elsőbbségadás elmulasztása


Gabicsek # 2012.01.02. 20:40

A rendőr elmondta, kb. mire lehet számítani. Függ ez attól is, hogy két éven belül volt-e szabálysértésed.

Sherlock # 2012.01.02. 19:22

Kedves goat,

van erre kifejezett topik: autók, motorok. Ott hozzáértő kolléga válaszol.

A másik autót kifizeti a biztosító, Ön abból csak a bonus/malus fokozatvesztést fogja érzékelni.

goat # 2011.12.30. 17:45

Nem adtam meg az elsőbbséget a védett úton haladó autónak és nem tudtunk elkerülni a balesetet. A kocsinak a hátulját elkaptam. Személyi sérülés nem történt. Az autóknak se lett nagy baja. Az enyémet már megnézte szerelő és azt mondta csak lökhárító kell új és egy fényszóró. A másik autó kicsit jobban megtört. A gond az, hogy nem tudtuk mit kel csinálni és rendőrt hívott a sértett autó sofőrje és ez jóval több anyagi gondot jelent. Elmondtuk mindketten mi volt, felvették a jegyzőkönyvet, én beismertem, hogy az én hibám. Megkérdeztem a rendőr urat, hogy mennyit kell majd ezért fizetnem. Azt mondta, hogy kb 30ezer, 1-2 hónapra elveszik a jogsim és 4 vagy 5 hibapont. Utána néztem a neten, hogy milyen bírsággal jár ez és azt találtam, hogy legfeljebb 100ezer. Mennyibe kerülhet nekem ez a baleset? A másik autót kifizeti a biztosító?
Köszönöm a válaszokat!