helyzetben számithattam volna a segitségére. Sajnos. Én vallom azt KBS, ha van ügyvédem, ez az egész nem jut el eddig. Mert a hibát elkövettem, nem adtam fel a csomagokat, de azt már nem követtem el, hogy én szándékosan raktam volna fel a ruhákat csalási célzattal.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.13. 12:34

Nem kellene megfellebbezni?

csilla0909 # 2012.09.13. 12:33

Kedves KBS! :)
Közmunkát kaptam 150 órát, a beidézett tanuk közül senki nem jött el, tulajdonképpen semmit nem kellett mondanom, mert a biró kérdéseiben benne volt a válasz, hallgattam, szégyenkeztem, és most próbálom elhinni, hogy nem kell félnem többet a rendöröktől. Vége.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.13. 12:28

Lezárult, lezárult. De hogyan?! Itt fog elemészteni a kíváncsiság.