Pohár lopás


Dr.Attika # 2012.07.27. 12:36
Dr.Attika # 2012.07.27. 12:34

Volt ügy amelyikben az elkövető 30 ezer pénzbüntetést kapott, a részes "csak" közérdekű munkát. Az utóbbinak 50 ezret kellett a munkafelügyelő zsebébe tennie, hogy ne kelljen bejárni a munkavégzésre. Ki kapta a súlyosabb büntetést?

Dr.Attika # 2012.07.27. 12:23

Bírótól függ. A próbára bocsátás azzal a költséggel jár amit írtam. Két hetente el kell menni hozzá.

Xyzt # 2012.07.27. 12:00

Köszönöm a válaszokat.

A pénzbüntetés ilyen esetekben milyen magasra szokott rúgni ? Tudom, hogy nem lehet ezt előre megmondani, de azért nagyságrendileg hátha..
Amennyiben próbára bocsátanak, az milyen anyagi vonzattal szokott járni ?

Dr.Attika # 2012.07.27. 11:26

Próbára bocsátás valószínűbb, bár anyagilag rosszabbul jár. Kéthetente járni kell a pártfogóhoz.

Sherlock # 2012.07.27. 11:10

Pénzbünti lesz az.

Xyzt # 2012.07.27. 09:01

Köszönöm a választ.

A csomó enyhítő körülmény (büntetlen előélet, nem előre megfontoltság, nem haszonszerzés céljából elkövetett tett, tényleg semmit nem rongáltam, még csak elmozdítani se kellett semmit, ahhoz, hogy bejussak) ellenére komolyan számíthatok rá, hogy 2 év börtönre ítélnek ?
Pénzbírság, felfüggesztett, vagy bármi másra nincs esélyem ?

Gabicsek # 2012.07.27. 08:01

316. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a lopást kisebb értékre, vagy a szabálysértési értékre elkövetett lopást f) helyiségbe vagy ehhez tartozó bekerített helyre megtévesztéssel vagy a jogosult (használó) tudta és beleegyezése nélkül bemenvekövetik el.

Xyzt # 2012.07.26. 21:45

Egy szórakozóhely lezárt területére bementem (nem rongáltam semmit, csak átbújtam egy kerítés alatt) és egy poharat megpróbáltam kivinni. Elkaptak a biztonsági őrök, rendőrt hívtak. Bevittek, jegyzőkönyvet írtak, amibe belekerült, hogy a kár megtérült. 1-2 órán belül elengedtek.

Ma érkezett egy értesítés a vádelőkészítő osztálytól szakértő kirendeléséről, aki az eltulajdonított tárgy értékét hivatott felmérni.

Mire számíthatok ?