Kit tájékoztathat a rendőrség?


gerbera317 # 2015.05.01. 17:25

A terhelt és a sértett is csak az őket érintő iratokba tekinthet be. Harmadik személynek, még ha ő is a feljelentő, nincs betekintési joga. Amit először mondtak, azt csak mondták, de tudomásul kell venni, hogy nem úgy van.

csalados (törölt felhasználó) # 2015.05.01. 11:45

Azt szeretném kérdezni, hogy az öcsémet feljelentettem a rendőrségen, mert bántalmazta apukámat, minket meg nem enged be a szüleim házába. Akkor azt mondták, hogy bármikor belenézhetek az ügybe. Most pedig azt mondják,hogy nem vagyok sértett, így nem nézhetek bele az iratokba. Ez tényleg így van?

Susuka1995 # 2015.03.27. 19:41

4 év elteltével is van lehetőségem erre? Köszönöm a válaszokat!

Dr.Attika # 2015.03.27. 19:11

A konkrét válasz viszont az, hogy hozzátartozói viszony önmagában nem alapozza meg, hogy Önt informálja a rendőrség, ha nem Ön a bejelentő.
Azt tanácsolom, hogy indítson holttá nyilvánítási eljárást és akkor mindenről kap információt az édesapjáról.

Véleményem # 2015.03.27. 12:58

Kérdéseit célszerű a rendőrségen feltennie. Meg kell keresni azt aki az üggyel foglalkozik és felvenni a kapcsolatot vele és elmondja azt amit elmondhat.

Susuka1995 # 2015.03.27. 00:57

Az eset 2011-ben történt. Eltűnt Édesapám és azóta sem került elő. Illetve más rendőrségi ügyei is voltak feltehetőleg (gazdasági bűncselekmények). Én akkor még kiskorú voltam. Az eltűnését az akkori barátnője jelentette be a rendőrségen (nem tartjuk vele a kapcsolatot). Ez esetben én kaphatok tájékoztatást a rendőrségtől, arról, hogy mire jutottak az eltűnésével kapcsolatos nyomozás során? Milyen bizonyítékokat találtak, hogyan folyt a nyomozás, stb. Engem, mint fiát, tájékoztatni fog a rendőrség?

Esetleg arra van lehetőség, hogy a többi bűncselekményéről tájékoztatást kapjak, vagy azok elévüléséről, bármiről?

Egyáltalán kaphatok én bármilyen tájékoztatást is a rendőrségtől?

Előre is köszönöm válaszukat!