Üzletszerűen elkövetett csalás!Lehet e vádalku?


ObudaFan # 2014.01.20. 07:06

A munkáltató részéről ez költségvetési csalás, és ha szigorúan vesszük, te ebben bűnsegédként részt is veszel. De szerintem ha nem vagy vezető ennél a cégnél, akkor ennyire szigorúan nem fogják venni.

torr # 2014.01.18. 07:02

Kedves jogtudó Urak, Hölgyek!

2 éve pénzügyi vonalon dolgozom egy Kft.-nél. A tulajdonos-ügyvezető veszi föl az embereket.Mindenkinek megmondja,hogy mennyi lesz a fizetése és mennyit kap feketén. Minden hónapban nekem kellett a fekete pénzeket kiosztanom(teljesítés nélküli számlákból fedezte). A munkaviszonyom alatt, főnököm szóbeli utasítására, általam kiosztott összeg összesen kb.40Mft.

Az egyik ismerősöm azt mondta,hogy ha ez kiderül én is börtönbe kerülhetek.

Szeretném megtudni a véleményüket.

Köszönettel:

torr

Agent Cooper # 2014.01.15. 15:07

Kedves what happened!

Erre majd csak akkor fogunk tudni válaszolni, ha már ismerjük, hogy a bíróság milyen magatartási szabályokat határozott meg Önnek. Mindenesetre abból hátránya nem fog származni, ha a bíró tudomására hozza, hogy külföldön szeretne munkát vállalni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

what happened # 2014.01.14. 19:44

Kedves Agent!

Köszönöm a válaszaidat!
Tehát pártfogót kapok, igazából most kiszeretnék menni dolgozni külföldre ez akadály?

Agent Cooper # 2014.01.14. 18:14

Kedves what happened!

A próbára bocsátás a feltételes elítélésnek az a változata, amikor a bíróság megállapítja ugyan az elkövető büntetőjogi felelősségét, de nem szab ki büntetést, hanem nevelő jellegű intézkedést alkalmaz vele szemben úgy, hogy azt próbaidőre elhalasztja. Ebben az esetben a célt nem közvetlen hátrány okozásával, hanem za azzal való fenyegetéssel éri el. A hátrány elmaradását magatartási szabályok megtartásától teszi függővé: a próbaidő alatt a próbára bocsátottnak törvénytisztelő életmódot kell folytatnia. Abban az esetben, ha a próbaidő alatt elkövetett bűncselekménye miatt elítélik vagy ha a próbaidő előtt elkövetett bűncselekmény miatt a próbaidő alatt elítélik, akkor a próbára bocsátást meg kell szüntetni és büntetést kell kiszabni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

what happened # 2014.01.13. 20:56

Kedves Agent!

Próbára bocsájtás alatt mit ért?

Agent Cooper # 2014.01.13. 10:21

Kedves what happened!

Valószínűleg próbára bocsátják vagy pénzbüntetést kap.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

what happened # 2014.01.12. 13:04

Üdv!

Tavaly nyáron vaterán követtem el csalásokat. Összesen 200 ezer forintról van szó ami elküldtek nekem.
Kértema közvetítői eljárást de azt elutasították(akiknek nem keletkezett kár ők utasították el, akiknek keletkezett azok elfogadták), így ügyészség is elutasította!
Büntetlen előítéletem van, 20 éves vagyok!
Mire számíthatók?

Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2013.10.16. 07:52

A kárt mindenképpen meg kell téríteni, mert az igen nyomatékos enyhítő körülmény.

lajos1986 # 2013.10.15. 19:54

és azt hogyan tehetem meg ha még mindig nem küldtem el nekik?

Agent Cooper # 2013.10.15. 17:54

Kedves lajos1986!

