Csempészet


Dr.Attika # 2012.08.18. 03:47

Ketdeményezni kell az illető holtá nyilvánítási eljárását. Abban az eljárásban kiderül, hogy elévült vagy nem.

ObudaFan # 2012.08.17. 20:33

Arra tekintettel, hogy a tíz év még épp, hogy eltelt, szerintem is az a valószínűbb, hogy nem évült még el.

pho130 # 2012.08.17. 19:25

Kedves Obudafan és Dr. Attika, hálásan köszönöm azt hogy egyáltalán írtak ez ügyben. Annyival kiegészíteném, hogy nem 5 év hanem 4,5fél áll a papírokban, csupán nem gondoltam ,hogy ez a fél év lényeges ezért kerekítettem fel. Ebben az esetben viszont, ha jól gondolom biztosan elévült?! Kérem ebben még segítsenek!

Köszönöm!

Dr.Attika # 2012.08.17. 17:26

Biztosan adtak ki elfogató parancsot legalább kettőt és azok megszakítják. Valószínűleg még nem évült el.

ObudaFan # 2012.08.17. 16:26

Btk. 67. § (1)A szabadságvesztés végrehajthatósága elévül

  1. tizenöt évi szabadságvesztés vagy ennél súlyosabb büntetés esetén húsz év,
  2. tíz évi vagy ezt meghaladó tartamú szabadságvesztés esetén tizenöt év,

c) öt évi vagy ezt meghaladó tartamú szabadságvesztés esetén tíz év,

  1. öt évet el nem érő tartamú szabadságvesztés esetén öt év

elteltével.

Ez alapján akár el is évülhetett, de a helyzet az, hogy nem tudjuk. Ugyanis:

Btk. 68. § (4) Az elévülést félbeszakítja az elítélt ellen a büntetés végrehajtása végett tett intézkedés. A félbeszakítás napjával az elévülés ismét elkezdődik.

pho130 # 2012.08.17. 08:27

Kedves Géniuszok,

egy érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok egy rég nem látott rokonom ügyében.

A történet szerint a rokon 2001-ben lett elítélve üzletszerűen elkövetett, embercsempészet vádja miatt 5 évre. Viszont a jogerősen kiszabott szabadságvesztés büntetés letöltését nem kezdte meg, jelenleg is ismeretlen helyen tartózkodik.

Én nem vagyok ügyvéd de ha jól számolom akkor, már rég elévült neki az ügye?! Ha jól tudom, akkor a maximálisan kiszabható büntetési évet veszik ilyenkor és ez esetben ez 8 év. Tehát 2009-ben járt le?! Örülnék ha így lenne, mert akkor reménykedhetne a családom, hogy majd talán egyszer hazatér és végre elkezdheti a családfő szerepét.

Kérem, hogy olyanok írjanak akik nem bántani akarnak engem vagy őt, mert ha nem is bent, de én szerintem igen is letöltötte a büntetését család,egzisztencia hiányában, magányosan akár hol is legyen. Köszönöm a segítséget!