közlekedési szabálysértés miatti elzárás


fekete mamba # 2015.04.25. 14:46

Nem lesz benne, ez csak szabálysértés, az elzárás a pénzbírságot helyettesíti. Én is voltam már szabálysértési elzáráson, igaz csak 3 napott, és Baracskán, nem volt az olyan durva. Az őrök bunkók, arra fel kell készülni, de ha nem foglalkozik vele az ember, és nem balhézik, nem szól vissza az őrök bunkó beszólására, akkor nem lesz gond. A cellatársak nem gyilkosok lesznek,hisz ez elzárás, legfeljebb a az első, és utolsó nap lehetnek börtönös elítéltek, az úgynevezett szabaduló zárkában, de azok meg azért nem fognak balhézni, mert nem akarnak maradni. A többi nap hasonlóan szabálysértésért lesznek a cellatársak is. Ha normális az ember, akkor nincs gond, aki rosszabb anyagi helyzetben van, annak nagyonis megéri napi 5000 forintért inkább üplni. Mellesleg fizetni a bevonulásig lehet, az az öt napos határidő csak formális. 6.16-ig lehet fizetni,sőt akár közben is, az arányosan csökkenő összeget, de mivel mint említettem, annyira nem durva, érdemes átgondolni, hogy egyáltalán érdemes-e.

zsuzschi86 # 2015.04.17. 16:00

Sziasztok,

A problémánk a következő:
Autó át nem irás miatt a párom kapott 30.000ft összegű szabálysértési bírságot!
Viszont nekünk ez most sok pénz, amit nem tudunk kifizetni egyben, részletfizetésre pedig már nincs lehetőség!
Ma kaptunk egy levelet, hogy amennyiben nem fizeti ki 5 napon belül a pénzt, igy jelentkeznie kell 06.16-án a székesfehérvári büntetésvégrehajtási intézetben!

Az lenne a kérdés, hogy ez a 6 nap amit bent tölt, ez bekerül az erkölcsi bizonyítványába?

Köszönöm