ObudaFan világosan megírta, hogy próbaidő alatt elkövetett szándékos bűncselekmény esetén nincs helye közvetítői eljárásnak. És hivatalból üldözendő bűncselekmény esetén nem lehet a feljelentést visszavonni.
Egyetlen dologban látok még esetleg lehetőséget: az internetes balesetről be kell bizonyítani, hogy nem történt bűncselekmény!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lajos1986 # 2013.10.15. 13:25

A rendör azt mondta hogy nem kizárt a közvetitő eljárás.de ezt ha egyeztetem a sértettekkel akkor az baj lenne?hogy ők is ezt válasszák?

pazs # 2013.10.15. 12:23

Az a büntetés kiszabásánál enyhítő körülmény lehet. A közvetítői eljárásban az a minimum, hogy megtéríted az összes kárt.

lajos1986 # 2013.10.15. 11:51

Ha megtéritem a kárt mindenkinek akkor is fenn áll a vád?ezeket vissza vonni nem lehet?mármint az aki feljelentett!

Agent Cooper # 2013.10.15. 07:37

Kedves lajos1986!

Ilyen paraméterekkel sima kábítószer terjesztés kevés lesz a vádalkuhoz, valami ütősebb dologról kellene csicseregni, különben guggolós lesz a történet vége, ezt nagyon jól érzi...
Egyébiránt a gyanúsítotti kihallgatása után nem közölték Önnel, hogy közvetítői eljárásnak nincs helye? Szóval vagy van valami érdekes sztorija, ami komolyan meghatja a nyomozó hatóságokat, vagy barátkozzon meg a letöltendő szabadságvesztéssel.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.15. 05:14

Ja., bocs. Odáig nem olvastam.

ObudaFan # 2013.10.14. 20:15

Nincs helye közvetítői eljárásnak, ha a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaideje alatt követi el az elkövető. Tehát ha már megvolt az ítéleted akkor, amikor ezeket megvalósítottad, nincs helye közvetítői eljárásnak.

lajos1986 # 2013.10.14. 17:47

Kértem az eljárás de kábitószer terjesztéssel szerettem volna.ha bele mennek a közvetitő eljárásba mire számithatok felfüggesztésel?

Agent Cooper # 2013.10.14. 17:07

Kedves lajos1986!

Természetesen vádalkuról (tulajdonképpen nyomozati alku) is lehet szó, amennyiben az ügyészség előtt feltárja valamilyen súlyos bűncselekmény (pl. fegyveres rablás, emberölés, stb.) hátterét. A Be. szerint: "A bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja esetében az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság az ügyész engedélyével a nyomozást megszüntetheti, ha a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy az ügy, illetőleg más büntető ügy bizonyításához hozzájárulva olyan mértékben együttműködik, hogy az együttműködéshez fűződő nemzetbiztonsági vagy bűnüldözési érdek jelentősebb, mint az, amely az állam büntetőjogi igényének érvényesítéséhez fűződik."
Azonban én is azt gondolom, hogy Ön inkább a közvetítői eljárásra gondolt, arról viszont a nyomozó hatóságnak tájékoztatnia kellett Önt a beismerő gyanúsítotti vallomását követően.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lajos1986 # 2013.10.14. 11:55

Kedves Béla!Köszönöm segitségét!Ez hogyan lehetséges kérnem?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.14. 07:09

Nem vádalku az, hanem közvetítői eljárás. Kell a sértettek hozzájárulása. Külön-külön mindegyiké.

lajos1986 # 2013.10.13. 23:38

Kedves jogtudó Urak, Hölgyek!
Sajnos elkövettem egy internetes csalást amiben meglettem gyanusitva, 5rendbeli űgy volt.Már voltam kihallgatáson is ahol bevalottam mindent és kértem, hogy hajlandó vagyok a károkat megfizetni nagyábol 75ezer forint kárt okoztam.Elakartam nekik küldeni a meghirdetett terméket de sajnos hanyagságomból elköltöttem a pénzt bízva abban hogy majd más rendel és abból feladom.Az így eladott termékek még mind a tulajdonomban vannak!Voltam már korábban büntetve amiből még van kb. 1év felfüggesztésem.Mit tehetek, vádalku milyen módon lehetséges?