Tobin hajlandó bevonulni a magyar fogházba


Dr.Attika # 2013.05.13. 12:23

Nyár van. Szabadság gyanánt is el lehet tölteni a magyar sitten 2-3 hetet. USA-ban elterjedt a "börtönturizmus".

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.13. 12:16

:)
Akkor aligha akarna hazamenni.

Dr.Attika # 2013.05.13. 11:27

A balatonöszödi kormány üdülő is szóba került. Az ír minisztérium a Kempinskit javasolta.

monalisa1 # 2013.05.13. 11:24

Előre igéretet kapott a minisztertől: ül néhány napot Mo.-on, a továbbiakat az ír büntetésvégrehajtásra bízza...

groszfater@gmail.com # 2013.05.13. 10:48

Szombathelyre viszik, egyszer olvastam ott elég jó az elhelyezés.”..

Na-ja, és Sátoraljaújhelyről mi a véleményed ???

fekete mamba # 2013.05.13. 09:59

Szerintem az lehet, hogy Irország ugye vallásos katolikus ország, és egy pap azt mondta neki, hogy enélkül nem oldozza fel...

hattyúdal # 2013.04.02. 11:44

Kecskemét is szóba került...

monalisa1 # 2013.04.02. 11:39

Szombathelyre viszik, egyszer olvastam ott elég jó az elhelyezés...

Sz.Márton # 2013.04.02. 11:07

A. Haley (után szabadon)A Gyökerek Ír változata:

A Te neved Tobi(n)- Nem, az én nevem Kunta Kinte aki otthon majd, a fogvatartás alól Kitekinte......

Ha egyáltalán egy napot is fog ülni Írországban bármilyen "büntetésvégrehajtási" intézetben, (vagy egy annak nevezett szállodában)

Mi garantáljunk neki írországi letöltést, akkor esetleg(!!!) ő kegyessége majd elfárad ide leülni, azt ami lassan odakint lehet, hogy már mire visszatérne esetleg jogerősen is elévül...

hattyúdal # 2013.04.02. 10:09

A tegnapi hír szerint az ír miniszter még Navracsics válaszára vár...
http://www.rte.ie/…ent-driving/

(remélem neki jobb postása lesz mint nekem, mert márciusban küldött két levelem nem érkezett meg Írországba...)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.31. 17:50

Mer' a magyar igazságszolgáltatás nem független, nem jurokonform. Bezzeg az ír, amelyik magasról tesz egy másik tagállam bíróságának jogerős ítéletére.
Érdekes tud lenni ez az unnyó.

Egyjogász # 2013.03.31. 17:47

Szerintem alapvetően az nagyon szomorú, hogy egy magyar igazságügy miniszternek alkudoznia kell egy jogerősen elítélt ír bűnözővel....

ius latratus # 2013.03.31. 13:20

Azt is illenék figyelembe venni, hogy mi lett volna, ha a miniszter nem megy bele az alkuba.
Ízekre szedték volna.
Igaz, így is...

ObudaFan # 2013.03.31. 13:17

Végül is Írországban talán legalább nem kap azonnal elnöki kegyelmet és nem kap magas állami kitüntetést dicső tettéért.
(Viszont Írország sem vesz magyar államkötvényt az átadásáért és a Közgép sem kap ír megrendeléseket.)
Így ez az ügy megnyugtatóbban záródhat, mint amit egy nemzetközi vonatkozású büntetőügytől mostanában várna az ember.

guba" # 2013.03.31. 09:49

Tobin alkut kínált a magyar igazságszolgáltatásnak, Navracsics pedig ezt elfogadta. Ezzel gyakorlatilag nyilvánvalóvá tette, hogy egy elítélt feltételeket szabhat a magyar igazságszolgáltatásnak, és erről egyenrangú partnerként egyeztethet egy miniszterrel, aki még úri becsületszavát is adja. Ez politikusi hiba (is) volt Navracsicstól.

Egyjogász # 2013.03.31. 09:29

Kíváncsi vagyok, ha R. Pamela Renátó visszaeső tyúktolvaj írt volna a Navracsicsnak, hogy bevonul ő a kóterbe, ha a Navracsics garantálja neki, hogy a cellájában legyen egy nagyképernyős LCD TV (amit a szabadulása után hazavihet), mert nem tud élni a Puniella kalandjai című venezuelai szappanopera meg a Maunikó só nélkül, továbbá egyhéten kétszer legyen tyúkpörkölt, kétszer meg rántotthús, mert azt írta fel neki az orvos, arra is válaszolt-e volna a Navra?
(Persze úgy, hogy a választ déli főhíadójában bemondja a Kossuth rádió is)

Vagy az ilyen miniszteri bánásmód csak az ír gyerekgázolóknak jár, becsületes magyar tyúktolvajoknak nem?

guba" # 2013.03.31. 09:15

Az okirat-hamisítás ügyében megindult eljárást ezért még nem fogják megszüntetni.

Szerintem azért gondolta meg magát, mert ez az ügy már kínosabbá válhatott számára még attól is, mintha leülte volna amit kapott. Ez megvetendőbb magatartás a legtöbb ember szemében, mint az amiért elítélték.

ius latratus # 2013.03.30. 14:58

Viviane Reding gülü szeme valószínűleg a padlón. Okirat-hamisítás gyanúja miatt egyébként büntetőeljárás van folyamatban, kíváncsi vagyok, hogy a nyomozó hatóságot megkóstolja-e.
Nem lennék meglepve - már semmin.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.30. 14:40

Azt kérdezted, mi lehet az oka annak, hogy meggondolta magát. Ez nemigen, hiszen ez a lehetősége - ha valóban a távollétében folytatták le az eljárást - eddig is megvolt.

Dr.Attika # 2013.03.30. 13:09

A baleset miatti ítéletet "perújíthatja", mert távollétében ítélték el.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.30. 11:59

Milyen perújítás? A delikvenssel szemben eljárás indult magánokirathatmisítás miatt.

Dr.Attika # 2013.03.30. 09:20

Így van. Az pedig csak perújítási eljárásban lehetséges. Egyébként Navracsics minek örvendezik ennyire? Mondjuk Gipsz Jakab küldene egy levelet neki, hogy hajlandó bevonulni a "tyurmába", de ezek és ezek a feltételei. Akkor is ilyen lelkesen garantálná személyében a teljesítést?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.30. 08:47

Az új büntetőeljárás megindítása lehet az ok.

Dr.Attika # 2013.03.30. 07:42

ObudaFan kolléga írt a jogi fórumon egy színvonalas publikációt Tobin-ügyben. Kíváncsi vagyok a véleményére, hogy milyen jogi trükk miatt akar ez most bevonulni a magyar fogházba és hamarosan ír bv. intézetbe távozni. Persze a többi kolléga véleménye is érdekel.
Szerintem a perújítás számára kedvező lehetősége lehet az ok.