Vád cáfolata tárgyalás előtt?


Norbert M Sziraki Design # 2012.10.23. 15:24

tothan!

Ha nem a csak kétséget kizáróan bizonyított bűncselekmény miatt ítél el valakit a bíró (vagy tanács), vagy más egyébb okból törvénysértő az ítélet; perelhető érte. Részben ezért van a Kuria, az Alkotmánybíróság.

EniZay

A bíró sincs kötve a vád tárgyává tett cselekmény vádindítvány szerinti minősítéséhez. Az ügyész sem a feljelentés tárgyát képező cselekmény feljelentő szerinti minősítéshez.

Mivel az eljárás törvények szerint zajlik, a védelemhez való jogoddal úgy tudsz igazán élni, ha jó védőd (védőid) van. Már ha te magad nem értesz annyit a joghoz, hogy védeni tudd magadat.

tothan # 2012.10.23. 14:23

Köszönöm.

Az, hogy csak kétséget ki nem záróan - vagy legalább 90%ban - bizonyított dolgokat fogadhat el csak bíró és csak az alapján ítélkezhet, az mennyire szokott igaz lenni a tárgyalásokon ? (Gondolom semenyire..)

Dr.Attika # 2012.10.23. 07:59
ObudaFan # 2012.10.23. 07:07

Azért abban a 96%-ban az is benne van, ha a vádlottat a 10 vádpont közül egyben elítélik és az ügyészi indítványnál lényegesen enyhébb büntetést kap.
Ezzel együtt valóban igen magas a váderedményesség.

tothan # 2012.10.23. 03:19

Bocsánat, hogy beleszólok,lenne egy kérdésem. :

" Egyébként a védekezés igazi terepe a bírósági eljárás."

Hogy lehet, hogy a váderedményesség 96 % körüli Magyarországon ? Szóval 100-ból 4 vádlottat mentenek fel, a vádlottaknak gyakorlatilag esélye sincs ?

EniZay # 2012.09.14. 14:46

Köszönöm, de ez engem már nem vígasztal...

Még egy kérdésem lenne. A Fővárosi Bíróság leutálta az ügyet, most a másik bíroság kijelölésére várunk. Van ennek valami határideje? Már elég rég várunk arra hogy megszülessen végre a döntés...

Dr.Attika # 2012.09.11. 09:14

Bízzon a magyar jogrendszerben. Gyurcsány (fogyókúrás) Ferenc ellen is megszüntették az eljárást vádemelés előtt.

EniZay # 2012.09.11. 09:01

Igen ezt mind értem csak ez esetben nem történt nyomozás ezirányba. Sőt az ügyészség által felsorolt bizonyítékok az ártatlanságomat támasztja alá, tudom hogy most már végig kell csinálni az ügyet, csak elkeserítő és hatalmas csalódás a magyar jogrendszerben, hogy ilyen vád létezhet (a szabályok szerint nem az én feladatom/munkaköröm elvégezni azt amit rajtam keresnek).

Dr.Attika # 2012.09.11. 08:27

A nyomozás tkp. a vádemelés megalapozása. Sokszor előfordul, hogy abíróági eljárásban módosítja a vádat az ügyész.Más bűncselekmény miatt is megváltoztathatja azt. Egyébként a védekezés igazi terepe a bírósági eljárás.

EniZay # 2012.09.11. 07:56

Köszönöm mindenkinek az észrevételeket.
Azt értem hogy nem kell a vádnak és a gyanusításnak szóról szóra megegyezznie, de ha megvádolnak egy teljesen mással mint ami a gyanusítás volt (és a vádhoz nem is történt nyomozati anyag) akkor az a védekezésemhez való jogom megsértése, nem?

Dr.Attika # 2012.08.28. 06:17

Az ügyészséget nem köti a nyomozás megállapítása. Nem ritka, hogy a vád már nem a gyanúsítás törvényi tényállását tartalmazza.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.28. 05:18

Nem muszáj megvárni a tárgyalást. Nem tilos a vádiratra már azt megelőzően, írásban észrevételeket tenni.

EniZay # 2012.08.27. 21:28

Ezt sajnálattal hallom, de köszönöm a választ.

Gabicsek # 2012.08.27. 21:22

Nincs előtárgyalás. Tárgyalás lesz, ott majd elmondhatod az álláspontodat. Bizonyítási indítványt lehet majd benyújtani. Megszüntetésre vonatkozóan hiába teszel indítványt, az ügyben tárgyalás lesz, ha már vádirat van.

EniZay # 2012.08.27. 21:14

Kedves Fórumozók/Szakértők!

Büntető eljárás folyik ellenem (hűtlen kezelés). Már megkaptam a vádiratot, melyben olyan feladat elvégzésének elmulasztásával vádolnak ami nem is volt feladatom. A gyanusítás szövegében még csak hasonló sem volt, így ennek cáfolatát nem tudtam a nyomozók előtt feltárni. Kérdésem, hogy van-e valamilyen lehetőségem még a tárgyalás előtt vagy már csak a tárgyalás során tudom cáfolni ezt. Amit az ügyészség ellenem bizonyítokoknak felsorol (céges szabályok) azok pontosan az én ártatlanságomat támasztják alá. Hallottam előtárgyalásról, de sajnos nem találtam róla semmit. Ez mit takar pontosan? Van arra még esély hogy a bíró tárgyalás előtt felülbírálja a vádat? Lehet bármilyen indítványt benyújtani (pl. megszüntetésre vonatkozóan)?

Köszönöm