elévülés megállapítása


android # 2013.04.25. 06:34

Szép napot érdeklődni szeretnék az elévülés megállaításáról.
Ügyem 2006 novemberében kezdődött,és 2007-ben került a bíróságra.Zsarolásról van szó nem bűnszervezben való elkövetésről.Én voltam a másodrendü vádlott akkori szerelmem volt az elsőrendű vádlott.Egykori szerelmem 2008-an szakított velem azóta sincs róla infó.A tárgyalásra több időpontot kitüztek már de hol én nem tudtam elmenni ő meg egyszer sem ment el,így ellene 2009 májusában elfogatóparancsot adtak ki és a mai napig sincs meg(melléteszem valamit tud:))Eleinte nem akarták külön-külön letárgyalni az ügyet de az idén szembesültem azzal,hogy mégis.Szóval mostanában lessz egy tárgyalásom zsarolás bűntete miatt.Azt szeretném megtudni hogy az eltelt évek alatt mennyire vagyok én büntethető HA bűnösnek találnának?(mennyire kaphatnék súlyos büntetést?)Azóta született három gyermekem.Lehet-e a bíróságtól kérvényeznem az elévülés megállapítását?Ha igen milyen forbában tudom ezt megtenni?Sajnos ügyvédre nincs pénzem,hogy megírassam vele így csak magamra számíthatok.Csk,hogy érzékeltessem az eltelt időt amikor kihallgattak a rendőrségen akkor voltam várandós az első gyermekemmel aki másfél hónap múlva hat éves lessz.minden sgítséget megköszönök.Üdv:Hajnalka

Agent Cooper # 2013.04.25. 13:19

Kedves Hajnalka!

Az elévülést a hatóságok eljárási cselekedetei félbeszakítják, így nem valószínű, hogy beszélhetünk elévülésről.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

android # 2013.04.25. 18:31

köszönöm a gyors választ.És az ítéleszkiszabásba beleszámít az eltel nem kevés idő?Esetleg mire számíthatok?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.25. 19:27

A büntetés mértékének a megállapításakor nyomatékos enyhítő körülmény az időmúlás. (Persze, főleg akkor, ha közben nem követett el más bűncselekményt a delikvens.)

android # 2013.04.27. 17:25

Értem,szóval amikor az ominózus eset történt akkor még büntetlen előéletű voltam (persze időközben történt ez-az:()Ez mennyire befolyásolja?

Gabicsek # 2013.04.27. 19:50

Ha közben követtél el még egy-két bűncselekményt, az biztos nem lesz enyhítő körülmény.

android # 2013.04.30. 13:27

Szóval ha jól értelmezem.A volt élettársam az okosabb mert már négy éve adta ki ellene a bíró az elfogatóparancsot.Erre ő még kihúz egy évet ahogy idáig a többit és a rendőrség-bíróság pofájába röhöghet majd szépen?Engem meg időközben szépen elítélnek:O

monalisa1 # 2013.04.30. 15:59

Ha esetleg tudomásod van hol bújkál a "drága" súgjad meg a rendőrségnek.

android # 2013.04.30. 17:32

nincs róla...de ezek szerint jól számolgatok?ha kihúz még egy évet akkor símán megussza?Eleinte az ügyünket az ügyésség nem engedte kettészedni,és erre csak kettészedték és aakor ő jövőre mindenkit körberöhöghet....ez kiborít egy kicsit.

Agent Cooper # 2013.05.01. 11:50

Kedves android!

Nem fogja megúszni, szerintem távollétében fogják elítélni. Egyszer meg úgyis előkerül. Ha él még.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

android # 2013.06.23. 20:41

Hát remélem nekem ez ügyben 9.-én lessz tárgyalásom amire már én is elmegyek.Remélem ennyi idő elteltével csak nem csuknak le

android # 2013.06.23. 20:46

És még annyit akartam kérdezni,hogy így hat év elteltével ugye nem kötelezhetnek arra hogy mindenre emlékeznem kell?Mert azóta annyi minden történt már az életemben,

ObudaFan # 2013.06.23. 21:21

Vádlottként nem vagy köteles vallomást tenni. De hogy érdemes-e vallomást tenni, na annak az eldöntéséhez nem ártana egy tapasztalt ügyvéd, mert ezt interneten keresztül senki nem fogja tudni megítélni.

android # 2013.06.26. 05:14

Sajnos rendes ügyvédem nincs csak kirendelt,de ő nem valami segítőkész.De tényleg az elmúlt hat és fél évben annyi minden történt velem,hogy nem igazán emlékszem már rá sajnos,nem ma történt.Remélem a bíróság ezt majd figyelembe veszi a tárgyaláson.

