tolmács nélkül


Gabicsek # 2013.07.12. 21:23

Gyanítom, kirendelt ügyvédje is van.

Én mindenkit tegezek a fórumon. Engem is tegeznek. Ez így természetesen a fórumokon, ha jogi fórumnak hívják, akkor is.

pplord # 2013.07.11. 07:49

Kedves betruska,

keress fel egy ügyvédet. Itt senki nem fog megírni Neked egy előzetes letartóztatás megszüntetése iránti indítványt pro bono. Fájdalmas, tudom, de a pék sem ingyen adja a kenyeret. Egyébként fejlett a jogérzéked: az anyanyelv használata relatív eljárási szabálysértés, de ennek ellenére eredményezheti az ítétel hatályon kívül helyezését vagy az eljárás megismétlését. Én az előzetes helyett házi őrizetet vagy lakhelyelhagyásit kérnék a bírótól, a szabadlábon védekezés lehetősége után: előszeretettel alkalmazzák az előzetes letartóztatást a nyomozási bírók, és mintha elfelejtenék, hogy azért vannak alternatív intézkedések is a törvényben...

wers # 2013.07.11. 07:35

Csak aztán nehogy minden jegyzőkönyvben az szerepeljen, hogy nem kért tolmácsot...

Gyanítom, hogy ott lesz az, mármint említés a tolmácsról, ezzel kezdik a kihallgatást és a jegyzőkönyvet (régrbbrn biztos így volt, vélhetően nem változott)

Még akkor is kérhet tolmácsot, ha estleg már magyar állampolgár

Az egymás iránti tisztelet / -letlenség nem biztos, hgy a magázódás / tegeződésnél kezdődik.

Agent Cooper # 2013.07.10. 23:16

Csak aztán nehogy minden jegyzőkönyvben az szerepeljen, hogy nem kért tolmácsot...


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

hattyúdal # 2013.07.10. 18:16

betruska!
Talán segít...
http://europa.eu/…l0047_hu.htm

betruska # 2013.07.10. 16:35

Tisztelt Fórumozok!
Tisztelt Mindenki!

Köszönöm a hozzászólásokat!

Bocsánat, hogy csak úgy Helloztam, senkit nem szerettem volna ezzel megsérteni..
egyébként amikor az ember el van keseredve- a Tisztelt Bíróságon, rendőrségen is csak a SZABÁLY és a SZABÁLY- nem biztos, hogy még arra is vágyik, hogy még itt is kioktassák, miközben csak egy egyszerű kérdést tettem fel.
Tanítók válaszát is várom a helyes nyelvtani szórendek kapcsolatáról.

Egyébként egyáltalán nem volt az élettársamnak semmilyen tolmácsi kihallgatása, egyszerűen bevitték előzetesbe, mert külföldi-a szökés lehetősége miatt.

Köszönettel
Betruska

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.09. 06:22

Eszembe jutott az Irigy Hónaljmirigy Győzike-paródiája: "Szevasztok, parasztok". :)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.09. 06:20

OFF
+1
Engem egyenesen zavar, ha itt lemagáz, leönöz valaki. Holott máshol, például egy Fórumon keresztül küldött levélben már azt érzem természetesnek.
Az intelligencia egyébként éppenséggel a környezethez alkalmazkodás képessége. Beleértve az adekvát kommunikácisó forma használatát. :)

ON

Egyjogász # 2013.07.08. 23:20

Kedves Agent Cooper!

Én úgy tapasztaltam, hogy a fiatalabbak körében (úgy 30-35 alatt) egyre elterjedtebb a tegeződés, szerintem előbb-utóbb az ezzel kapcsolatos általános magatartási normák is változni fognak.
Az Internet világában pedig már most sem ezek a normák irányadóak, én szinte sehol nem találkoztam olyannal, hogy a netes hozzászólók magázódnának (hiszen nem is tudni, hogy ki van egy nicknév mgött és indokolt-e a magázódás), olyannal pedig eddig még soha, hogy a neten bárki is kikért volna magának egy "helló" köszönést.

A "Netikett" a JOgi Fórumon is működik (működött eddig), általában senkit nem zavar, van itt is számos (azonosíthatóan) ügyvéd hozzászóló is, akik tegeződnek, és akiket szintén egyáltalán nem zavar a tegeződés.

Illetve a Fórumon sem csak ügyvédek szólnak hozzá, mások is adnak értékes tanácsokat, honnan derül az ki a kérdésből, hogy ügyvédnek szól?

Ha még az lenne a hozzászólásban, hogy "Helló Ügyvédkék!", érteném is a felháborodást, na de így?

Agent Cooper # 2013.07.08. 22:45

Kedves Egyjogász!

A Netikett nem írja felül az általános magatartási normákat, és (főleg ma már) korántsem egy elfogadott norma.
Dr.Attika csupán leegyszerűsítve fogalmazott, hiszen tömören hogy lehetett volna azt megfogalmazni, hogy általában nem „hellozuk le” azokat a személyeket, akikhez azért fordulunk, mert azt feltételezzük róluk, hogy nagyobb tudással rendelkeznek a problémánk megoldásával kapcsolatban, és szívesen segítenek is nekünk bármiféle ellenszolgáltatás nélkül.
Ergo ha Dr.Attika nem is fogalmazott pontosan, az alapkérdés megítélése tartalmilag helyes volt, amivel mélységesen egyet is értek.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Egyjogász # 2013.07.08. 22:30

"ügyvédeket nem "hellozunk le"."

"Az Internetre az egyenrangúság jellemző, vagyis az, hogy senki sem különbözik a másiktól, ezért a tegeződés a szokás." (Netikett)

Azt meg egyébként honnan lehet tudni, hogy pl. az "Angyalbögyörő166" nicknevű kommentelő ügyvéd-e vagy nem?

Már csak azért, hogy nehogy véletlenül egy ügyvédnek "helló"-val köszönjek...:))

Agent Cooper # 2013.07.08. 21:59

Kedves kiskacsa63!

Speciel én 99%-ban nem tegeződöm, és amikor igen, akkor annak jól körülhatárolható oka van.

A. C.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Gabicsek # 2013.07.08. 19:47

Kihallgatásakor biztos kapott tolmácsot. A börtönben nem fognak neki kirendelni.

Dr.Attika # 2013.07.08. 17:45

Nem tegeződünk mindannyian. Van aki igen.

Dr.Attika # 2013.07.08. 17:15

Válaszadáshoz szükség lenne egy teljes történeti tényállásra. (Történeti tényállás az, hogy mi történt a valóságban.) Szükségeltetne némi intelegincia is, hiszen ügyvédeket nem "hellozunk le".

betruska # 2013.07.08. 16:02

Hello

A kérdésem az lenne, hogy valaki lehet-e úgy előzetesben, hogy nem hívtak hozzá tolmácsot, hiszen nem tökéletesen beszéli a magyart?- már április óta bent van az élettársam..és semmi nem történik.

köszönettel