Lopás Büntetés


Agent Cooper # 2014.11.10. 09:27

Kedves bea122!

Négy euróért nem fogják levenni a fejét. Túl van rajta, felejtse el, súlyosabb következményei nem lesznek.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

bea122 # 2014.11.08. 11:42

Tisztelt Holgyem, Uram ,

Nemetorszagban dolgozo magyar lany vagyok,1 eve es 7 honapja dolgozom itt ,ez az elso munkahelyem kulfoldon, be vagyok jelentve rendes fizetest kapok. 2014.11.07-en elmentem vasarolni a legkozelebbi kisvarosba egy Aldi aruhazba ( lassan megyek haza Magyarorszagra, es egy kicsit vasarolgattam, es a fonokom is megkert, ha mar ott jarok menjek be egy kereskedesbe es hozzak el neki egy porszivot amit megrendelt ). vasarolgattam az aruhazban es talaltam 2 egyforma taskat aminek darabja 3,99 euro (kb. 1300 ft-db ) az egyik zacskoban volt a masikon nem volt zacsko, es en hulye nem vittem bevasarlo kocsit, ezert az egyiket beleraktam a masik melle a zacskoba az aruhaz egyik soranak a kellos kozepen, (szandekomban Nem allt ellopni egy 1300 ft-os taskat. ) tovabb vasarolgattam, kozben talaltam meg egy ugyan olyan taskat csak mas meretben az aruhaz masik pontjan (valaki gondolom ott rakta le , mert nem ott volt a helye) megneztem es azt is megfogtam es elvittem ( ajandekba majd otthon elosztogatom ), kozben annyi minden volt a kezemben, hogy nemtudtam mar megfoni, az aruhazbol elvettem egy ures dobozt es belepakoltam. kb 40-45 percet voltam az aruhazban, vegeztem , mentem a kasszahoz, rarakta a szallagra az arukat, de a zacsoban a taskat teljesen elfelejtettem :(((( Teljesen mashol jart mar az eszem , oda sem figyeltem, az elado lecsippantott mindent , fizettem elpakoltam, raneztem csak megszokasbol a blokkra , de meg akkor sem figyeltem, hogy csak 2db taskat fizettem a 3 db helyett. megyek ki az aruhazbol es egy biztonsagi or jott utannam, megmutatta az igazolvanyat ( sajnos nem beszelek tokeltesen nemetul ezert nem mindent ertettem amit mondott ), csak megfogta a taskat a zacskoban, es nekem akkor esett le , hogy te JO ISTEN , NEM FIZETTEM KI ES NEM IS SZOLTAM. bementunk egy helyisegbe ahol volt meg 1 biztonsagi or es mondta , hogy latta a kameran , hogy elraktam, es hogy miert. Probaltam elmagyarazni, hogy eszem agaban sem volt ellopni, csak egybe raktam a ket taskat, hogy majd ha fizetek keveszem a zacskobol, de teljesen elfelejtettem ( nem is dugdostam, az aruhaz kellos kozepen raktam bele a zacskoba) . Bocsanatot kertem, mondtam, hogy termeszetesen kifizetem, de mar irtak a jegyzokonyvet, majdnem elsírtam magam ugy szegyelltem, kozben kihivtak a rendorseget, elkerte a Nemetorszagi lakcim bejelentomet a magyar szemelyimet es az autom papirjait. kozben atneztek a tobbi vasarolt termeket a dobozban, hogy minden zacskoban az van e benne, vagy en nem istudom mit kerestek meg :((( a rendor kozben felhívott itt ahol lakom valamilyen holgyet, es lekerdezte az adataimat, hogy stimmelnek-e. ott helyben megbuntettek 50euroval, amit azonnal ki is fizettem es a taskat is meg kifizettem. Adtak egy bizonylatot a kifizetett osszegrol, de nem kellett semmit alairnom. a rendor kikisert a kocsihoz, kerte , hogy nyissam ki, es atnezte. :(( visszaadta az irataimat, es mondta , hogy majd kapok egy levelet. kerdeztem, hogy milyen levelet, de nem ertettem pontosan, amit mondott, hogy ha ez az elso esetem,akkor csak egy ejnye-bejnyet fogok kapni, vagy valami ilyesmit.

Kerem legyen szives segiteni, hogy milyen levelet fogok kapni a rendorsegtol, be kell majd mennem a rendorsegre, nem ertettem pontosan hogy mit mondtak. SAjnos nem mindig tudok innen elmenni.
Nem mutattak meg nekem, a jegyzokonyvet, azt sem tudom, hogy mit irtak bele..
A munkahelyemet ezert nem fogom elveszteni, es nem fognak tudni errol az egeszrol, nem fogjak a mnkahelyemet ezert ertesiteni.
Mi fog tortenni ezek utan, meg fognak meg buntetni egy 4 euros taskaert, mert hulye voltam es nem figyeltem..
A parommal dolgozunk itt kint de nem merem neki elmondani :((((

Soha nem fordult meg elo ilyen velem, nagyon sajnalom es teljesen tanacstalan vagyok, kerem segitsen.

Mielobbi valaszat elore is nagyon szepen koszonom.

Dr. Jégember # 2014.11.05. 14:13

Semmilyenre, de ehhez az alábbiakat kell a végletekig (értsd: VÉGLETEKIG) hangsúlyozni:

NEM AKARTAM A DOLGOKAT ELLOPNI (megtartani, eladni, stb....)

Ugyanis: a lopás CÉLZATOS bűncselekmény, a célzat pedig az idegen tárgy eltulajdonítása. Az, hogy ittas állapotban összegyűjt valamit az ember, az még nem lopási célzat. (konkrét példa: két szomszéd összeveszett, majd az egyik kib@aszásból levette a másik kapuját és elvitte. A rendőrök verték a nyálukat, hogy lopás, vádra adták az ügyet, de az ügyész megállapította, hogy a bosszú (kib@szás) nem lopási cél, így a cselekmény nem bűncselekmény.

Az sem lopás, hogy részegen felvitte az ember a 10. emeleti lakására a ház előtti üzlet elől a tuját. (:O> lol, :D:D:D)

Dr. Jégember

MD89 # 2014.11.05. 07:26

Tisztelt Közönség,

Segítséget szeretnék kérni,

Egyik éjjel erősen italos állapotban voltam, és rengeteg gyógyszert bevettem.
Másnap felkeltem, el is aludtam, elindultam munkába.
Nap közben jöttek fel az emlékek, hogy több mint valószínű h betörtem, áttörtem az amugy közös lakásban lévő szomszédomhoz, ahol is egy gipszkarton fal választ el minket. Értékes és értéktelen tárgyakat hoztam át, teljesen össze függéstelen dolgokat.
Önkívületi állapotban voltam,ezt megállapították.
Nyomozók ujjlenyomatot nem találtak.
Miután haza értem már helyszínen volt, kisebb vacilálás után behívtam a rendőröket és a szomszédod, elmeséltem mi volt.
Minden tárgy meg került maradéktalanul, segítettem az eljárást, és teljes be ismero vallomást tettem, legalább is amire emlékszem, mert valóban az eset szinte töredéke maradt meg, én azt sem zárom ki, lehetett velem valaki, de ez más dolog.
Szomszédok feljelentés nem tettek, miden tárgy meg kerult, károk megtérultek, pár orán belul, és ahogyan tudtam teljesen egyutt mukodtem,és segítettem a nyomozást.

kérdem én, milyen büntetésre számíthatok?
Várom válaszuk,

Dániel