Agent Cooper # 2013.06.26. 05:31

Kedves android!

A kirendelt védő intézménye egyfajta eljárásjogi garancia, a kirendelt védő nem kötelezhető védekezési stratégia kidolgozására, nem is ez a feladata. A bíróság meg majd eldönti, hogy miként ítéli meg azt, hogy nem emlékezik. (Egyébként valószínűleg a nyomozati szakban tett vallomását veszik ebben az esetben figyelembe.)

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Dr.Attika # 2013.06.26. 06:17

Ezt meg honnan veszed? A kirendelt védő jogállása, kötelessége, jogai teljesen megegyezik a meghatalmazott védőével.

BataG # 2013.06.26. 06:20

Kötelező gondosság, - sőt, az ügyvédektől talán elvárható legnagyobb gondosság és maximális körültekintés - elvárható a kirendelt védőtől ?
Az itt (kirendelt védőként) tartalmilag mit jelent (s mit miért nem jelent) ?
Stratégia-alkotás nem része mindennek ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.26. 06:32

a kirendelt védő nem kötelezhető védekezési stratégia kidolgozására
Most szólsz?!

BataG # 2013.06.26. 06:39

?

Egyjogász # 2013.06.26. 06:55

Elvárható. És az elvek gyönyörűek.

Egyébként ha te ugyanazért a munkáért kapsz 1 millió forintot, meg csinálhatod ugyanazt ingyér is (illetve az Állam által fizetett horribilis összegért, amelyből ügyvéd ismerősöm, szerint még a tényleges költségei sem jönnek ki), akkor melyik esetben fogod nagyobb odaadással végezni a munkát? Ne legyünk már álszentek!

Persze, tudom, vannak olyan elhivatott ügyvédek is, akik "társadalmi munkában" is pont úgy odateszik magukat, mintha fizetnének nekik (és minden tiszteletem az övék), de senki nem kapja ingyen a kenyeret a közértben, így szerintem egy fizetős munkán mindenki jobban rajta van.

BataG # 2013.06.26. 06:59

Ez világos.
(Topic, név keverésért bocs.)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.26. 09:37

OFF
Vessetek a mókusok elé, de amikor dolgozok egy ügyön, pláne a tárgyalóteremben, eszembe sem jut, hogy megbízott vagyok vagy pártfogó, kirendelt ügyvéd.
A vállalásnál, a feladatok rangsorolásánál ez is szempont, persze. De "csata" közben egy elkötelezett zsoldos már nem azon töpreng, hogy csenget-e a kassza.
ON

android # 2013.06.26. 17:38

Minden mellé mellé téve sajnos a mai helyzetben nem futja nekem ügyvédre sajnos.De szerintem az elvárható lenne,hogy ha az "állam" kijelöl egy ügyvédet alapesetben az az ügyvéd úgy is álljon a dolgokhoz.Gondolom neki sem érdeke veszíteni mert az ügyvédek a dolga az ügyfele megvédése lenne "bármi áron"...de amikor az ügyvéd azt mondta telefonon,hogy ne hívjam hanem menjek be hozzá az irodába és perkáljak le egy huszast hogy másként álljon hozzám az azért egy kicsit kiborított.

Dr.Attika # 2013.06.26. 20:36

Igaza van Bélának. Védőként nem lehet "Guszti bácsi! Van-e pénz? "játszani".

Agent Cooper # 2013.06.27. 06:11

Bocsánat, de erőteljesen félre tetszenek magyarázni, amit írtam. Nem azt írtam, hogy a kirendelt védő nem köteles ellátni a védelmet. De képmutatónak tartom azt a hozzáállást, amely azt sugallja, hogy a kirendelt védő és a megbízott védő között nincs különbség. Egy kirendelt védő csak bizonyos cselekmények elvégzéséért kap díjat. (Ez már önmagában is különbség.) És egyébiránt a megbízott védő is csak megbízás keretein belül mozoghat.
Én igyekszem realista idealista lenni :) Mindenki egyenlő, de azért az egyenlők között vannak egyenlőbbek...

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…