előzetes letartóztatás bűnismétlés


Copsblock # 2014.09.06. 13:19

Köszönöm Dr. Attika, meghatalmazni, igen.
Biztos, hogy tudják, hogy ismét meg lett gyanúsítva, mert a nyomozó elmondta, hogy már értesítették is a másik hatóságot.
Köszönöm a tanácsokat és a segítséget !

Dr.Attika # 2014.09.06. 07:55

Ügyvédet nem "fogadni" kell, hanem meghatalmazni vagy kérni kell kirendelését.

ObudaFan # 2014.09.06. 07:21

Nem feltétlenül.

Copsblock # 2014.09.04. 15:29

Köszönöm a válaszát!
Én arra gondoltam, hogy mivel nem soká lejár a határidő a nyomozás meghosszabbítására, és vádemelésre kerül a sor, akko megejtik a "látogatást". Ez valamennyire csak összefüggésben lehet, én úgy gondolom, hisz biztos látják, hogy meggyanúsították egy másik ügyben is.

ObudaFan # 2014.09.04. 13:22

Jöhetni jöhetnek, de ha eddig nem került rá sor, akkor nem feltétlenül kell erre számítani.

Copsblock # 2014.09.02. 16:43

Tisztelt Szakértők!
Hozzátartozóm ellen 2013-ban eljárás indult 281 rendbeli csalás vétsége miatt, amit el is ismert.
Októberig meghosszabbították vádemelés előtt.
1 hete beidézték egy másik hatósághoz, ahol ismét meggyanúsították 43 rendbeli csalással, miszerint ismeretlen módon megszerezte egy ismerőse bankkártyáját és arra csalt ki pénzt.
Ezt azonban nem ismerte el.
A rabosítása megtörtént. Azonban nem tartották bent végül. (bár 2 órahosszat tanakodtak ez ügyben)
Hamarosan szembesítik a másik delikvenssel, illetve meg is vádolta őt.
A kérdésem az lenne, hogy mikor várható , hogy az első ügyében (281 rendbeli csalás) jön érte a hatóság? Úgy értem,hogy jöhetnek az előtt mielőtt szembesítésre kerülne sor a másik csalás ügyében? (nem ismerte el a bűnösségét)
Az előzetes letartóztatás feltétele ugyanis fent áll, attól függetlenül,hogy kiengedték a másik ügyben. Ügyvédet fogadni csak a jövőhéten lesz lehetőségünk.
Köszönöm válaszaikat!