Száguldozás és csend haborítás


Véleményem # 2013.04.18. 14:20

Túl sok mindent nem lehet velük kezdeni ha ezt a rendőr nem tapasztalja. Te pedig nem igazán tudsz eljárást kezdeményezni ellenük. Ha a rendőr foglalkozik az autók átalakításával akkor foglalkozik ha nem akkor nem...
Nem tudom melyik város ez, de a probléma nem egyedüli, időnként, helyenként előjönnek ilyen autóshülyegyerekek a jó idő alkalmával. Egy idő után megunják ezt, vagy összetörik az autót vagy elfogy a pénz és lassan eloszlanak. De mindig van egy újabb generáció.
Ha sok bejelentést teszel akkor vagy foglalkoznak vele végre, vagy pont az ellenkezője és te leszel a "rossz"...
A helyi kapitányság közlekedésrendészeti osztályvezetőjét keresd meg személyesen ezzel a problémáddal. Talán segít vagy tesz valamit...
Te mint magán ember nem tudsz mit kezdeni a szabálytalanul átalakított autókkal.

Agent Cooper # 2013.04.17. 22:18

Kedves Nepster99!

Nem irigylem, de remek ötletei vannak.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Nepster99 # 2013.04.12. 14:20

Tisztelt fórumozók!

Hirtelen nem találtam megfelelő topikot, remélem nem üt el túlságosan a témakör.
A probléma és a kérdés a következő:

Egy nagyobb városban élek, annak is egy nyugalmasabb részén. Én egy főút egyik oldalán túl lakok.
Pár héttel ezelőtt a főút túl oldalán lakó népség közül többen is sikeresen -sokak örömére- fel tuningoltál autójukat. Hangos kipufogó, sötétített üveg stb., és szokásukká vált, hogy este 9-10 óra magasságában a főúton mintegy autó versenyen bömbtessék és irgalmatlan sebességgel száguldozzanak autóikkal.
Többször be telefonáltam már a rendőrségre, viszont volt, hogy ki se jöttek és legtöbbször mire ki értek a banszájnak vége lett, így ezt rendőr még tudta megtapasztalni, hogy miért is hívom fel őket.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mit lehetne tenni? Mondanom se kell, hogy rettentő idegesítő amikor az ember arra ébred + nagyon veszélyes is.
Az említett autók rendszámát tudom viszont a város rendőrsége kritikán alulian nem törődő és teszetosza.
Nekem le kéne videóznom és azzal menni a rendőrségre? Milyen szabálysértés ez egyáltalán? A tuningolt kocsikat be lehet valahogyan vizsgáltatni? Nem hiszem, hogy rendelkeznének műbizonylattal :D

Előre is nagyon köszöntöm a segítséget!